חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שרציתם לדעת על ספורטאים בצה"ל

כמדי שנה, גם השנה יבחר הצוות המקצועי של איגוד הטניס את הספורטאים המצטיינים והפעילים שיזכו לשירות צה"לי מיוחד. הם יתאמנו מדי יום, יטוסו לתחרויות וגם יתנדבו בפעילויות שונות שיערוך איגוד הטניס. בין אנשי המקצוע הבכירים שמרכיבים את הצוות המקצועי הם המנהל המקצועי, שלמה גליקשטיין, המאמן הלאומי, עודד יעקב ויו"ר הועדה המקצועית, שלמה צורף.
 
כמעט בכל שנה, מקבל איגוד הטניס מספר הקצאות טניסאים, שנבחרים על פי קריטריונים קבועים וידועים מראש, לכל ענפי הספורט במדינת ישראל. השנה, כחלק מארגון מחדש של מבנה הצוות, מסתמנת מגמה חדשה בקריטריונים.
 
כך לדוגמא, בבחירת הספורטאים יינתן משקל רב יותר לתחרויות לאומיות לבוגרים, וגם דירוג ה-ITF יקבל משמעות גדולה יותר. חשיבות פחותה תינתן לדירוג הארצי לנוער. עם זאת, חשוב להדגיש כי הגורם החשוב ביותר נותר בעינו- והוא הדירוג העולמי.
 
שינוי נוסף בכל הקשור לספורטאים הוא בקרה צמודה יותר עליהם. השחקנים יהיו מחויבים לשחק לפחות חמישה עד שישה שבועות בחו"ל, זאת בנוסף להשתתפות בכל התחרויות המקצועניות שיתקיימו בארץ, לרבות תחרויות הזמנה, אם אכן יתקיימו כאלה.
 
בפתיחת השנה, יחויבו הספורטאים להגיש תוכניות אימונים ותחרויות מלאות, שיכללו פירוט של כמויות ומיקומים של האימונים.
 
חידוש נוסף שעשוי להכניס הצוות המקצועי הוא שירות לאומי לאיגוד הטניס, אותו יבצעו הספורטאים כפעמיים בחודש. השירות יכלול, בין השאר, אימונים עם שחקני פנימיית המחוננים של וינגייט ועזרה בהשתלמויות שיערוך האיגוד.
 
בממוצע, זוכים חמישה עד שמונה טניסאים בשנה לקבלת המעמד, כאשר כל המעוניין בהגשת מועמדות, רשאי להגיש בקשה מתאימה לאיגוד הטניס. בישיבה המקצועית האחרונה כבר נבחרו גל חקאק ואמיר זרי כספורטאים, ולישיבה שתתכנס בחודש ספטמבר מועמדים השחקנים דניאל טינטריוב, עדן פלג, דוד פפיס ומתן גנזי.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן