חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל הפסידה לאוסטריה ונשרה מהבית העליון

מאת: מערכת ONE

יום מאכזב לנבחרת הדייויס של ישראל שירדה לאחר שלוש שנים לבית האירופי-אפריקני, דווקא בהיכל נוקיה מול הקהל הביתי. הראל לוי (223) הפסיד הערב (ראשון) 2:6, 6:3, 6:0 ו-6:3 למרטין פישר, המדורג 134 בעולם שהצליח להביא לנבחרתו ניצחון 2:3 במפגש כולו ואת הכרטיס החשוב על ההישארות בבית העליון, ישראל כבר לא בין 16 הגדולות.

אחרי 1:2 בהתמודדות כולה לטובת ישראל (עם ניצחונם של אנדי רם ויוני ארליך בזוגות), הגיע ההפסד המאכזב של דודי סלע, 3:0 במערכות מול דודי מלצר וגורל ההתמודדות כולה היה מוטל על כתפיו של המחבט מספר 2 של ישראל, שלא יכל מול האוסטרי.

ההתחלה של לוי היתה טובה. הישראלי שבר פעמיים ברציפות את משחקוני ההגשה של פישר וניצח 2:6 את המערכה הראשונה. האוסטרי יצא מההלם ההתחלתי ונכנס לעניינים, בעיקר בזכות חבטות הגשה חזקות, מולן לוי לא יכול היה לעמוד. פישר ניצח 3:6 במערכה השניה לאחר ששבר לראשונה במשחק את לוי.

במערכה השלישית המומנטום של האוסטרי המשיך ולוי נראה כמו הצל של עצמו. פישר שבר שוב ושוב את משחקוני ההגשה של הישראלי וניצח 0:6 במערכה השלישית.

לוי, שהיה עם הגב אל הקיר, לא הצליח לחזור למשחק והאוסטרי עשה הכל נכון. עם 11 אייסים בסה'כ (לעומת 2 בלבד של לוי), עם 76 ווינרים (לעומת 40 של הישראלי) גמר פישר את הסיפור עם 3:6 וניצחון במפגש כולו. אוסטריה נשארה בבית העליון, נבחרת ישראל, כבר לא. בין היריבות האפשריות של ישראל בבית האירופי: סלובקיה, הולנד, איטליה, פילנד ואוקראינה.

מערכה ראשונה – 2:6 ללוי
לוי עלה ראשון על הלוח עם 0:15 במשחקון ההגשה של יריבו, הפתיחה הטובה המשיכה היטב עם 0:30 מהיר לזכות הראל וקריאה מעוררת מחלוקת של שופט הקו סידרה שלוש נקודות שבירה כבר במשחקון הראשון. את הראשונה כשל לוי להשיג והשניה נסתיימה באייס של יריבו, אך לוי, בחבטת החזרה טובה, הצליח לבסוף לשבור.

המגמה החיובית נמשכה ולוי עלה ל-0:30 מהיר, שהיה רק תחנה בדרך ל-0:2 מהיר עוד יותר. גם על המשחקון השלישי היה רשום בגדול שמו של לוי, שלא התקשה להשיג יתרון מבטיח של 0:3.

 


הראל לוי. פתח נהדר מול פישר (יניב גונן)

הראל לוי. פתח נהדר מול פישר (יניב גונן)
 

במשחקון הרביעי הצליח האוסטרי 'לדגדג' קצת את הראל לוי אבל האחרון עשה את העבודה ועלה ל-0:4 חשוב מאוד. את המשחקון הבא פתח פישר בצורה טובה ועלה ל-0:15. חבטת החזרה נהדרת של לוי הביאה ל-15:15. בשלוש הנקודות הבאות סבל לוי מחוסר ריכוז והאוסטרי עלה על לוח הניקוד, 4:1.

במשחקון הבא המשיך לוי לשמור על ההגשות שלו ועלה ל-1:5 מרשים. עם פתיחת המשחקון השביעי, הצליח לוי עם 'צ'יפ' נהדר לעלות ל-0:15.  דווקא אחרי 15:30 לישראלי, הצליח פישר להשלים מהפך וניצח את המשחקון בדרך ל-5:2.

האוסטרי, שלאט לאט יצא מההלם של פתיחת המשחק, נכנע שוב לעליות לרשת המרשימות של לוי שעלה ל-0:30 קליל. פישר לא ויתר והצליח להשוות ל-30:30 לאחר חבטות החזרה לא מדויקות של הישראלי. לוי הצליח להתעלות על עצמו וסיים בצורה טובה את המשחקון בדרך ל-2:6.

 


אנדי רם ודודי סלע (יניב גונן)

אנדי רם ודודי סלע מעודדים את הראל לוי (יניב גונן)
 

מערכה שניה – 3:6 לפישר
להבדיל מהמערכה הראשונה, הצליח האוסטרי לשמור על משחקון ההגשה הראשון שלו ועלה ל-0:1. את המשחקון השני פתח לוי טוב ועם האייס הראשון שלו במשחק עלה ל-15:30. עם הרבה מזל וחוסר ריכוז  של האוסטרי, עלה לוי ל-30:40 בדרך לניצחון במשחקון. האוסטרי רשם את הטעות הלא מחויבת מספר 11 שלו עד כה. 

אין ספק שהמשחקון השלישי במערכה השניה היה היפה עד כה במשחק. אחרי 0:30 נהדר של לוי הצליח האוסטרי להשוות עם 'וולי' נהדר. לוי החזיר מיד עם חבטה גבוהה מעליו של פישר שלא יכול היה לעשות כלום. האוסטרי סיים את המשחקון הזה עם האייס השני שלו עד כה ועלה ל-2:1. לוי היה מצויין במשחקון הבא ואחרי 'וולי' עדין עלה ל-15:40 בדרך ל-2:2. 

מלצר ניצל היטב את חבטת היד הקדמית שלו במשחקון הבא ורשם נקודה שמינית עד כה ב'פור-האנד' במערכה השניה לעומת שש נקודות של לוי. אבל, האוסטרי רשם עוד טעות בלתי מחויבת (הרביעית במספר במערכה השניה) ולוי עלה ל-30:40. פישר הצליח להתעלות וניצח את המשחקון, בדרך ל-2:3. 

 


פישר חוגג. האוסטרי לא מרים ידיים בקלות (יניב גונן)

פישר חוגג. האוסטרי לא מרים ידיים בקלות (יניב גונן)
 

לוי ניצל שלוש החזרות לא מדויקות של האוסטרי שהלכו לרשת וניצח את המשחרון השישי 'על האפס'. עם פתיחת המשחקון הבא רשם פישר את האייס החמישי שלו עד כה במשחק (לעומת אייס אחד בלבד של הראל לוי). האוסטרי המשיך ביכולת הטובה והחזיר במשחקון מצויין משלו בדרך ל-3:4. 

במשחקון הבא הראה פישר כמה טניס יש לו ועם הנקודה ה-14 שלו ליד הרשת הצליח לעלות ל-0:40. טעות בהחזרת הסרב עלתה לפישר בנקודה חשובה ולוי צימק, מה שלא הספיק, האוסטרי הצליח לשבור בפעם הראשונה במשחק ועלה ל-3:5. במשחקון הבא טייל פישר לעבר ניצחון במערכה כולה, 3:6.

 


מרטין פישר חוגג ניצחון אלגנטי במערכה השניה (יניב גונן)

מרטין פישר חוגג ניצחון אלגנטי במערכה השניה (יניב גונן)
 

מערכה שלישית – 0:6 לפישר
המערכה המשיכה עם המומנטום הנהדר של האוסטרי ששבר שוב את הראל לוי ועלה ל-0:1. במהלך המשחקון השני במערכה השלישית, עצר השופט את המשחק וביקש מהקהל להירגע. אחרי אזהרות נשנות וחוזרות בוטלה ללוי נקודה לאחר קריאות מצד האוהדים במהלך המשחק. האוסטרי היה רגוע, עשה את שלו ועלה ל-0:2. 

משהו רע מאוד עובר על לוי שנשבר שוב, הפעם 'על האפס', במשחקון השלישי. אין ספק שהמומנטום שייך לאוסטרי שמוביל 0:3. במשחקון ההגשה הבא שלו, רשם האוסטרי עליה נוספת עם עליה לרשת (21 עד כה), בדרך ל-0:4 מבטיח. לוי המשיך ביכולת חלשה במשחקון הבא, נשבר בפעם הרביעית ברצף והאוסטרי מוליך 0:5. 

 


הראל לוי ואייל רן על הספסל (יניב גונן)

הראל לוי ואייל רן על הספסל. המצב לא טוב (יניב גונן)
 

גם במשחקון השישי במערכה פתח פישר טוב עם האייס השביעי שלו עד כה. טעות כפולה בהגשה של האוסטרי העלתה את לוי ל-15:30. אבל, את האוסטרי זה לא ממש הטריד בדרך לעוד אייס ו-30:30. לא ייאמן אבל האוסטרי רשם עוד אייס, השלישי ברציפות במשחקון הזה בדרך ל-0:6 קליל במערכה כולה. 

מערכה רביעית – 3:6 לפישר
לוי עם הגב אל הקיר במערכה שיכולה להיות האחרונה עבור נבחרת הדייויס של ישראל במפגש כולו. האוסטרי הצליח לעלות ל-0:2 קליל במשחקונים אבל לוי לא הרים ידיים וצימק ל-3:2. את המשחקון החמישי פתח האוסטרי עם אייס נוסף, 11 עד כה. 

ניסיונותיו של לוי לשבור את משחקון ההגשה של פישר עלו בתוהו ודווקא אחרי 40:40, הצליח האוסטרי לנצח ולעלות ל-2:4. לוי נשבר במשחקון ההגשה הבא שלו והאוסטרי עלה ל-2:5. לוי, בניסיונות האחרונים חזר עם משחקון שבירה מצויין אבל האוסטרי השלים את העבודה עבור נבחרתו וקבע 3:6 וניצחון במפגש כולו.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן