חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתבות ONE: הפסד לפאר בשמינית גמר סטנפורד, גם סלע נוצח

מאת: שי אלון

אכזבה הערב (חמישי) לשחר פאר. הטניסאית הישראלית המדורגת 16 בעולם נוצחה בשמינית גמר טורניר סטנפורד בקליפורניה על ידי המדורגת 27 בעולם, מריה קרילנקו מרוסיה, 6:4 ו-6:3. פאר שדורגה שישית בטורניר, נוצחה במשחקה השני אחרי עזיבת מאמנה, היתה חלשה מאוד בהגשה, ביצעה 7 טעויות כפולות ונשברה לא פחות משבע פעמים במשחק. 
 
המערכה הראשונה נפתחה עם ארבע שבירות, פאר שברה וקרילניקו השיבה. הרוסיה היתה הראשונה לשמור על ההגשה ועלתה ל-2:3, ביתרון 3:4 השיגה קרילנקו שבירה שלישית של הישראלית ועלתה ל-3:5, אך במשחקון הבא הצילה פאר שלוש נקודות מערכה, שברה וצמצמה ל-4:5. אך כשהיתה לה הזדמנות להשוות, היה זה תורה של קרילנקו לשבור בפעם הרביעית אחרי טעות כפולה של פאר, בדרך לזכייה במערכה הראשונה עם 4:6.

השבירות המשיכו להיות מאוד דומיננטיות גם במערכה השניה. פאר שברה ל-0:1 בפתיחה אחרי משחקון ארוך מאוד בו החמיצה ארבע הזדמנויות לשבור קודם לכן, אבל קרילנקו לא נשברה מנטלית והשיבה בשלושה משחקונים רצופים, כולל שתי שבירות בחזרה ועלתה ל-1:3 מבטיח.

דווקא אז כשהמשחק התחיל לברוח לה, פאר הצליחה לשבור אחרי עוד משחקון ארוך ל-2:3 ושמרה על האפס ל-3:3. פאר נראתה כבר בדרך הנכונה כשהוליכה 15:40, אך קרילנקו חזרה שמרה ל-3:4 ושברה ל-3:5. קרילנקו עוד החמיצה שתי נקודות משחק, אך בשלישית היתה מרוכזת וניצחה. הישראלית והרוסיה יפגשו שוב במשחק הזוגות. פאר יחד עם אליסה קליבנובה, בעוד קרילנקו תשתף פעולה עם ויקי אזרנקה.


מריה קירילנקו. הרבתה לשבור את שחר פאר (GettyImages)

מריה קירילנקו. הרבתה לשבור את שחר פאר (GettyImages)
 

הפסד לסלע בלוס אנג'לס
הערב הישראלי המשיך בכיוון שלילי כשגם דודי סלע (104) נכנע בשמינית גמר טורניר לוס אנג'לס למדורג 27 בעולם ו-4 בטורניר, פליסיאנו לופס מספרד 6:7 (2:7) ו-4:6.

המשחק היה צמוד ושווה כוחות, אך לופס שלט בשובר השוויון במערכה הראשונה והצליח לשבור את סלע במשחקון השביעי במערכה השנייה. סלע לעומת זאת התקשה מול ההגשות של לופס שנכנסו ב-78 אחוזים כהגשה ראשונה כש-12 מהן גם היו אייסיים. 


שחר פאר מול קירילנקו. הדחה מול המדורגת 27 (GettyImages)

שחר פאר מול קירילנקו. הדחה מול המדורגת 27 (GettyImages)
 

סלע שמר על הרמה מול לופס לכל אורך המערכה הראשונה, למרות שרדף אחריו לכל אורכה כשהשניים מפגינים טניס ברמה גבוהה וכל אחד מהשחקנים מציל בסך הכל נקודת שבירה אחת בכל המערכה. בשובר השוויון, שבר לופס ל-0:2 ואח'כ שוב ל-2:5 , בדרך ל-2:7 , ונצחון 6:7 במערכה הראשונה.

במערכה השניה, סלע הגיש ראשון ולופס היה זה שנאלץ לרדוף אחריו. במצב של 2:2, לופס עלה ל-0:40 עם שלוש אפשרויות שבירה, אך סלע הצליח לשמור על המשחקון הבא בעזרת קור רוח והרבה עידוד ודגלי ישראל ביציעים, חזר מהבור וצימק ל-2:3.


דודי סלע. רצף ההופעות המאכזב שלו ממשיך (רויטרס)

דודי סלע. רצף ההופעות המאכזב שלו ממשיך (רויטרס)
 

לופס שמר על  משחקון ההגשה הארוך שלו בכדי להשוות ל-3:3, אך משחקון הגשה חלש של סלע העניק ללופס עוד שתי נקודות שבירה, שהפעם הוא לא החמיץ ושבר בפעם הראשונה במשחק ל-3:4. מכאן נשמרו ההגשות ולופס חגג בסיום את העליה לרבע הגמר

כתבות נוספות

דילוג לתוכן