חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום לא מוצלח לישראלים במלבורן

 
 יום לא מוצלח לישראלים במלבורן
אנה ליבשיץ, מלבורן
כל משחקי היחידים של הישראלים במלבורן נערכו היום, עם פתיחת התחרות. ראשון עלה דודי סלע, שפתח את המשחק בצורה מצוינת ועלה ליתרון מערכה ושבירה – 3-6 1-4 – על יארקו ניימינן. עד אותו רגע, לסלע היו נקודות שבירה כמעט בכל משחקון הגשה של היריב. אולם, במשחקונים הבאים ניימינן החל להכות באופן אגרסיבי הרבה יותר, יצר הזדמנויות שבירה, וסלע איבד מעט את הביטחון ונשבר.
ניימינן שבר שוב והגיש למערכה השניה ביתרון 5-4, אך סלע שבר מיד חזרה, ואף השיג נקודת מערכה כשניימינן מגיש בפיגור 5-6. עם זאת, ניימינן חבט וולי טוב על מנת למנוע מסלע את ההזדמנות לשבור שוב, והמערכה הלכה לשובר שוויון שאותו סלע הפסיד כשהוא מבצע טעויות רבות.
המערכה השלישית היתה רווית שבירות משני הצדדים, והגיעה גם היא לשובר שוויון שאותו לקח סלע. בשלב הזה, החום האוסטרלי היה בשיאו, וניכר היה ששני השחקנים עייפים ומתקשים לרוץ הרבה – סלע אף קיבל מספר מסאז'ים על מנת למנוע התכווצויות שרירים. ניימינן שבר פעמיים עם משחק אגרסיבי, ואחרי החלפת שבירות נוספת הוא לקח בסופו של דבר את המערכה הרביעית, 6-3. המערכה החמישית הייתה מהירה יותר, כשניימינן פתח עם יתרון ניכר ועלה ל5-1, סלע צמצם, אך המאמץ לא הספיק והפיני ניצח במשחק כולו עם 6-3 בחמישית.
 
""
סלע במשחק היום מול ניימינן
המשחק כולו, שנמשך כמעט 4 שעות, היה מאוזן מאוד, כששני השחקנים זכו במהלכו ב173 נקודות. סלע אמר לאחר מכן שהוא משוכנע כי אם היה זוכה במערכה השנייה, הוא היה מנצח במשחק כולו. הוא הוסיף כי הוא נהנה מאוד מתמיכת הקהל, שעודד בהתלהבות רבה עוד לפני שהשחקנים הגיעו למגרש, ובמשך המשחק כולו – "אם הייתי יכול, הייתי לוקח אותם איתי לכל מקום". סלע, יחד עם אלכס בוגומולוב, נמצא כרגע מקום אחד מחוץ לרשימת הכניסה לטורניר הזוגות, והם מקווים להיכנס אליו אם יתפנה מקום. אחרי אליפות אוסטרליה הפתוחה, הוא ימשיך לטורניר זאגרב.

כשעה מאוחר יותר, יוליה גלושקו עלתה לשחק מול לוסי ספארובה, המדורגת 26 בטורניר. המשחק נפתח באופן שקול עם שמירות הדדיות, עד שהגיע משחקון ארוך על ההגשות של ספארובה, כשגלושקו מובילה 2-3. לאחר שתי קריאות קו שנויות במחלוקת, גלושקו עלתה ליתרון שבירה, ואף שמרה במשחקון הבא, עד ליתרון 2-5. עם זאת, איבוד ריכוז במשחקון התשיעי עלה לה ביוקר, וספארובה לקחה את חמשת המשחקונים הבאים, ואיתם את המערכה הראשונה, 7-5. גלושקו אמרה לאחר מכן "אני חושבת שאני צריכה לעבוד הרבה על הצד המנטלי – לוסי היא שחקנית כזו שמספיק שאני ממצמצת לרגע, והיא לוקחת את המערכה".
המערכה השניה נפתחה באופן דומה, כשגלושקו שוברת ליתרון 2-4. הפעם, היא שמרה על היתרון עד לסוף המערכה וזכתה בה, 3-6. עם זאת, ספארובה הראתה את ניסיונה כשהיא שברה את גלושקו בפתיחת המערכה המכרעת, ורצה ליתרון 4-1. בשלב הזה הצ'כית ביקשה טיפול רפואי, וקיבלה חבישה בירך, אך לאחר שתי נקודות מהוססות חזרה לשחק במיטבה, וניצחה במשחק כולו, 7-5 3-6 6-1.
גלושקו אמרה לאחר המשחק כי המטרה העיקרית שלה היא לעבוד על היכולת שלה להיות יציבה יותר ולשמור על אותה רמה לאורך המשחק כולו. הטורניר הבא שלה יהיה גביע הפדרציה שמתקיים בהונגריה.
 

""
גלושקו במשחק מול ספארובה
המשחק האחרון היה בין שחר פאר למוניקה ניקולסקו. הרומנייה, שמשחקת משחק לא שגרתי הכולל בעיקר חבטות סלייס משני האגפים, עלתה ליתרון מהיר של 2-0, אך משם המערכה הראשונה התנהלה באופן מאוזן יחסית עם שבירות הדדיות עד ל4-4. החל מאותו רגע, פאר הצליחה לקחת משחקון אחד בלבד עד סוף המשחק, והפסידה לבסוף 6-4 6-1. פאר אמרה בסיום כי היא חושבת שהיא עשתה הרבה מאוד טעויות, בפרט במערכה השניה. "הרבה מהנקודות שפספסתי היו חבטות וולי ונקודות ליד הרשת, כדורים קלים, רק לסיים את הנקודה – וזה עשה את ההבדל". פאר דיברה רבות על החשיבות במציאת האיזון בין הטניס לבין הפנימיות שלה, על מנת לשמר את המוטיבציה ולהמשיך להתפתח כבן אדם. "אני מרגישה שהדברים שאיתם אני מתמודדת במשחקים או באימונים – במיוחד כשאני לא משחקת במשך חודשיים וחצי, לא יוצא לי להתמודד עם אותם דברים – אלה הרבה דברים מנטליים, ואני מרגישה שההתמודדות איתם עוזרת לפנימיות שלי. כל עוד אני יכולה להביא את כולי למגרש וליהנות כמה שאפשר, אני אמשיך לשחק". הטורניר הבא של פאר (פרט לזוגות באליפות אוסטרליה הפתוחה) הוא טורניר האולמות בפאריז, שם תשחק מוקדמות.

 

 אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית)Let, Second Serve.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן