חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כשהמאסטרו נשבר ובכה

הם עברו תהליך ביחד, רפאל נדאל ורוג'ר פדרר. עליות, ירידות, מאבקים גדולים, משחקים בלתי נשכחים, והכל בתוך קונטקסט רחב יותר של יריבות ספורטיבית נפלאה ומכובדת. ואם בתוך הסקאלה הזו, צריך לחפש חלון זמן מסויים בו אחד מהם היה בלתי מושג עבור השני, שהיה בבור גדול, אפשר למצוא אותו בחצי שנה אחת.
 

בין מאי 2008 לינואר 2009, בהגזמה, זה כמעט לא היה כוחות. במאי ההוא נדאל פירק את פדרר בגמר הרולאן-גארוס, במפגש הכי צדדי בין שניים אי פעם – 1:6, 3:6, 0:6. חודש לאחר מכן, העולם כולו חיכה לראות אם זה אמיתי. אם זה יכול לקרות גם במגרש הביתי של השוייצרי בווימבלדון. וזה קרה. במשחק הגדול בהיסטוריית הטניס לטענת רבים, הספרדי הוביל 0:2 במערכות, פדרר חזר ל-2:2 רק כדי להפסיד 9:7 בסט המכריע ולאבד את התואר בצורה כואבת ומרה.
 

משחק ענק, אבל אנחנו זוכרים בעיקר את הסוף. צפו בתקציר

 

ואז הגיע ינואר 2009. גמר אוסטרליה. רגע לפני כן, שני השחקנים סיימו את 2008 עם תארים בכיס – פדרר זכה בארה"ב, נדאל זכה בזהב אולימפי והעפיל למקום הראשון בעולם. בהתאם, התפתח משחק טניס נפלא. שקול ונפלא. אחרי 5:7 בסט הראשון לנדאל, פדרר איזן עם 3:6. התסריט חזר על עצמו עם 6:7 לספרדי, ומיד לאחר מכן 3:6 שוייצרי. המערכה האחרונה היתה כולה של נדאל שחגג 2:6 וניצחון חמישי ברצף על היריב הגדול..

 

ומי ידע באותם רגעים שמשחק של 4 שעות ו-23 דקות אפילו לא יהיה מה שנזכור מאותו יום במלבורן? טקס הסיום היה קורע לב. אמנם בעיקר למעריצי פדרר, אבל לא רק. ממש לא רק. השוייצרי קיבל את צלחת סגן האלוף, ניסה לנאום ופשוט לא הצליח כי הדמעות חנקו אותו. "אלוהים, זה הורג אותי", הוא הספיק לסנן לפני שמנחה הטקס הגיע להושיע אותו. הטניסאי המעוטר בהיסטוריה בכה בהמשך, גם כאשר רפא פירגן לו בנאומו והניף את הגביע. השניים התחבקו, הערב ירד על אוסטרליה ומי ידע מה צופן העתיד?
 
קורע לב. אולי גם עבור מי שלא מעריץ את פדרר. צפו בטקס הסיום המרגש
שש שנים לאחר מכן, פדרר זכה לכבוד שמגיע לו. הוא המריא להמשך 2009 חלומית, וממצב בו היה חסר לו סלאם אחד כדי להשוות את השיא של סמפראס, הוא חלף על פניו כבר באותה שנה, ועוד עם זכיה ברולאן גארוס שהיתה כל כך חסרה לו. כיום הוא עומד על 17 ויחפש ח"י מייג'ורים במלבורן בעוד חודש. נדאל עדיין על 14 סלאמים בעצמו, ו-ודאי היה חוצה את המספר הזה, אם נובאק ג'וקוביץ' לא היה מחליט להפוך לסופרמן מ-2011 והלאה (גם לפלאשבק הזה נגיע). ומה יהיה השנה? החל מה-18 לחודש, נתחיל לקבל תשובות.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן