חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתבות ONE: יום של הפתעות: ונוס וקלייסטרס הודחו מווימבלדון

מאת: שי אלון

מקום 82 בעולם, זהו כנראה הדירוג שמוביל לניצחונות בטורניר ווימבלדון 2010. אחרי שיון סון לו ניצח אתמול את אנדי רודיק, חוללה היום המדורגת 82 בעולם, צבטנה פירונקובה סנסציה, כששלחה הביתה ברבע הגמר את אלופת הטורניר חמש פעמים והמדורגת שניה בעולם, ונוס וויליאמס, בתוצאה המרשימה 2:6 ו-3:6.

פירונקובה, שניצחה את ונוס גם במפגש היחיד בינהם באוסטרליה 2006, עלתה עם ביטחון, לא נבהלה מהאמריקנית שנכנסה ללחץ, הגישה גרוע במיוחד, ורשמה חמש שגיאות כפולות.

בכך נמשכת מגמת ההפתעות שאפיינה את הרולאן-גארוס, בו זכתה פרנצ'סקה סקיאבונה.

פירונקובה היא הבולגריה שהגיעה הכי רחוק בווימבלדון אי פעם והראשונה המגיעה לחצי גמר גראנד סלאם. בסיום היא נשכבה על הרצפה והפגינה התרגשות גדולה. 

המנצחת בת ה-22 אמרה בסיום: 'אני אוהבת את האווירה כאן, עליתי רגועה ובאתי ליהנות, אני מאוד שמחה. שיחקתי מצויין היום'.

 


ונוס וויליאמס. הפסד מפתיע (רויטרס)

ונוס וויליאמס. הפסד מפתיע (רויטרס)

ונוס, שחלמה להיות האישה הראשונה מעל גיל 30 שזוכה בווימבלדון מאז מרטינה נברטילובה וכשלה להגיע לגמר לראשונה מאז 2006, היתה מאוד מאוכזבת בסיום. בחצי הגמר תפגוש פירונקובה את ורה זבונרבה הרוסיה.

פירונקובה שברה ל-2:4 במערכה הראשונה ובאופן רגוע לחלוטין שמרה על ההגשה ל-2:5, ונוס הלחוצה הגישה רע ונשברה שוב.

ונוס שברה ל-1:2 במערכה השניה והיה נדמה שיגיע מהפך, אך פירונקובה שברה מיד בחזרה ושוב ל-2:4.

הבולגריה, שהגישה ל-2:5 החמיצה שתי נקודות משחק במשחקון הבא, אבל ונוס נשארה בחיים רק עוד משחקון כשהבולגריה הגישה ללא היסוס לניצחון ולרגע הגדול בחייה, שללא ספק ייזכר במשך זמן רב. 

 


פירונקובה מאושרת, הקהל מריע (רויטרס)

פירונקובה מאושרת, הקהל מריע (רויטרס)

סרינה וויליאמס, המדורגת ראשונה, הצילה את הכבוד המשפחתי והמשיכה במירוץ שלה לעבר תואר שני רצוף, כשניצחה את נה לי מסין (10), 5:7 ו-3:6. נה לי שמרה על שוויון עד 5:5 ואז דווקא כשהובילה 0:40, איבדה 5 נקודות רצופות, סרינה שברה והגישה על האפס למערכה הראשונה.

 


סרינה וויליאמס מאושרת לאחר הניצחון על נה לי (GettyImages)

סרינה וויליאמס מאושרת לאחר הניצחון על נה לי (GettyImages)

במערכה השניה שברה סרינה ל-2:3 ול-2:5. כשהגישה למשחק נשברה, אך לי לא שמרה על הגשה וסרינה חגגה עליה נוספת לחצי הגמר.

סרינה וויליאמס תתמודד בחצי הגמר מול המדורגת 62 בעולם, הסינדרלה מצ'כיה, פטרה קביטובה. קביטובה גברה אחרי משחק דרמטי והפכפך על המדורגת 80 בעולם, קאיה קנאפי האסטונית, 6:4, 6:7 ו-6:8 אחרי 158 דקות. קנאפי שניצחה במערכה הראשונה שמטה שלוש נקודות משחק בשובר השוויון של המערכה השנייה, שהיה דרמטי מאוד, וקביטובה ניצחה 8:10 ולקחה את המשחק בשיניים למערכה שלישית.

קנאפי לא נשברה מההחמצה ועלתה די מהר ל-0:4 במערכה השלישית. גמור? לא ולא. קביטובה שברה חזרה ל-2:4 וקנאפי הגישה למשחק ביתרון 3:5, אבל האסטונית לא עמדה בלחץ, נשברה והחזירה את קביטובה לתמונה. בשוויון 6:6, הצ'כית שברה, וכשהגיעה ההזדמנות שלה להגיש למשחק, לא נכשלה ועלתה באופן בלתי יאמן לחצי גמר ווימבלדון.

 


קביטובה (GettyImages)

קביטובה. התקשתה מאוד (GettyImages)

קנאפי נכנסה לרשימת הקורבנות של הצ'כית בת ה-20 שכוללת את המדורגת 3 קרולן ווזניאקי בשמינית הגמר, המדורגת 14 ויקי אזרנקה בסיבוב השלישי וז'י זאנג הסינית בסיבוב השני.

קביטובה לא עברה את הסיבוב הראשון בוימבלדון בשתי הופעותיה הקודמות בתחרות ותזנק מהמקום ה-62 בעולם אל 25 הגדולות בעולם. קנאפי, שעשתה את כל הדרך מהמוקדמות, תצא מאוכזבת מהטורניר עקב ההזדמנות הגדולה שהחמיצה היום.

עוד הפתעה גדולה: גם קלייסטרס בחוץ
הפתעה ענקית שניה נופלת תוך דקות על הדשא. גם קים קלייסטרס עפה הביתה, דקות אחרי ונוס וויליאמס, כשהיא מפסידה לוורה זבונרבה, המדורגת 21 בעולם, 3:6, 6:4 ו-6:2.

 


זבונרבה וקלייסטרס. עוד הפתעה בווימבלדון (GettyImages)

זבונרבה וקלייסטרס. עוד הפתעה בווימבלדון (GettyImages)

קלייסטרס פתחה טוב, שברה ל-3:5 במערכה הראשונה והגישה למערכה. זבונרבה, אחת השחקניות הבעייתיות ביותר בסבב מבחינה מנטלית, לא נפלה ברוחה וחזרה בגדול במערכה השניה עם שבירה וריצה ל-1:4. כשהגישה למערכה ביתרון 3:5, קלייסטרס שברה בחזרה, אך הבלגית לא היתה יציבה, נשברה בעצמה ואיבדה את המערכה השנייה, 6:4.

במערכה השלישית היתה בעיקר זבונרבה על המגרש. אחרי שכשלה לשבור ביתרון 0:1, שברה ל-1:3 והמשיכה באותו קצב כשקלייסטרס הולכת ונמוגה, נשברת שנית ומפסידה.


זבונרבה. השיגה ניצחון חשוב ותפגוש את פירונקובה המפתיעה (GettyImages)

זבונרבה. השיגה ניצחון חשוב ותפגוש את פירונקובה המפתיעה (GettyImages)

עבור זבונרבה (בשיאה 5 בעולם), שעברה סדרה של פציעות שהוציאו אותה מהטופ-20, זו תהיה הופעה שניה בחצי גמר גראנד סלאם אחרי אוסטרליה 2009. זבונרבה גם שיחקה בגמר המאסטרס לנשים ב-2008. המדורגת 21 בעולם תשחק מול פירונקובה. 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן