חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוליה גלושקו זכתה בטורניר הבינלאומי בעכו לזכרו של פרדי קריבין ז"ל

הטניסאית הישראלית, יוליה גלושקו, זכתה היום (שבת) בטורניר הבינלאומי לנשים בעכו לזכרו של פרדי קריבין ז"ל שמתקיים השבוע במרכז לטניס בישראל – עכו שנפתח לאחרונה (סך פרסים של 10,000 דולר).
 
גלושקו, המדורגת 351 בעולם וראשונה בטורניר, גברה בגמר 2:6 ו-2:6 על יוליה קימלמן מגרמניה, המדורגת 6 בטורניר ו-826 בעולם, לאחר משחק שנמשך שעה ו-50 דקות.
 
בפתיחת המשחק שמרו שתי השחקניות על ההגשות עד מצב של 1:2 לגלושקו, ששברה פעמיים ברציפות ועלתה ל-1:5. קימלמן השיגה שבירה משלה, אולם גלושקו שברה בחזרה וניצחה 2:6 במערכה הראשונה.
 
גם במערכה השניה שברה גלושקו ל-1:3, ובמצב של 2:5 השיגה שבירה נוספת כדי לזכות במשחק כולו. גלושקו זכתה ב-1,568 דולרים, המפסידה הסתפקה ב-980 דולר.
 
כמה מאות צופים, ביניהם חובב הטניס אייל קיציס ואשתו טלי מורנו, הגיעו למרכז בעכו כדי לצפות בגמר הפיוצ'ר.

אתמול זכתה גלושקו בגמר הזוגות יחד עם יאנינה טוליאן האוסטרית, לאחר ניצחון 2:6 ו-2:6 על דה וואל ולינחובה.

 

 

 פרדי קריבין – 2005 – 1920

פרדי קריבין ז"ל, הג'נטלמן הבריטי, יליד יורקשייר באנגליה, שהוא אחד מששת המייסדים של המרכז לטניס בישראל ב-1976 ונפטר בינואר 2005 בגיל 84. הוא עלה לארץ כנער עוד לפני מלחמת העולם השנייה, למד שנתיים בבית ספר חקלאי בפרדס חנה וחזר לאנגליה ב-1938 שם שירת בצבא הבריטי בזמן המלחמה. קריבין, שחזר להתגורר בארץ ב-1984, תרם רבות לטניס הנשים בישראל וגידל דור של שחקניות כמו פאולינה פלד, אילנה ברגר, ציפי אובזילר, שחר פאר ואנה סמשנובה אותה דאג להעלות ביחד עם משפחתה לישראל.

חודש לפני מותו התקיים לכבודו טורניר בינלאומי ברעננה בו זכתה שחר פאר, הוא הספיק לנאום בטקס הענקת הפרסים לאחר הגמר ויומיים לאחר מכן כבר אושפז בבית החולים. קריבין היה קפטן נבחרת הפדרציה והגורם לכך שישראל אירחה את גביע הפדרציה בשנת 1996, אך מפעל חייו היה פעילות ענפה למען דו-קיום במדינת ישראל, כאשר תרם וגייס כספים רבים לבניית מגרשי טניס בכפרים ערביים כמו פורדיס וג'סר א זרקא.

 
קריבין דיבר תמיד על הזדמנות שווה לכולם, טען שהטניס הוא משחק של אצילים וכי גם לערבים מעוטי יכולת צריך לאפשר לשחק טניס. לטענתו, בזכות העובדה שמדובר במשחק אצילי, יש סיכוי דרך הטניס לחבר בין יהודים וערבים ולכן הקים קבוצה משותפת של ילדים ששיחקו יחדיו בקיסריה, אור-עקיבא, פורדיס וג'סר א זרקא. אותם ילדים שיחקו ביחד וכך נוצרו ביניהם גם קשרים חברתיים.

בתו של פרדי, ג'יין קריבין, מנהלת את קרן פרדי קריבין לזכרו כאשר 8 פרויקטים מתקיימים כיום לילדים ערבים בכפרים ובערים בהם חיים בדו-קיום. בזכותו, יש כיום מאות ילדים וילדות מהאוכלוסייה הערבית שמשחקים טניס – דבר שלא היה מתבצע ללא פועלו של האיש. כך שקיומו של הטורניר בעכו, עיר של דו קיום, היתה משמחת מאוד את קריבין.

""

                                                                                                                     פרדי קרבין

לצפייה בהגרלות ולוח זמנים:

Singles Qualifying Draw

Singles Main Draw

Doubles Main Draw

כתבות נוספות

דילוג לתוכן