חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לא רק נדאל ופדרר:גם ג'וקוביץ' הזיע בדרך לרבע

מאת שי אלון, ONE

 

בגיל 35, טומי האס מגרמניה, שהיה שני בעולם בשנת 2002 עלה לראשונה בקריירה לרבע גמר הרולאן גארוס לאחר שהביס תוך שעה ו-24 דקות את המדורג 29, מיכאל יוז'ני מרוסיה, 1:6, 1:6 ו-3:6.
האס שמשחק בטורנירי גראנד סלאם מאז 1996, השיג במהלך השנים האלו ארבע הופעות בחצי גמר גראנד סלאם, שלוש בארה"ב ואחת בוימבלדון. הגרמני, שמדורג 12 בטורניר ו-14 בעולם, מתקרב בצעדי ענק לטופ 10.
את המערכה הראשונה מול יוז'ני הוא סיים ב-22 דקות, את המערכה השנייה ב-27 ואת השלישית, שם הצליח הרוסי להתחיל עם 2:2, ב-35. האס הגיע למשחק רענן, למרות שלפני יומיים נאבק שעות ארוכות במשחק מרתוני מול ג'ון איסנר האמריקני, משחק שהסתיים עם 8:10 לזכות האס במערכה החמישית.
האס יפגוש ברבע הגמר בראשון בעולם, נובאק ג'וקוביץ' שלמרות הופעה מאוד פושרת, גבר על פיליפ קולשרייבר מגרמניה 6:4, 3:6, 3:6 ו-4:6.
כמו חבריו, נדאל ופדרר במהלך הטורניר, גם נולה הסתבך מול הגרמני המדורג 16 בטורניר ששבר ולקח את המערכה הראשונה. ג'וקוביץ' נחשף לנקודות שבירה רבות גם במערכות הבאות, אבל הגרמני לא הצליח לנצל את ההזדמנויות שהיו לו וג'וקוביץ' השיג שבירה אחת בכל מערכה כדי לנצח. במערכה הרביעית נולה כבר הוליך 2:5 עם נקודת משחק, אבל הגרמני התעלה, שבר ושמר ל-4:5, ונולה הצליח להגיש למשחק בהזדמנות השנייה שקיבל.
נדאל חגג על המגרש המרכזי עם עוגה וזיקוקים גם יום הולדת 27 וגם סוף סוף משחק ועליה לרבע הגמר בדרך לתואר השמיני שלו. נדאל גבר על היפני המדורג 15, קאי נישיקורי, 4:6, 1:6 ו-3:6.


""

נישיקורי, שהוא היפני הראשון אי פעם בשמינית גמר הרולאן גארוס, נתן פייט במשחקונים הראשונים, אבל ברגע שנדאל השיג שבירה הוא רץ קדימה בקלות. הספרדי איבד מערכה בשני משחקיו הראשונים בטורניר מול דניאל ברנדס הגרמני ומרטין קליזאן הסלובקי. גם בסיבוב השלישי הוא עבד קשה מול פאביו פואניני האיטלקי.
נדאל יפגוש ברבע הגמר את המדורג תשיעי סטן ואורינקה משוויץ שחזר מפיגור 2:0 במערכות לנציחון ענק על רישאר גסקה הצרפתי המדורג שביעי. גסקה ניצח 6:7 ו-4:6 בשתי המערכות הראשונות אבל במצב של 4:4 במערכה השלישית הוא נזכר שבשלוש השנים האחרונות הוא נעצר בשמינית הגמר וכך גם בששת הגראנד סלאמים האחרונים וההיסטוריה חזרה על עצמה.
ואורינקה שבר ל-4:6 במערכה השלישית והשלים גם 5:7 ו-6:8 בשתי המערכות הצמודות הבאות עלה לרבע הגמר ושלח שוב את גסקה, שהיה רחוק שני משחקונים מרבע גמר היסטורי, הביתה.

השלישית בעולם, ויקטוריה אזרנקה, עלתה בנוחות לרבע הגמר בטורניר הנשים עם 3:6 ו-0:6 על האיטלקיה בת ה-33, אלופת 2010 ופינליסטית 2011, פרנצ'סקה סקיאבונה.

סקיאבונה נלחמה בששת המשחקונים הראשונים עד 3:3, אבל משם אזרנקה לקחה תשעה משחקונים ברצף ותחכה ברבע הגמר למריה קרילנקו מרוסיה המדורגת 12 שגברה 5:7 ו-4:6 על בטני מאתק סאנדס מארה"ב. עבור קרילנקו זהו רבע גמר ראשון ברולאן גארוס ואם קוזנצובה או ינקוביץ' לא יזכו בטורניר, היא תיכנס לראשונה בקריירה שלה לטופ10  בדירוג הבא.
השנייה בעולם ואלופת 2012, מריה שראפובה, עברה עוד משוכה בדרך לחצי הגמר הצפוי מול אזרנקה. סלואן סטיבנס האמריקאית בת ה-20 המדורגת 17 נתנה לה פייט לא רע והמון משחקונים צמודים אבל נכנעה 6:4 ו-6:3.


 
 

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן