חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל תתמודד בדייויס במפגש חוץ מול בלגיה. סלע: "משוכה קשה מאוד"

הגרלת משחקי הדייויס של משחקי הפלייאוף בבית העולמי נערכה היום (ד') במשרדי ה-ITF בלונדון. לאחר שני מפגשי חוץ, נראה כי המומנטום השלילי בגזרת משחקי החוץ נמשך, וזאת לאחר שההגרלה ייעדה לישראל מפגש נוסף בחו"ל, הפעם מול בלגיה החזקה.
בהגרלה נכח נשיא התאחדות הטניס הבינלאומית, פרנצ'סקו ריצ'י ביטי, שלעיני עשרות עיתונאים שלף מהגביע הכסוף את הפתקים ועליהם שמות המדינות.
לנבחרת של אייל רן צפוי, אם כן, משחק לא פשוט, שכפי הנראה עשוי להיערך על מגרשי חימר. בנבחרת הבלגית משחקים, בין היתר, חאבייר מאליס (50), דויד גופין (65), סטיב דרקיס (108), רובן במלמנס (140), אוליביר רוחוס (142) ומקסים אוטום (165). גם במידה והנבחרת תשחק בסגל המשני שלה, צפויה לישראל משימה לא פשוטה מול הנבחרת הבלגית שתזכה לקהל ביתי. מאליס גם מדורג במקום ה-42 בעולם בזוגות, ולצידו עשוי לשחק גם נורמן דיק, המדורג במקום ה-95 בעולם בזוגות.
מאליס סיים את 2012 בטופ 70 העולמי בפעם התשיעית בקריירה שלו. הוא זכה בשלושה תארי יחידים בסבב ה-ATP ואף זכה ב-2004 בטורניר הזוגות ברולאן גארוס.
בנבחרת הישראלית צפויים לשחק דודי סלע (106), אמיר וינטרוב (170), יוני ארליך (53) ואנדי רם (85), תחת שרביטו של הקפטן אייל רן. המשחקים במסגרת הפלייאוף ייערכו בתאריכים 13-15 בספטמבר, וייפלו על יום כיפור, תרחיש שאינו זר לנבחרות ישראל לאורך השנים, וגם לא לנבחרת הנוכחית – ששיחקה כבר בעבר במועד זה.

"כמובן שהיינו מעדיפים מפגש בית, אבל לצערי זה שוב יהיה בחוץ. הם יבחרו את המשטח וכמובן ינסו להתאים את זה לתנאים שלהם ולהקשות עלינו. השחקנים שלהם יהיו משוכה קשה מאוד, גם ביחידים וגם בזוגות, אבל אנחנו ניתן את הכל כדי להישאר בבית העליון", אמר דודי סלע לאחר היוודע ההגרלה.
על השחקנים של בלגיה, הוסיף סלע: "רוחוס שחקן עם מלא ניסיון שנמצא כבר הרבה שנים ב-100 הראשונים. יש להם גם את גופין, שהוא המספר 1 שלהם – והוא מאוד כשרוני וגם משחק טוב מאוד על כל סוגי המגרשים".
אמיר וינטרוב אמר לאחר ההגרלה: "זאת הגרלה קשה מאוד כי זה כנראה יהיה על חימר וזה לא המשטח שלנו".

בהגרלה השתתפו בסך הכל 16 נבחרות, וביניהן המדינות שהפסידו בסיבוב הראשון בבית העליון, וביניהן ישראל, אוסטריה, בלגיה, קרואטיה, גרמניה, ספרד ושוויץ. כמו כן, השתתפו העולות מהבתים האזוריים: אוסטרליה, קולומביה, אקוואדור, בריטניה, יפן, הולנד, פולין ואוקראינה.
יתר המשחקים: ספרד תארח את אוקראינה, אוסטריה תארח את הולנד, קרואטיה תארח את בריטניה, שוויץ תארח את אקוואדור, גרמניה תארח את ברזיל, אוסטרליה תארח את פולין ויפן תארח את קולומביה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן