חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל הדרך אל התואר- ליגת העל מתקרבת לרגעי ההכרעה

בצד אחד -הקבוצה המעוטרת ביותר בטניס הישראלי. בצד השני הקבוצה שרוצה להוכיח כי היא אלטרנטיבה ראויה. מרכז הטניס עוצמה רמלה והפועל אדמה לוד צפויות לעשות את כל הדרך לקראת גמר מרתק ביניהן בגמר ליגת העל לגברים. יש למה לצפות


ליגת העל בטניס נכנסת בסוף השבוע לישורת האחרונה לקראת השלבים המכריעים של עונת 2016. מחזור אחד בלבד נותר עד לתום העונה הסדירה וישוחק ביום שישי הקרוב, בסיומו תעפלנה 4 קבוצות לפיינל פור של הליגה בקטגוריית הגברים והנשים אשר יתקיימו ברעננה (3.6 חצאי גמר, 3.7 גמרים) בתקווה ללכת כל הדרך עד התואר.

שתי הקבוצות שצפויות, אם לא תתרחשנה תקלות מיוחדות בדרך, לפגוש האחת את השנייה בגמר הגברים, ולספק לנו מפגש מרתק על טהרת הספורט הלבן הן מרכז הטניס עוצמה רמלה (אמיר וינטרוב, יוני ארליך, נועם אוקון, נועם בר,אמיר חדד, בן פתאל וישי עוליאל) והפועל אדמה לוד (דודי סלע, עידן לשם, בר בוצר, הראל לוי), שתיים שמציגות סגלים נוצצים עם מיטב הטניסאים הישראליים ונחושות להשיג בתום העונה את תואר האליפות.

""

עירוני לוד אדמה- תנסה להחזיר את התואר השנה ללוד


מחד נמצאת רמלה, הקבוצה המעוטרת ביותר בטניס הישראלי מאז ומעולם, אשר החזירה אשתקד עטרה ליושנה וזכתה בחזרה
בתואר האליפות. לוד מנגד שברה את ההגמוניה הרמלאית לפני כשנתיים, וקבעה כי בכל הקשור לטניס הגברים – הקרב על הבכורה ייפתח מחדש.

"אנחנו המכבי תל אביב בכדורסל של הטניס", מכריז בגאווה הקפטן הרמלאי, ישראל שמעוני, שאינו מתרגש מהאלטרנטיבה החדשה שצמחה לקבוצתו מאזור חיוג 08, ושולח עקיצה על הדרך ליריבה. "לא במקרה זכינו ב-17 אליפויות ב-20 השנים האחרונות. אצלנו במועדון יש הרגשה של בית שחקנים שגדלו כאן והולכים כברת דרך עם המועדון שלנו שנים רבות,יוני ארליך, נועם אוקון אמיר וינטרוב, אמיר חדד ונועם בר. אנחנו מאמינים כי מה שיכריע את העונה הזו לצד האיכות של השחקנים שלנו היא המסורת של רמלה כמועדון הטניס המוביל בישראל".

ומה יש לקפטן היריב, מאור חמרה, להשיב בנושא? "אנחנו בפילוסופיה שלנו נוהגים לדבר אך ורק על המגרש. לוד הוכיחה בשנים האחרונות שהיא קבוצה לגיטימית שמסוגלת ללכת עד הסוף. ניתן את המקסימום בכל משחק, במטרה לזכות בתואר".

אגב, מי מכם שמחפש פיקנטריה לקראת הגמר המסתמן עשוי למצוא אותו במשחק הזוגות, שם ייטלו חלק הצמד אנדי רם ויוני ארליך, רק שהפעם ייפגשו השניים האחד מול השני (ארליך ברמלה, רם בלוד). ואם זה לא מספיק, מי שעשוי לחבור לארליך במשחק הזוגות הוא ישי עוליאל בן ה-16, שחקן עוצמה רמלה ותושב העיר, שנחשב לאחד הכישרונות המבטיחים של הטניס
הישראלי בשנים הקרובות.


""

הפועל טבעון תנסה להגן על התואר השנה


במקביל, בליגה הלאומית לנשים מוליכות את טבלאות הבתים המוקדמים עירוני רעננה עם מאיה טחן, נויה אוחנה ושחר בירן והפועל טבעון עם דניז חזניוק, קרן שלמה ועפרי לנקרי.

ליגת העל בטניס לגברים ולנשים משוחקת בשיטת 2 בתים מוקדמים הכוללים 6 קבוצות כ"א בסיום העונה הסדירה בבתים המוקדמים (כאמור תסתיים ביום שישי) מצטלבות ארבעת הקבוצות הראשונות האחת נגד השנייה לקראת מפגשי הפלייאוף המכריעים של העונה עד לתואר הנכסף. ייחודיות הליגה מתבטאת בשורה של שחקנים מהטופ המקומי, החל משחקנים מקצועניים הפעילים בסבב העולמי, דרך שחקנים עתירי ניסיון כמו נועם אוקון והראל לוי וכן שחקני נוער המהווים את הדור הבא של הטניס הישראלי. 


""
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן