חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישראל גברה על בולגריה 1:2, אבל לא עלתה לשלב הבא

                                                                                   מאת: שי אלון

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר, ניצחה הערב (שישי) את צבטנה פירונקובה, המדורגת 33 בעולם, במשחק השני מבין שלושה בין ישראל לבולגריה בגביע הפדרציה המתקיים באילת.

זה לא הלך קל, אבל פאר ניצחה 6:4, 4:6 ו-0:6 את הבולגריה, בתום משחק ארוך יחסית, שלא קבע דבר אחרי שישראל נשארה בבית האזורי.

במהלך המשחק של פאר נודע כי מדובר במשחק לפרוטוקול, שכן נבחרת פולין הבטיחה את הניצחון על לוקסמבורג וחיסלה את הסיכויים של ישראל לעלות לשלב הבא. מגדה לינט ניצחה את אן קרמר במשחק הראשון 1:6 ו-1:6 ומאוחר יותר גברה אגה רדוואנסקה על מנדי מינלה 1:6 ו-2:6.

ישראל הגיעה בין כה וכה במצב מסובך ליום השלישי והמכריע בתחרות, אחרי שניצחה 0:3 את לוקסמבורג, אבל הפסידה 2:1 לפולין. פאר התקשתה במערכה הראשונה, במערכה השניה היא הצליחה לנצח בקושי, למרות פציעה של הבולגריה. במערכה השלישית זה כבר הלך חלק יותר וישראל הבטיחה ניצחון על בולגריה.

מוקדם יותר, העלתה יוליה גלושקו את ישראל ל-0:1 אחרי שניצחה 0:6 ו-2:6 קליל את אליצה קוסטובה. במשחק הזוגות שנערך לפרוטוקול וחתם את ההתמודדות, הפסידו קרן שלמה ו-ולריה פטיוק 6:1 ו-6:4 לדיה אפטימובה ומגי מליבה. הישראליות הוליכו 0:4 במערכה השניה אך הנסיון של מלייבה הפך את הקערה במערכה השנייה. ישראל תשחק מחר בסביבות 14:30 מול רומניה במשחקי הדרוג 5-8. בחצי הגמר ישחקו פולין עם רדוונסקה מול בלארוס עם אזרנקה. שוויץ תשחק מול הולנד.

מערכה ראשונה – 4:6 לפירונקובה
פירונקובה הגישה למשחקון הראשון ופאר הקשתה עליה מאוד, אבל לא הצליחה למנוע ממנה לעלות ל-0:1 אחרי דקות ארוכות. פאר עלתה גם היא די בקלות על לוח התוצאות אחרי ששמרה על ההגשה והשוותה ל-1:1. משחקון שלישי ממושך מדי בו פאר היתה קרובה להשיג שבירה, הסתיימה שוב בניצחון של הבולגריה וב-1:2.

 

שחר פאר. מערכה ראשונה צמודה מול פירונקובה (משה חרמון)

שחר פאר. מערכה ראשונה צמודה מול פירונקובה (משה חרמון)
 

 

במשחקון הרביעי הציגה פאר משחק מהוסס יחסית והתקשתה לשמור על ההגשה שלה. במשך דקות ארוכות היא לא עברה את הרשת, ביצעה טעות כפולה, ואת כל זה לא ניצלה פירונקובה. בסופו של דבר פאר ניצחה במשחקון והשוותה ל-2:2. שתי הטניסאיות המשיכו להיות צמודות זו לזו, עד שפאר השיגה שבירה ועלתה ל-3:4.

דווקא כשנראה היה שפאר בדרך לשמור על ההגשה ולפתוח פער קטן, פירונקובה שברה בחזרה והשוותה ל-4:4. המדורגת 11 היתה לא מרוכזת בהמשך ופיספסה כדורים קלים ליד הרשת. זה עלה לה בשבירה ובניצחון של הבולגריה 4:6 במערכה הראשונה.

צבטנה פירונקובה. ניצחה את פאר במערכה הראשונה (משה חרמון)

צבטנה פירונקובה. ניצחה את פאר במערכה הראשונה (משה חרמון)
 

מערכה שניה – 4:6 לפאר
לאחר דקות ארוכות של הפסקה בין המערכות, בה טופלה פירונקובה בעקבות פגיעה ברגלה, יצאה לדרך המערכה השניה. פירונקובה שמרה על ההגשה ועלתה ל-0:1. פירונקובה שמרה על ההגשה שלה, למרות הצליעה היחסית, אבל במשחקון הבא גם שברה את פאר בדרך ל-1:3.

 

צבטנה פירונקובה מקבלת טיפול. הפציעה השפיעה עליה (משה חרמון)

צבטנה פירונקובה מקבלת טיפול. הפציעה השפיעה עליה (משה חרמון)
 

 

הישראלית לא נבהלה וחזרה מהר עם שבירה משלה, שצימקה עבורה את התוצאה ל-3:2. סימני העייפות נתנו את אותותיהם במשחק של פירונקובה, מה שאיפשר לשחר לשבור פעם נוספת ולהוביל 3:4. פאר איבדה יתרון 0:40, אבל הצליחה להציל את המשחקון ועלתה ל-3:5. מכאן לפאר לא היה קשה לנצח 4:6 במערכה.

מערכה שלישית – 0:6 לפאר
פאר פתחה בשבירה על האפס מול הבולגריה והצהירה כוונות לגבי המערכה המכרעת. לפאר לא היתה בעיה לשמור על ההגשה וניכר היה שהפציעה החלישה משמעותית את פירונקובה, שהתקשתה במהלכים פשוטים. זה הוביל את פאר לעוד שבירה, שקבעה 0:3 מהיר.

 

שחר פאר. ניצחה, אבל זה לא ממש שינה לישראל דבר (משה חרמון)

שחר פאר. ניצחה, אבל זה לא ממש שינה לישראל דבר (משה חרמון)
 

 

הבולגריה היתה באפיסת כוחות במערכה השלישית, אבל ניסתה להציל עבור נבחרתה את הסיכוי לנצח. זה נגמר בעוד שבירה של פאר, שניצחה 0:6 והבטיחה את הניצחון על בולגריה, אבל לא הצליחה להעפיל לשלב הבא.

גלושקו ניצחה את קוסטובה בקלות במשחק הראשון
יוליה גלושקו, המדורגת 205 בעולם, ניצחה מוקדם יותר את המדורגת 209, אליצה קוסטובה 0:6 ו-2:6, במפגש הראשון מבין שלושה בין ישראל לבולגריה בטורניר הפדרציה המתקיים באילת.

 

יוליה גלושקו. השיגה ניצחון קליל בשתי מערכות (משה חרמון)

יוליה גלושקו. השיגה ניצחון קליל בשתי מערכות (משה חרמון)
 

 

גלושקו עשתה את שלה במשחק הראשון מבין השלושה מול בולגריה, הציגה מערכה ראשונה עם טניס משובח בדרך ל-0:6. פתיחה מהוססת של המערכה השניה הביאה לירידת מתח ולשבירה של קוסטובה, אך גלושקו חזרה לעצמה מהר והשיגה שתי שבירות בדרך ל-2:6.

מערכה ראשונה – 0:6 לגלושקו
גלושקו פתחה את המשחקון הראשון במפגש מול בולגריה בביטחון, אבל קוסטובה התעשתה והקשתה עליה. בסוף גלושקו ניצחה במשחקון. ההמשך היה מוצלח עוד יותר, עם שבירה של גלושקו במשחקון השני, תוך כדי ניצול חוסר הריכוז של היריבה בדרך ל-0:2. הבולגריה המשיכה לא לדייק, לפגוע ברשת ולחבוט חזק מדי, מה שהעלה את גלושקו ל-0:3 קל.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן