חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל עלתה לשלב שמונה הגדולות

סיום מתוק לאליפות אירופה המתקיימת בימים אלה במועדון הטניס בני הרצליה. לאחר שהנבחרת הישראלית גברה אתמול על בולגריה, פגשו היום (חמישי) הישראלים את נבחרת בלרוס במסגרת חצי הגמר של התחרות.
 
הישראלים הצליחו לשמור על ריכוז לאורך שני משחקי היחידים והבטיחו את העלייה לגמר לאחר ניצחון 0:2. בכך, עלתה הנבחרת לשלב שמונה הגדולות באירופה שיתקיים בשבוע הבא בצרפת.
 
במשחק הראשון ניצח איגור סמילנסקי (2) את איליה איבשקה (3) 4:6,2:6. את המערכה הראשונה ניצח סמילנסקי בקלות 2:6 והמשיך במומנטום כדי לעלות ל-0:2 בשנייה.
 
איבשקה עוד הצליח לחזור ועלה ל-2:3 אך במצב זה שמרו שני הצדדים על ההגשות עד למצב של 4:4, בו השיג סמילנסקי שבירה קריטית ועלה ל-4:5. במשחקון האחרון שמר סמילנסקי על ההגשה וניצח את המערכה השנייה 4:6.
 
למשחק השני עלה אור רם (1) שגבר על מקסים יורש (1) 3:6,0:6. רם עלה מרוכז ודרס את יורש במערכה הראשונה עם 0:6. יורש הצליח להתאושש ועלה ל-0:2 במערכה השנייה, אך רם ניצל את עידודו של הקהל הישראלי, שבר פעם אחת והשווה ל-2:2. יורש עוד הספיק לשבור פעם נוספת כדי לעלות ל-2:3, אך הישראלי לא נתן לו לחמוק וסגר עניין עם 3:6 בסיומן של  שעה ו-10 דקות.
 
בגמר שיתקיים מחר (9:00 זמן משוער) תפגוש ישראל את סרביה במאבק על הזכות לסיים במקום הראשון בתחרות, ובכך לזכות להגרלה נוחה יותר בשלב שמונה הגדולות. היום ניצחה סרביה 1:2 את אוסטריה ובמשחק השני גברה אוקראינה על בולגריה 0:3.
 
ארבע נבחרות יעלו משלב שמונה הגדולות לאליפות העולם; המשמעות: ניצחון אחד בצרפת יספיק לישראלים כדי לעלות.
 
אור רם אמר בסיום: 'היה תענוג לשחק בבית לעיניו של הקהל הישראלי ואני מקווה שגם בשנים הבאות נזכה לארח בארץ אליפויות דומות'.
 
על משחק היחידים, אמר רם: 'הייתי מרוכז לאורך שתי המערכות ולא נתתי לבלרוסי הזדמנויות להרים את הראש ולהיכנס למומנטום'.


 איגור סמילנסקי, היום בהרצליה (צילום: רן פוני)

הכריע את המפגש. אור רם (צילום: פוטו גדי)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן