כתבות ONE: פדרר ונדאל ברבע הגמר, סון לו הדהים את רודיק

מאת: שי אלון

רוג'ר פדרר העפיל היום (שני) בקלות לרבע גמר ווימבלדון, אחרי ניצחון על המדורג 16 בעולם, יורגן מלצר מאוסטריה, 3:6, 2:6 ו-3:6 תוך 83 דקות בלבד, כשהוא שולט באופן מלא במשחק ושובר שש פעמים את האוסטרי.

כזכור, מלצר הגיע השנה לחצי גמר הרולאן גארוס ויגיע בחודש ספטמבר למפגש הדייויס מול ישראל. פדרר, אלוף הטורניר שש פעמים, ישחק ברבע הגמר מול תומס ברדיץ' מצ'כיה (12 בעולם) שניצח את דניאל ברנדס הגרמני  6:4, 6:7, 5:7 ו-3:6.

רפאל נדאל, שבשני הסיבובים הקודמים נזקק ל-5 מערכות, זכה סוף סוף למשחק קל כשניצח את פול הנרי מתיו מצרפת, 4:6, 2:6 ו-2:6 . אלוף 2008 והראשון בעולם ישחק מול רובין סודרלינג משבדיה ברבע הגמר, בשחזור גמר הרולאן גארוס.

נובאק ג'וקוביץ' עלה לרבע הגמר כשניצח את אחד משחקני הדשא הטובים בעולם, לייטון יואיט 5:7, 4:6, 6:2 ו-4:6. אחרי שתי מערכות ג'וקוביץ' חש ברע, ביקש טיפול רפואי והפסיד את המערכה השלישית. אך במצב של 4:4 במערכה הרביעית, יואיט לא עמד בלחץ, נשבר וג'וקוביץ' הגיש בהצלחה למשחק. הסרבי היה מאוד מאושר בסיום, וקרע את החולצה שלו מרוב אושר לפני שזרק אותה לכיוון הקהל.

 


ג´וקוביץ´ במחווה למתאבק האגדי, האלק הוגאן (GettyImages)

ג´וקוביץ´ במחווה למתאבק האגדי, האלק הוגאן (GettyImages)

הנציג הבריטי בטורניר אנדי מארי ממשיך לעמוד בלחץ. הסקוטי המדורג 4 ניצח את סאם קווארי האמריקני (18) 5:7, 3:6 ו-4:6 ויש עדיין תקווה לבריטניה, אחרי ההפסד במונדיאל. מארי ישחק ברבע הגמר מול המדורג 10 ג'ו ויפריד טסונגה שעלה עם נצחון 1:3 במערכות בדרבי צרפתי על ז'וליאן בנהטו 1:6, 4:6, 6:3 ו-1:6.

מי שעבד קשה מהצפוי, הוא המדורג שישי רובין סודרלינג. השבדי ניצח רק במערכה חמישית, את מומחה החימר דוד פרר הספרדי (9) 2:6, 7:5, 2:6, 6:3 ו-5:7 אחרי סיום מרתק, בו פרר היה רחוק כבר שתי נקודות מניצחון.
הסנסציה של היום: סון לו הדיח את רודיק
יון סון לו מטיוואן, המדורג 82 בעולם, הוא הגיבור הגדול של יום משחקי שמינית הגמר. הטיוואני החביב שמעולם לא עבר את הסיבוב השני בווימבלדון, ומעולם לא עבר את הסיבוב השלישי בגראנד סלאם בכלל, הדיח במשחק חייו את פינליסט 2009, אנדי רודיק אחרי חמש מערכות צמודות ומרתקות, 6:4, 6:7, 6:7, 7:6 ו-7:9 אחרי יותר מארבע שעות.

 


סון לו לא יודע את נפשו מרוב אושר (רויטרס)

סון לו לא יודע את נפשו מרוב אושר (רויטרס)

בכל המשחק הארוך הזה היו בסה'כ שתי שבירות. הראשונה של רודיק במערכה הראשונה בה גם זכה שלוש המערכות הבאות הגיעו לשובר שוויון. לו ניצח 3:7 בשובר השוויון של המערכה השנייה, 4:7 בשובר השוויון של המערכה השלישית, ולמרות שהוליך 0:3 בשובר השוויון של המערכה הרביעית, רודיק גייס כוחות אחרונים וחזר מהקבר לנצח 5:7 ולקחת את המשחק למערכה חמישית.

