חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישי אוליאל זכה במקום השלישי באליפות העולם לגילאי 10

ישי אוליאל בן ה-10 ממרכז הטניס רמלה הגיע בסוף השבוע האחרון להישג מרשים כשזכה באליפות העולם לגילאי 10, אשר נערכה בקרואטיה.
 
למרות שאף ארגון טניס לא מארגן תחרויות רשמיות לגיל 10, החליט איגוד הטניס קרואטי להפיק תחרות הזמנה יוקרתית, שבשנים האחרונות נחשבת לאירוע המרכזי בגילאי 10.
 
התחרות התקיימה על מגרשי חימר והשתתפו בה 64 שחקנים מ-60 מדינות שונות. בסיבוב הראשון גבר אוליאל על שחקן טורקי 2:9, ובסיבוב השני ניצח שחקן איטלקי 4:9.
 
בשמינית הגמר אוליאל נקלע לפיגור 3:1 מול שחקן שוויצרי, אך הצליח לחזור למשחק ולנצח 3:9, תוך שהוא קוצר שבחים מהקהל המקומי.
 
השמועה על הישראלי הצעיר הכתה גלים בקרב באי תחרות, ובמשחק רבע הגמר, בו ניצח אוליאל 1:9 שחקן איטלקי נוסף, צפה בו סוכן השחקנים לוקה פינו, שבעבר גילה את רפאל נדאל, בערך באותו הגיל. בסיום, אמר פינו למאמנו של אוליאל, ז'אן פוצטר, כי 'ישי ילד מאוד מוכשר ומשחק טניס מאוד מרשים לגילו'. פינו גם הבטיח שיעזור לאוליאל במידת האפשר.
 
אגב, בחודש מרץ התאמן אוליאל באקדמיה של לואיס בורגרה האגדי, שגם לא חסך מחמאות מהצעיר, ואמר: 'אני לא מכיר הרבה ילדים שמשחקים טניס כל כך יפה בגיל כזה . יש לו יד טובה מאוד'.
 
ובחזרה לתחרות. בשלב חצי הגמר פגש אוליאל שחקן ספרדי ועלה ליתרון מבטיח של 0:5. אך הספרדי, שבסוף גם זכה בתחרות, הצליח לחזור למשחק ולנצח את אוליאל 9:7.
 
אלא שההישגים לא נמדדו רק על המגרש. במהלך התחרות הפך אוליאל לשגריר של מדינת ישראל והצליח היכן שנכשלים דיפלומטים ואנשי ממשל בכירים: אוליאל רכש חברים חדשים מכמה מדינות לא שגרתיות, ביניהן איחוד האמירויות הערביות, טורקיה וערב הסעודית. החברים החדשים הגיעו לכל משחק של אוליאל ועודדו אותו ללא הרף.
 
אוליאל היה לישראלי הראשון שהשתתף בתחרות, ובשיחות שערכו עם פוצטר טענו מנהלי התחרות שהם כבר מצפים לישראלים נוספים בשנה הבאה. השבוע ייצאו אוליאל ופוצטר לתחרות בינלאומית נוספת בצרפת.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן