חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל הפסידה לפולין 2:1

                           מאת: מערכת ONE

היום השלישי במסגרת גביע הפדרציה באילת הפגיש את נבחרת ישראל עם נבחרת פולין החזקה בבית. במשחק הראשון הפתיעה יוליה גלושקו את אורסולה רדוונסקה המדורגת 37 בעולם עם ניצחון ענק, אך בהמשך האחות הבכירה לבית רדוונסקה (4 בעולם), אגה, גברה על שחר פאר.

התוצאות האלה הביאו את הנבחרות למפגש זוגות מכריע, שהפך למכריע עוד יותר אחרי שנודע כי הרומניות פרשו והותירו את ישראל רחוקה ניצחון מהעפלה לשלב הבא.

גלושקו ופאר, יחד עם הקהל והאנרגיות באילת, הצליחו להוות יריבות ראוי ואף יותר מכך, לפולניות. המערכה הראשונה הסתיימה בניצחון של גלושקו ופאר 4:6 אך אז הפולניות התעוררו ועלו כבר ל-0:5 במערכה השנייה. אלא שגלושקו ופאר לא ויתרו ועם המון נחישות הצליחו לצמק אך רק ל-6:3 בסיום המערכה הזאת. המשחק נכנס למערכה מכרעת, מערכה על העליה לשלב הבא.

המערכה הזו כבר הייתה צמודה בהרבה ועם שבירות הדדיות, הגיעו ארבע הבנות למצב של 4:5 לפולניות. במשחקון המכריע שוב הוכיחו פאר וגלושקו המון אופי וחזרו מ-5 נקודות משחק. אלא שהנקודה השישית כבר הייתה יותר מדי עבורן ובסיום 4:6 לפולניות. בעקבות הניצחון עלתה פולין לשלב הבא שם תפגוש את קרואטיה.

מחר תפגוש ישראל את בלארוס לקרב על מקומות 5-6 שמשפיע על הדירוג בעונה הבאה.

פאר: 'קשה, זה היה קרוב', גלושקו: 'נתנו 100 אחוז'
שחר פאר אמרה במסיבת העיתונאים מיד אחרי ההפסד: 'זה מאוד קשה, מאוד. זה היה קרוב מאוד, הקהל היה נהדר ונשאר כאן עד שעה מאוחרת בהרכב מלא. ידענו דקות לפני המשחק שאם ננצח נעלה אבל עכשיו זה כבר לא משנה'.

על המשחק מול אגה רדוונסקה הוסיפה פאר: 'אני יודעת שזה מאצ'-אפ טוב בשבילי. שתינו אותן שחקניות כמו שהיינו פעם, קרובות בדירוג. כששיחקתי טוב, הייתי קרובה אליה, אבל אני עוד לא ברמה שאני יכולה לנצח אותה כיום, זה יגיע'.

יוליה גלושקו שהשיגה את הנצחון הכי גדול בקריירה, על אורסולה, אמרה: 'ניסיתי לא לחשוב יותר מדי, כדי שלא יבואו מחשבות רעות. היתה לי הרגשה טובה למרות שהיא שחקנית מעולה. אני שמחה שניצחתי ומקווה שזה יביא לי המשך עונה מצוין'.

 

יוליה גלושקו ושחר פאר (ONE)
יוליה גלושקו ושחר פאר. מאוכזבות מאוד מהתוצאה
 

 

על משחק הזוגות הוסיפה גלושקו: 'נתנו 100 אחוז והן משחקות יותר ביחד. הצגנו טניס טוב. אגה אחת הטובות בעולם ואסור לשכוח את זה'.

עמוס מנסדורף: 'המשחק היה לנו ביד, הבנות היו יכולות לנצח במשחק. קפצתי כל שניה. אני מאוכזב, לא הרגשנו שהבנות פחות טובות, הן נלחמו כמו אריות וחבל שהפסדנו. הטורניר הזה זו התמודדות מאוד קשה, זה סוג של מרתון ולנבחרות עם עומק יש יתרון. נתכונן למשחק מחר, את רוב עבודת ההכנה אנחנו עושים בערב. מחר יום חדש. זה משחקים שנכנסים לדירוג, וחשוב לדירוג של השנים הבאות'.

הפולניות הגיעו בפרצוף חמוץ למסיבת העתונאים וענו על כל שאלה במילה אחת או שתיים. אגה רדוונסקה נראתה כעוסה על כולם וכשנשאלה איך היא מרגישה אחרי משחק צמוד ענתה: 'טוב, שמחה לנצח. התמקדתי במשחק שלי לא חשבתי על הפסד. איך היה הקהל? פרפקט'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן