חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום שני הגדול בווימבלדון!

יום שני הגדול הגיע אחרי הפרעה קטנה של הגשם הבריטי שגרם לכך שבווימבלון שיחקו בפעם ה-4 ביום ראשון.  אבל אחרי כל הבלאגנים ו''הפרעות'' הקטנות  אנחנו מוכנים ליום השני הגדול שבו משחקים את כל משחקי שמינית הגמר.

נתחיל עם משחקי הגברים:

סאם קוורי (28 ) ניקולס מאהו (51 )

הפתעה של הטורניר והסנסציה הגדולה בטורניר סאם קוורי שגבר ביום שבת על נובאק דוקוביץ  מוצא את עצמו בשמינית הגמר פתאום מול ניקולס מאהו (שזכור לכולנו מהמרתון הבלתי נשכח מול איזנר)

קוורי שהישג השיא שלו עד עכשיו בווימבלדון היה שמינית גמר בשנת 2010 מקווה שיצליח לעבור את ''אפקט מכבי'' (הפסד אחרי הניצחון הגדול על המדורג הראשון)  היה מאוד מעניין לראות אותו אחרי כל הלחץ התקשורתי והלחץ התקשורתי שהגיע בעקבות  הנצחון המפתיע על נובאק דיוקוביץ. צריך לזכור שקוורי עבר בדרך לשמינית הגמר  את לוקאס רוסול הציכי (10-12  בחמישית)  ותומאס בלוצי הברזילאי.

מאהו הגיע באופן מפתיע די בקלות לשמינית הגמר. הוא פגש בסיבוב הראשון את קליין הבריטי ,בסיבוב השני נאלץ לנצח בקלות מפתיעה את דוד פרר שנמצא בשנה די גרועה, ובסיבוב השלישי  עבר את חברו הצרפתי פייר הרבט.

תחזית: זה הולך להיות משחק די ארוך שבסופו של דבר סאם קוורי הולך לנצח את המשחק. אבל אסור להספיד את הצרפתי מאהו.

ניק קיריוס(15) -אנדי מארי (2)

המשחק הכי גדול של שמינית הגמר.   הפרח האוסטרלי מול התקווה הבריטית. ניק קיריוס כבר היה במעמד דומה שגבר לפני כמה שנים את רפאל נדאל . אבל הפעם הוא מתמודד מול המחזיר הכי טוב בסבב. היה משחק מאוד מעניין והמבחן הרציני הראשון של אנדי מארי. הסקוטי חייב להגיע למשחק בריכוז מאוד גבוה כדי שלא ימצא את עצמו בטעות מחוץ לטורניר.

 

מילוס ראוניץ' (6 ) -דויד גופן (11)

ראוניץ מגיע כאחד האנשים שיכולים לזכות  בטורניר דווקא אחרי הדחה של דיוקוביץ. השחקן שכולם מכירים אותו בגלל גובהו והסרב הקטלני שלו ינסה לעבור את דויד גופין הבלגי.

ראוניץ עבר את קארנו בסטו הספרדי,אנדראס ספי האיטלקי, וג'ק סוק האמריקאי.  מנגד גופין עבר את וורד הבריטי,רוג'ר וסליין הצרפתי ודניס איסטומן האוזבקי.

תחזית : ראוניץ יתקשה קצת אבל יעפיל לרבע הגמר מול סאם קוורי.

רוג'ר פדרר (3) סטיב גונסון (29 )

את רוג'ר פדרר לא צריך להציג כאן. השחקן המועטר בהיסטוריה  מחפש הזדמנות לקחת עוד גראנד סלאם. באופן מפתיע נובאק דיוקוביץ לא נמצא כאן  ויש לו הזדמנות מעולה  מול יריב די אלמוני בשם סטיב ג'ונסון.  פעם אחרונה שנפתחה הגרלה לפדרר הייתה ב-2009  ברולאן גארוס והשוויצירי למרות כל הלחץ הגדול הצליח לנצח את כולם ולקחת את הגרנד סלאם היחיד שהיה חסר לו. האם גם השנה היה אותו סיפור?

עוד משחקים

מארין סיליץ -קיי נישיקורי

ירי וסלי -תומאס בדריך

ברנד טומיץ – לוקאס פויה

רישארד גאסקה-ג'ו ווילפרד טסונגה

 

סרינה ווילאמס(1)  -סבטלנה קוזנצובה(14)

 

המשחק של הטורניר ללא ספק. ולצערנו המשחק הזה נפל כבר על שמינית הגמר. שני השחקניות  שתמיד שפוגשות אחת את השניה נותנות  תצוגה נהדרת לאנשים שקנו את הכרטיס. השתיים נפגשו 12 פעמים בעבר. המאזן בין השתיים עומד על 1:1 השנה.  וסרינה מובילה על הרוסיה עם 9 ניצחונות.

סרינה מגיעה למשחק אחרי שהצליחה לעבור די בקלות את אניקה בק , לעומתה הרוסיה מגיעה אחרי משחק ארוך מול סלואן סטיבנס שבסופו של דבר היא הצליחה לנצח אותו 8-6 במערכה האחרונה.

משחק ללא ספק מעניין ששווה לצפות בו.

אגניישקה רדוואנסקה(3)  – דומיניקה סיבולקובה (19 )

 מפגש די מעניין בין שתי השחקניות שהתמודדו אחד נגד השניה כבר 12 פעמים  ומי שמובילה בינתיים במאזן בינהם היא דווקא הפולניה. הסלובקית חוזרת מפציעה די קשה ומקווה שהטורניר הנוכחי היה הסימן לחזרה שלה לצמרת.

משחקים נוספים:

קוקו ונדוויי (30) או אנסטסיה פאבליוצ'נקובה (23(

קטיה מקארובה(35 )     אלנה וסנינה  (50 )

סימונה האלפ (5) למדיסון קיז (9)

ונוס וויליאמס (8(    – קרלה סוארס נבארו הספרדייה (12)

 לוסי ספארובה (28)   יארסלובה שבדובה (96 )

 

האזינו לפודקסט של שלום סיונוב לקראת שמינית הגמר בווימבלדון

 

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן