חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתבות ONE: הגרלה קשה לסלע, יפגוש את קרלוביץ' בסיבוב ה-1

                                    מאת: שי אלון, ONE

הגרלה קשה לדודי סלע בסיבוב הראשון של טורניר ווימבלדון. הישראלי הבכיר, המדורג במקום ה-105 בעולם יפגוש בענק הקרואטי (2.08), איוו קרלוביץ', בעבר מלך האייסים של הסבב. קרלוביץ' בן ה-33, 57 בעולם, גבר בעבר פעמיים על סלע, בסיבוב הראשון של אליפות אוסטרליה ב-2008 ובטורניר זאגרב בשנה שעברה.

גם אם יצליח סלע לשחזר את ההישג משנה שעברה ולהגיע לסיבוב השני, תוך שהוא מפתיע את הקרואטי שנחשב לאחד שקשה מאוד לשבור את ההגשותיו ויהיה יריב מאוד קשה לישראלי על הדשא המהיר, הוא צפוי להתמודד מול הרביעי בעולם, אנדי מארי, שישחק בסיבוב הראשון מול ניקולאי דווידנקו.

שאר הגרלת הגברים לא סיפקה הפתעות ופעם נוספת הוגרלו נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר לאותו חלק של ההגרלה. רפאל נדאל ואנדי מארי עשויים להיפגש זו השנה השלישית ברציפות בחצי הגמר. 

הראשון בעולם יתחיל את המסע על ההגנה על תוארו במשחק לא קל מול חואן קרלוס פררו מספרד שבעבר דורג גם הוא במקוםה הראשון בעולם. השוויצרי המדורג שלישי, יפתח מול אלברטו ראמוס מספרד ונדאל מול תומס בלוצ'י. 

ג´וקוביץ´ מניף את הגביע בשנה שעברה,  (רויטרס)

ג´וקוביץ´ מניף את הגביע בשנה שעברה, יעשה זאת שוב? (רויטרס)
 

גבורי המרתון מלפני שנתיים, ג'ון איסנר וניקולס מאהו, שמשחקם אז נפרש על פני שלושה ימים, עשויים להיפגש גם השנה בסיבוב השני. המשחק המעניין בסיבוב הראשון יהיה בין ג'ו וילפריד טסונגה ולייטון יואיט האוסטרלי.

אם הכל ילך לפי התכנון נובאק ג'וקוביץ צפוי להתמודד מול תומאס ברדיך ברבע הגמר, רוג'ר פדרר מול סרבי אחר, ינקו טיפסרביץ, אנדי מארי ינסה לגבור על דוד פרר שהדיח אותו בשלב זה ברולאן גארוס והשני בעולם, רפאל נדאל, צפוי לפגוש בשלב שמונת האחרונים את ג'ו וילפריד טסונגה הצרפתי.

פאר מול גרגאס, קלייסטרס מול יאנקוביץ' כבר בסיבוב הראשון
שחר פאר, 47 בעולם, נמצאת בחלק התחתון של ההגרלה וזכתה אף היא להגרלה קשה בסיבוב הראשון מול המדורגת 25 בעולם, יוליה גרגאס, מגרמניה. בעבר גברה גרגאס פעמיים על פאר, במיאמי 2011, במשחק שמנע מפאר את הכניסה לטופ 10, והשנה בסיבוב הראשון של טורניר האולמות בפאריס. 

 

שחר פאר, תצליח להפתיע את גרגאס? (GettyImages)

שחר פאר, תצליח להפתיע את גרגאס? (GettyImages)
 

 

אם תפתיע פאר את גרגאס, צפוי לה סיבוב שני קל יחסית מול המנצחת בין אנסטסיה יקימובה מבלארוס למנדי מינלה מלוקסמבורג. בסיבוב השלישי צפויה לחכות אנה איבנוביץ' הסרבית. בשנה שעברה הודחה פאר כבר בסיבוב הראשון. 

בין הנשים נמצאות הפיבוריטיות לתואר, מריה שראפובה וסרינה וויליאמס בשני חלקים שונים של ההגרלה. הרוסייה תפתח מול אנסטסיה רודיונובה מאוסטרליה ובסיבוב השני צפויה לחכות לה צבטאנה פירונקובה מבולגריה שהגיעה בשנה שעברה לחצי הגמר.

 

שארפובה וקביטובה עם הצלחות בשנה שעברה. הפעם הרוסייה פייבוריטית (רויטרס)

שארפובה וקביטובה עם הצלחות בשנה שעברה. הפעם הרוסייה פייבוריטית (רויטרס)
 

 

אלופת השנה שעברה, פטרה קביטובה, תפתח מול אקול אמנמורדובה האוזבקית. הצ'כית שלא מציגה יכולת שיא, צפויה לפגוש את סרינה וויליאמס ברבע הגמר. 

קים קלייסטרס הלא מדורגת, הוגרלה מול הראשונה בעולם לשעבר, ילנה ינקוביץ' כבר בסיבוב הראשון. ונוס וויליאמס, שגם היא אינה מדורגת, תפתח מול אלנה וסנינה. אם ונוס תנצח היא תפגוש את המדורגת שלישית, אגה רדוונסקה, שתפתח מול מגדלנה רבירקובה. קרולין ווזניאקי זכתה לסיבוב ראשון קשה מול טמירה פאצ'ק האוסטרית שהגיעה בשנה שעברה עד לרבע הגמר. 

 

קלייסטרס, חוזרת לסבב אחרי העידרות ארוכה (GettyImages)

קלייסטרס, חוזרת לסבב אחרי העידרות ארוכה (GettyImages)
 

 

אם לא יהיו הפתעות מיוחדות צפוייה מריה שראפובה לפגוש את אנג'ליק קרבר, הראשונה בעולם, ויקי אזרנקה צפוייה להתמודד מול קרולין ווזניאקי, אגה רדוונסקה מול סמנתה סטוסר האוסטרלית ופטרה קביטובה אמור לפגוש ברבע הגמר את סרינה וויליאמס.

זוגות: אנדייוני יפתחו מול קונרד יוהי ואינגלוט
בטורניר הזוגות יפתחו אנדי רם ויוני ארליך הלא מדורגים מול טריד קונרד יוהי מהפיליפינים ודומיניק אינגלוט מבריטיניה. הבעיה שבסיבוב השני יחכו להם המדורגים 4, ראדק סטאפנק מצ'כיה ולהנדר פאהס מהודו. בטורניר הזוגות לנשים תשתף שחר פאר עם יאנינה ויקמאייר מבלגיה. בסיבוב הראשון יפגשו השתיים באחיות הפולניות, אגה ואורסולה רדוונסקה.
 

 

אנדיוני, אמורים להגיע למפגש מול המדורגים 4 (ניר יהודאי)

אנדיוני, אמורים להגיע למפגש מול המדורגים 4 (ניר יהודאי)

לכתבה המקורית

כתבות נוספות

דילוג לתוכן