 


אנדי מארי (רויטרס)

אנדי מארי. יפגוש את טסונגה (רויטרס)

המערכה האחרונה היתה מרתקת ולמרות העייפות הוצג בה טניס מדהים. השניים שמרו על ההגשה במערכה האחרונה, עד שדווקא רודיק בעל הסרב האדיר (38 אייסים לעומת 22 של לו), כשל ובנקודת המשחק הראשונה שלו, לקח לוּ את המשחק בחבטת העברה מדהימה. לו ישחק ברבע הגמר מול נובאק ג'וקוביץ.

סרינה העיפה את שראפובה
במשחק המרכזי של שמינית גמר הנשים, שדי הצדיק את הצפיות , ניצחה הראשונה בעולם, סרינה וויליאמס את המדורגת 16 ואלופת 2004, מריה שראפובה 6:7 (9:11) ו-4:6.

וויליאמס פתחה עם 1:3 מבטיח, אך שראפובה חזרה ל-3:3 והשתיים שמרו על ההגשה עד שובר השוויון המותח, בו היו לרוסיה שלוש נקודות מערכה, ביתרון 4:6 וביתרון 8:9, אבל טעות כפולה של שראפובה ואייס של סרינה (19 במשחק), הכריעו את שובר השוויון עם 9:11. במערכה השניה השיגה סרינה שבירה, ושמרה על יתרון ההגשה עד לסיום. סרינה תשחק עם נה לי מסין.

קים קלייסטרס ניפצה את חלומה של ז'וסטין הנין לזכות בווימבלדון כשניצחה בדרבי בלגי ברמה נמוכה במיוחד, 6:2, 2:6 ו-3:6. קלייסטרס פתחה גרוע מאוד את המפגש, לא היתה מרוכזת והנין בלי טניס גדול רצה במהירות ל-1:5 בדרך ל-2:6 במערכה הראשונה.

 


סרינה ושראפובה אחרי המשחק ביניהן (רויטרס)

סרינה וויליאמס ומריה שראפובה אחרי המשחק ביניהן (רויטרס)

קלייסטרס נכנסה למשחק במערכה השניה והצליחה לשבור את הנין, שמהשלב הזה נחלשה מאוד, וקלייסטרס ניצחה במערכה השניה 2:6. במערכה השלישית השיגה אלופת ארה'ב הפתוחה שבירה מכרעת ל-3:5 והגישה לניצחון.

בסך הכל עבור הנין מדובר בעוד אכזבה גדולה. הבלגית שהיתה ראשונה בעולם, חזרה עם מטרה מוצהרת לזכות בגראנד סלאמים, והתחילה מצויין עם גמר באוסטרליה, אך גם ברולאן גארוס מול סמנתה סטוסר וגם בווימבלדון, איכזבה הנין ברגע האמת.

 


קלייסטרס נפרדת מהנין. ניצחון בדרבי הבלגי (רויטרס)

קלייסטרס נפרדת מהנין. ניצחון בדרבי הבלגי (רויטרס)

קלייסטרס המאושרת עלתה ל-12:13 בראש בראש מול הנין, וזהו ניצחונה השלישי בדרבי הבלגי בין השתיים העונה. קלייסטרס תשחק ברבע הגמר מול  ורה זבונרבה, המדורגת 21, שעלתה לשמונה האחרונות, אחרי שילנה ינקוביץ' המדורגת במקום הרביעי לא הצליחה להתגבר על פציעה והובסה 6:1 ו-3:0 לפני שהחליטה לפרוש מולה. 

המדורגת שניה, ונוס וויליאמס, זכתה לפייט רציני מהאוסטרלית המפתיעה, ג'רמילה גרוס. ונוס ניצחה 4:6 ו-6:7 אחרי שעה וחצי של טניס נהדר של האוסטרלית. במערכה הראשונה לא הצליחה ונוס לברוח, ורק ביתרון 4:5 במצב של 30:30 קיבלה נקודת שבירה אותה ניצלה מיידית וזכתה במערכה הראשונה.

 


ונוס וויליאמס מתקשה היום מול גרוס (GettyImages)

ונוס וויליאמס מתקשה היום מול גרוס (GettyImages)

גרוס הצליחה לשבור בפתיחת המערכה השניה והוליכה 1:3, ו-3:5, אך לא הצליחה לעמוד בלחץ כשהגישה למערכה ונשברה ל-5:5. בשובר השוויון הצמוד, ניצחה ונוס בשיניים 5:7 ונמנעה ממערכה שלישית, בה שום דבר כבר לא היה מפתיע. <

כתבות נוספות