חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יחד כל הדרך

בסוף השבוע תתייצב נבחרת הדיוויס למפגש חוץ באולם מול נבחרת לטביה וארנסט גולביס אחד, שיערוך הופעת פרידה אחרונה בקריירה מול הקהל המקומי. מהם יחסי הכוחות ובאיזה כושר מגיעה הנבחרת שלנו? הכל בכתבה שלפניכם

בסוף השבוע הבא (4-5 בפברואר) תערוך נבחרת הדיוויס שלנו מפגש גורלי בחוץ מול לטביה במטרה לשרוד בבית 1 האזורי (אירופה/אפריקה) של המפעל. אחרי שאשתקד אירחה הנבחרת שני מפגשים בארץ (ניצחון 1:3 מול דרום אפריקה והפסד 3:1 מול צ'כיה) היא תתמודד הפעם בחוץ במפגש שקול על הנייר בסיומו תקווה לצאת כשידה על העליונה.

סגל הנבחרת למפגש כולל את עידן לשם (359), דניאל צוקרמן (367), ישי עוליאל (476), סער סימון (661) ואוראל קמחי בן ה-19 שזומן לראשונה לסגל (720). יוני ארליך יערוך מצידו הופעה ראשונה כקפטן לאחר שפרש רשמית במהלך טורניר
ה-500-ATP בחודש נובמבר האחרון בתל-אביב.

מי שרשמו סיפתח מרשים רגע לפני המפגש הם עידן לשם ודניאל צוקרמן, שהשלימו יחד זכייה בטורניר הפיוצ'ר לזוגות בסנדרלנד, אנגליה (סך פרסים 25,000 דולר). גם ישי עוליאל שחוזר מפציעה בכף הרגל שהשביתה אותו במשך למעלה מחודשיים, מגיע למפגש הדיוויס אחרי שהעפיל עד לחצי גמר טורניר הפיוצ'ר על משטח החימר באנטליה, טורקיה (סך פרסים 15,000 דולר).       

"אנחנו מגיעים מאוד נחושים לקראת המפגש הזה ומבינים את גודל המשמעות שלו", אומר יואב שב, המשמש כאחד משני המאמנים המלווים את הנבחרת הישראלית, המעניק מצידו סקירה ביחס לכושר בו מצוי סגל השחקנים בכחול-לבן: "מרבית הסגל שלנו לקח חלק בשבוע שעבר בתחרות פיוצ'ר שהתקיימה באולם. המטרה הייתה לבלות זמן משותף ולהתגבש יחד לקראת המפגש. מוטלת עלינו משימה לא פשוטה לנסות ולהכניס את כל החבר'ה לכושר הטוב ביותר לקראת המפגש. אנחנו נחושים לעשות את המקסימום".

ביחס להתמודדות מול הלטבים באולם סגור מוסיף שב: "יחסי הכוחות די שוויוניים בין שתי הנבחרות כשאין למעשה פייבוריטית מובהקת. הלטבים צפויים להגיע בהתלהבות לקראת משחק הפרידה מגולביס, כשגם המחבט מספר 2 שלהם הוא כישרוני מאוד. אנחנו עוקבים אחר היריבה, אבל מתרכזים קודם כל בעצמנו. השחקנים בטוחים בעצמם ויודעים שכשמדובר בדיוויס, למפעל הזה חוקים משלו".

יואב בן-צבי, המשמש גם כן כמאמן הנבחרת יחד עם שב מציין: "לטביה לא נמצאת בשיאה, הזדמנות טובה עבורנו לצלוח את המפגש הזה. הוכחנו לאורך ההיסטוריה שכאשר אנחנו משחקים כשהדגל מונח על הכף, אנחנו יודעים להתעלות, מה גם שהשחקנים שלנו מגיעים בכושר טוב למפגש. זו הזדמנות טובה לברך את אוראל קמחי, שחקן צעיר שעתידו עוד לפניו. הוא יערוך את טבילת האש הראשונה שלו בנבחרת, ומבחינתו זו בהחלט קפיצת מדרגה. כולנו דרוכים לקראת המפגש הזה ומאמינים ביכולתנו להישאר בבית האזורי שנה נוספת".

"היה לנו חשוב לנסות ולאחד את השורות כמה שניתן לפני המפגש ולספק לנבחרת את המעטפת הטובה ביותר", מוסיף תומר דנק, המנהל המקצועי של איגוד הטניס בישראל. "שבוע של דיוויס על כל המשמעויות שלו גורם לשחקנים להפיק מעצמם את המיטב. את השחקנים ילווה צוות מקצועי הכולל שני מאמנים, קפטן, פיזיותרפיסט ומעסה".

לגבי הסיכויים במפגש הקרוב אומר דנק: "קשה להעריך את הכושר של שתי הנבחרות, מכיוון שמדובר עדיין בתחילת שנה. יחד עם זאת, נראה שהשחקנים שלנו מתחילים להניע ונראים לא רע בכלל ביחס לתקופה הזו. אני מאמין שהאימונים האיכותיים והמעטפת המלאה תסייע להם להגיע למפגש הזה מוכנים על הצד הטוב ביותר".

הכר את היריבה: שירת הברבור של גולביס

המפגש מול לטביה יהיה הראשון בין הנבחרות עד היום. המארחת מגיעה אליו מבית 2 האזורי לאחר שהשיגה שני ניצחונות במהלך השנה החולפת מול תאילנד (2:3) והרפובליקה הדומיניקנית (2:3) כשהיא שואפת לחזור בחזרה לבית 1 האזורי לאחר 9 שנים שחונות מבחינתה. המפגש עצמו יתקיים על גבי משטח קשה באולם בעיר הבירה, ריגה, המאכלס למעלה מעשרת אלפים צופים (צפוי להיות מלא במחציתו).

ביחס לסגל הלטבי, השם המפורסם הוא כמובן ארנסט גולביס שיערוך את משחקיו האחרונים בהחלט במדים הלאומיים וכן כשחקן טניס מקצועי. על אף שהוא נמצא הרבה מעבר לשיאו (מדורג במקום ה-289 בעולם) על הכישרון של גולביס בן ה-34 אין עוררין. חבטות הגשה ומשחק רשת מצוין היוו את נקודות החוזקה שלו לאורך קריירה מרשימה במיוחד, לצד עוצמות חבטות מרשימות מהקו האחורי. עם זאת, רצף של פציעות והחלטות שגויות מנעו ממנו למצות את מלוא הפוטנציאל.

מפגש הדיוויס הקרוב מול ישראל יהווה כאמור את שירת הברבור של גולביס, שלאחר כמעט 20 שנות קריירה, בשיאן דורג במקום ה-10 בעולם, כולל 6 תארי ATP סך הכל וניצחון בלתי נשכח מול רוג'ר פדרר בשמינית גמר הרולאן גארוס (2014), יתלה סופית את המחבט.

המחבט השני של הלטבים הוא רוברט שטרומבכס (486 בעולם) שביקר בישראל אשתקד במסגרת טורניר הפיוצ'ר ברעננה, כשהוא אף מצליח לזכות בטורניר לאחר ניצחון במשחק הגמר מול עידן לשם.

את הסגל הלטבי משלימים קרליס אוזולינס (1215 בעולם) ומיקליס ליבייטיס (368 בעולם לזוגות), כאשר את הנבחרת ידריך הקפטן, דניס פבלובס.

אמנם הנבחרת תשחק הרחק מהקהל הישראלי התומך שעזר לה רבות בשני המפגשים האחרונים, אך כולנו תקווה כי החבורה בכחול-לבן תצליח להפגין את הלב והנשמה שכל כך מאפיינים אותה גם בחוץ ותחזור ארצה כשידה על העליונה עם הבטחת שנה נוספת בבית האזורי מס' 1.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן