כתבה נוספת במסגרת פרויקט הכר את השחקן

                                                                     
                                                  
 
  ""  מאת עידן שירין    
 
 

שם מלא: רועי גינת  

                                                                                     
תאריך לידה: 18.2.2001
 מכת המחץ: פורהנד
 מתנשא לגובה: 1.55
 דירוג ארצי: מספר אחד בארץ
 מודל לחיקוי: נדאל
 מאמן טניס: יורם גינת ואנדי זינגמן
 מאמן כושר: אדם חופי ושרון לייב
 מזל: דלי
 מחבט: וילסון BLX blad light
 זמר: אייל גולן
 מוזיקה: ים תיכוני

 
 
יום חמישי בערב ולפתע צלצול במכשיר הסלולר. עונה, וברקע נקבעת  העובדה " עידן, תהיה מוכן בעוד כשעה וחצי, אנחנו יוצאים היום להופעה של הסטאנדפיסט שחר חסון. כתגובה להודעתה הנחרצת, ציינתי להגנתי בפני חברתי " עדי, היום לצערי אני לא יוצא לבלות, יש לי מחר בבוקר תוכניות מאוד חשובות שאני לא יכול לפספס".
למחרת, השכמתי קום ונסעתי להנאתי בכבישיה הריקים של תל אביב לעבר- אליפות ישראל לטניס 2013 המתקיימת במתחם בהדר יוסף.
כבר בכניסה הבחנתי בקהל הצופים הרב שבא לעודד ולתמוך ביקיריהם. " היידה ריבה ", " מלחמה ריבלה "- אלו הם קולות העידוד שנחרטו באוזניי מרגע כניסתי, ובקעו מפיה של אם השחקנית ריבה חונדיאשולי. עברתי בין המגרשים תוך אחיזת דף נייר ובו רשימה של מספר שחקנים שהומלצו  על ידי גורם בכיר בעולם הטניס בנוגע לכתבה השלישית בפרויקט "הכר את השחקן".
לאחר כמה דקות של התרשמות כללית, הבחנתי בילד קטנטן חמוש משקפיים שמכה בכדור בעוצמה ובאלגנטיות וזוכה לתמיכת הקהל הרב מסביב למגרש. במהירות הבזק הושטתי את הסמארטפון ונכנסתי לתוצאות החיות באתר איגוד הטניס, על מנת לפענח מי הוא הטאלנט והאם הוא נמצא במניין השמות שהופיעו על דפי. לאחר רפרוף קצרצר, גיליתי שמדובר בשחקן ששמו רועי גינת– ההמלצה הראשונה שהופיעה לנגד עיני.

 

 
 
                          ""                     ""
                                                 

                             "מכה בעוצמה ואלגנטיות"                                                     גאה לייצג את המדינה- רועי ואביו

                        

                 
 
שבועיים לאחר מכן עשיתי את דרכי לכיוון "קאנטרי קלאב כפר סבא" המקום בו הספורטאי מתאמן. עם הגעתי, עוד מרחוק, הבחנתי בסמוך למגרשי הטניס, במגרש כדורעף חופים ובילד שרץ לבדו בלהט בין הקונוסים המוצבים באזור. התקרבתי אליו ולרגע דמיינתי את המאמן האגדי- גדי מרגלית ז"ל זועק זעקה לשמיים וצועק כהרגלו "יא'ץ יא חיה!!" ללא שליטה צעקתי לעצמי את אותה אמרה וניגשתי אל הדמות שהייתה כמובן הסיבה להגעתי. "רועי" אמרתי לו, " האם אני רואה נכון? אתה מתזז לבדך כך לפני האימון?" גינת כתגובה הוריד את כובעו, ואמר בביישנות:" כדי להתחזק ולהתקדם צריך לתת מעצמך כמה שיותר. מאמני הכושר שלי שרון לייב ואדם חופי טוענים שאני צריך להתמקד כמה שיותר על זריזות ולכן אני פה"  

   
             ""                                       ""
            

                        מכת המחץ                                                               שחקן בעל כושר התמדה ורצינות יוצאת דופן

 
 
משפחת גינת הינה משפחה מיוחדת במינה. ארבע מתוך חמש הנפשות עוסקות יום וליל בטניס מקצועני, כאשר רועי הינו הצעיר מכולם. " יש לי שני אחים גדולים ממני. אופיר בן 23 שטס לא מזמן לקולג' בארצות הברית וגיא בן 17 העוסק גם בענף וכמובן גם אבא , שמאמן אותי מהיום שאני זוכר את עצמי. אימי מוניקה פיזיותרפיסטית ואינה עוסקת בטניס אבל סופגת בשמחה רבה את אווירת הטניס בביתנו בכפר סבא".

      ""              ""
                             שלושת המקצוענים למשפחת גינת                                     האחים גינת בזמן מנוחה בין האימונים  

 
הדרך של רועי לעולם הטניס עברה ללא דופי בזכות תושייתו ואמונתו של אביו יורם על אף הטרגדיה הנוראה שחוותה המשפחה לפני שנים רבות. לדברי אביו יורם " הכול התחיל בשנת 1986 כאשר נולד הבן הבכור תומר שהחל לשחק טניס בצעירותו. בתקופה הזו עבדתי בהייטק ובזמני הפנוי שיחקתי טניס עם תומר בני". יורם ממשיך בלחש "בגיל 13 לתדהמתנו גילו אצל תומר את המחלה הנוראה מכל- סרטן. כחלוף הזמן המחלה התפשטה בגופו ומצבו התדרדר מיום ליום. כתוצאה מכך, עזבתי את עבודתי ושהינו מידי יום לצד מיטתו במטרה לתמוך ולהיות לצידו ברגעיו הקשים. ביום שישי 10.3.2000 חלה התדרדרות חמורה במצבו וצוות הרופאים ציין בפנינו שאלו שעותיו האחרונות", יורם מציין כשדמעות זולגות מעיניו. "לצערנו הרב כבר באותה שעה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. אבל כבד נפל על משפחתינו ועוד באותו היום גמלה בידינו ההחלטה לבנות מועדון טניס שממוקם כיום בקאנטרי קלאב כפר סבא להנצחת זכרו של תומר ז"ל. במקביל ביצעתי הסבה מקצועית ועברתי מתחום ההיטק המתגמל כספית לעולם הדרכת הטניס"
 

                     ""                            ""
 

                           יורם עם בנו תומר זכרונו לברכה                                                       שואף למצוינות- תומר ז"ל
                                                                        
                                                                                                                                  
 
שנה לאחר מכן נולד רועי ועתידו היה ידוע מראש – להמשיך את המסורת של בני המשפחה ולהפוך באחד הימים לשחקנה המוביל של נבחרת ישראל. רועי מוסיף "נולדתי למשפחה שעולם הטניס הוא בנשמתה. בארוחות המשפחתיות תמיד מדברים על טניס ולא היה לי קושי בבחירת הספורט המועדף עליי. כבר בגיל צעיר הלכתי עם אבא לצפות במשחקים של האחים שלי ואפשר להגיד שזאת הייתה אהבה ממבט ראשון".
כיום, מכהן רועי כמדורג ראשון לגילאי 12 ונבחר להיות המייצג הרשמי של מדינת ישראל בתחרות "נייק" העולמית. "רגע השיא שלי היה הניצחון מול חברי לזוגות ויריבי המושבע יאיר סרוק בגמר טורניר נייק שהקנה לי את הזכות לייצג את המדינה. מעבר לאימונים עם אבא אני גם מתאמן בהדרכתו של אנדי זינגמן כחלק מתוכנית "David squad", וזה המקום להודות לקאנטרי קלאב כפר סבא בניהולו של אושרי הירש שהפך לביתי השני ובנוסף לאיגוד הטניס ודויד קופר על התמיכה הכלכלית". עוד מוסיף רועי "דרך הטניס אני יוצר קשרים רבים עם שחקנים בארץ ומרחבי העולם וזה נותן תחושה כיפית שהטניס מקרב בין כולם ללא התייחסות למקום הולדתך. תמיד חשבתי שהספורט הוא הדרך הטובה ביותר ליצירת שלום בין שני צדדים עוינים ולכן אם נתניהו קורא את הכתבה הזו – אז הנה הפתרון הפשוט, ספורט מוביל לאחווה שמוביל לפתרון סכסוכים" פונה רועי ברצינות יתרה לראש הממשלה נתניהו.

 

 

""

חבריו לקבוצה: מימין לשמאל- אילן קפלן, דניאל גולדנברג, ניר סולן, רועי גינת, יותם נחושתן, וליאור גולדנברג

 

""
  תמונה קבוצתית מאליפות אירופה באיטליה: מימין לשמאל- ריבה חונדשווילי, דריה שוורצמן, ניקול חירין,
רועי גינת, אביב ניסנבאום, יאיר סרוק.

 
 
בין האימונים והתחרויות רועי ממלא את זמנו במספר דרכים:" לימודים נמצאים אצלי בסדר עדיפויות גבוה, ואפילו שאני מגלה קושי בתנ"ך קיבלתי תעודת הצטיינות על הצלחותיי בלימודים. בנוסף אני חובב כדורגל מושבע, בעבר הייתי שותק כאשר דיברו על כדורגל אבל השנה אני יותר מגאה להגיד את זה- מכבי תל אביב אימפריה! מדי שבוע אנחנו ממלאים את הבית בצהוב וצופים בהתלהבות בביצועיו המרשימים של ערן זהבי מלך השערים של הליגה"
 
 

 


 

צפו בטירוף החושים בבית משפחת גינת לאחר שער ניצחון של קבוצתם האהובה
 ובנוסף תחליטו האם רועי  מחקה בצורה מעוררת כבוד את כרוז מכבי תל אביב?

 
 
 
 
מעבר לתחביביו רועי מתעקש להדגיש " כל השבוע אני מחכה לבישולים של סבתא שמחה. המאכלים העיראקיים שלה כל כך טעימים בדגש על טבית. אחרי הארוחה המשביעה אני יוצא בדרך כלל לקולנוע השכונתי עם חבריי מהכיתה ומקנח בגלידרייה שנמצאת ליד". ומה לגבי בת זוג אני שואל את הדוגמן הצעיר – הרי שילוב של אימא שוודית ואבא עיראקי זאת קומבינציה שהניבה יופי מרהיב. "אמממ, תתפלא, כרגע אני פנוי לכל המתעניינות, תמיד נחמד שיש חברה לחלוק איתה את הרגשות שלי". אומר רועי כשהוא מסמיק.
 
 
כעת לאחר ההיכרות הקצרצרה, לנו חובבי הטניס נותר לדקלם ולשנן את השם רועי גינת ולהמתין מספר שנים לרגע שבו הילדון יגשים את חלומו ויניף את אחד מגביעי הגראנד סלאם הנחשקים. אני באופן אישי מאמין ששילוב של השקעה, התמדה ומזל יובילו אותו כיחיד ואותנו כמדינה שוב למפה העולמית, ואמרו אמן!

 
  

    רוצים גם אתם להשתתף בפרויקט הכר את השחקן? שלחו לנו מייל –

 ofra@ita.co.il  

 
   
 

כתבות נוספות