חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל תפגוש את צרפת בחוץ

 אחרי ההישג האדיר של נבחרת הדייויס הישראלית שניצחה בחוץ את יפן 2:3 וחזרה אל הבית העליון אחרי שנתיים, קיבלה אחה'צ (רביעי) נבחרת ישראל את אחת ההגרלות הקשות שיכלה לקבל, אל מול נבחרת צרפת האימתנית. צרפת זכתה בעבר בגביע דיוויס תשע פעמים, לאחרונה ב-2001.

בנוסף, הצרפתים הם אלו שזכו לאירוח המפגש מה שאומר שישראל תיאלץ לשחק שוב במפגש חוץ. המשחקים ייערכו בתאריכים 1-3 בפברואר. הצרפתים הגיעו בשנה שעברה לשלב רבע הגמר, אך נכנעו 3:2 לארה'ב.

הנבחרת הצרפתית מציגה ארבעה שחקנים בטופ 30, כשהבכיר שביניהם הוא כמובן ג'ו וילפריד טסונגה (שביעי בעולם). כמו כן בנבחרת הצרפתית נמצאים רישארד גאסקה (14), ז'יל סימון (20) וג'רמי שארדי (30). אל מול הקהל הביתי הצרפתי ישראל תצטרך שלושה ימים באמת יוצאי דופן כדי לעבור שלב, כשהיפנים לעומתם נראים כמעט כמו משחק ילדים.

צרפת וישראל נפגשו שלוש פעמים בעבר והמאזן הוא 0:3 לצרפת. ב-1989 במפגש הבית העליון בתל אביב זה נגמר ב-1:4 לצרפת. ב-1991 גם במסגרת סיבוב ראשון בבית העליון , צרפת ניצחה בבית 0:5. ב-1998 ישראל אירחה שוב את צרפת ברמת השרון והובסה 4:1.

'אחת ההגרלות הכי קשות שיכולנו לקבל… צרפת נבחרת עם מסורת מאד גדולה בגביע דייויס, ועם שחקנים מנוסים וטובים מאוד', אמר אנדי רם. 'מבאס ששוב פעם יצא לנו משחק חוץ ויחד עם זאת הניצחון על יפן נתן לנו הרבה תיאבון להמשיך ולהצליח עם הנבחרת המיוחדת הזאת. אני מאמין שגם עם הצרפתים נתמודד בכבוד. כרגע אני מתרכז בלהכשיר את הגוף שלי מהפציעה, ומקווה להיות כשיר עד ההתמודדות בפברואר כמובן'.

 אמיר וינטרוב אמר לאחר ההגרלה: 'הגרלה מאוד קשה, כולנו רצינו לשחק בארץ. נעשה הכל כדי להמשיך את היכולת הגבוהה שלנו מהמפגשים האחרונים'.

ההגרלה המלאה: קנדה תארח את ספרד, איטליה תארח את קרואטיה, בלגיה תארח את סרביה, ארה'ב תארח את ברזיל, ארגנטינה תארח את גרמניה, קזחסטן תארח את אוסטריה ושוייץ תארח את צ'כיה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן