חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוליה גלושקו הפסידה בסיבוב השלישי בארה"ב להאנטוחובה 3:6 7:5 7:6

שי אלון, ONE

יוליה גלושקו הייתה מאוד קרובה להעפיל לראשונה בחייה לשלב שמינית הגמר בגראנד סלאם, אך לבסוף הפסידה 3:6, 7:5 ו-7:6 לדניאלה הנטוחובה. המסע המופלא של הטניסאית הישראלית אמנם הסתיים בצורה מתסכלת, אך היא צריכה להרים את הראש ולהתעודד מהיכולת הטובה שהראתה בטורניר הגראנד סלאם האחרון של העונה.

הישראלית תצא מאוכזבת מהמשחק מכיוון שכבר היו לה ארבע נקודות משחק במערכה המכרעת במצב של 4:5 שהיא לא הצליחה להפוך לניצחון. בנוסף, גלושקו כבר הובילה 2:5 במערכה השנייה, אך לא הצליחה לנצל גם את היתרון הזה והסלובקית ניצחה שמונה משחקונים רצופים כדי לזכות במערכה ולהוביל 0:3 במערכה הקובעת.

דווקא אז, גלושקו הצליחה להתאושש והחזירה בשלושה משחקונים רצופים משלה. הסטטוס קוו המשיך עד למשחקון העשירי ובו גלושקו קיבלה הזדמנות פז לנצח את המשחק, אך איבדה ארבע נקודות משחק מול ההגשות של הנטוחובה שאיזנה את התוצאה.

בשובר השוויון, המחבט מספר 2 של ישראל כבר הובילה 1:2, אך הנטוחובה שוב החזירה בחמש נקודות רצופות וקיבלה ארבע נקודות משחק. עם הגב אל הקיר, גלושקו הצליחה להציל שתי נקודות משחק, אך נכנעה בשלישית והנטוחובה זכתה בשובר השוויון 4:7.

עוד בפתיחת המשחק, גלושקו המשיכה בכושר הטוב מהניצחון בסיבוב השני והצליחה לנצח את המערכה בקלות יחסית 3:6. הישראלית שברה פעמיים את הסלובקית, שהרבתה לעשות שגיאות בלתי מחויבות.

מערכה ראשונה – 3:6 לגלושקו
פתיחה מצוינת לישראלית שמצליחה לשבור כבר במשחקון הראשון. גלושקו ביזבזה את נקודת השבירה הראשונה שלה, אך בשנייה הצליחה לנצח ולעלות ליתרון ראשון. אחרי ששתי השחקניות הצליחו לשמור על ההגשות שלהן, הסלובקית שברה חזרה במשחקון הרביעי ואיזנה ל-2:2.

גלושקו הראתה אופי לוחם והצליחה לשבור כבר במשחקון הבא ולהחזיר את יתרון השבירה שלה. 2:3 למחבט מספר 2 של ישראל. הנטוחובה ממשיכה לטעות ולהענק לגלושקו מתנות. הישראלית עולה ל-3:5 ונמצאת משחקון אחד מזכייה במערכה הראשונה. הישראלית מצליחה לשבור שוב את הסלובקית וזוכה במערכה. פתיחה מצוינת לגלושקו, שתקווה להמשיך ביכולת הזו ולהפתיע פעם נוספת.

 

"יוליה
יוליה גלושקו (יניב גונן)
 

 

מערכה שנייה – 5:7 להנטוחובה
דווקא אחרי הזכייה במערכה הראשונה, גלושקו לא הצליחה לשמור על ההגשות במשחקון הראשון והסלובקית עם היתרון המוקדם. הישראלית שוב מראה אופי אמיתי ושברה חזרה במשחקון הבא למרות שכבר הייתה בפיגור של 40:0. שמירה על ההגשות שלה העניק לה חזרה את היתרון במשחק, 1:2.

גלושקו לא עוצרת וממשיכה במומנטום המצוין כדי לעלות ל-1:3. במשחקון הבא היא שוב מצליחה לשבור ועולה ליתרון של שתי שבירות במערכה ונמצאת בעמדת מפתח לזכייה במערכה השנייה ובמשחק כולו. דווקא במשחקון הבא כשהיא ביתרון 2:5, הנטוחובה שוברת את גלושקו ומצמצת. במשחקון ההגשות הבא שלה, האנטוחובה מנצחת שוב ומצליחה להשוות ל-5:5. מה עובר על יוליה?

הסלובקית ממשיכה ברצף המדהים שלה ואחרי ששוברת את גלושקו במשחקון ה-11, מתקרבת קרוב להשוות את המשחק. אכן, במשחקון הבא שלה עם ההגשות, הנטוחובה לא נותנת להזדמנות לחמוק ומנצחת את המערכה השנייה 5:7.

 

"דניאלה
הנטוחובה. ניצחה 5 משחקונים רצופים כדי לזכות במערכה השנייה (רויטרס)
 

 

מערכה שלישית – 6:7 להנטוחובה
הנטוחובה ממשיכה ברצף המדהים שלה, שוברת את גלושקו שוב ומנצחת במשחקון השישי ברציפות כדי לעלות ליתרון 0:1 במערכה המכרעת. הסלובקית המשיכה ברצף המדהים שלה ושברה שוב כדי לעלות ליתרון מבטיח את 0:3. דווקא אז, גלושקו הצליחה להתאושש ולחזור לעצמה ושברה פעמיים בעצמה כדי לאזן את התוצאה במערכה המכרעת. משחק הפכפך, אך נקווה שלגלושקו יהיו את הכוחות המנטליים כדי לנצח אותו.

הסטטוס קוו ממשיך במערכה הקובעת כשכל שחקנית שומרת על ההגשות שלה והתוצאה במשחק היא 4:4. גלושקו הצליחה לעצור את רצף השבירות ולשמור על ההגשות כדי להוביל 4:5 ולהתקרב משחקון אחד שוב מזכייה במשחק והעפלה היסטורית לשמינית הגמר.

דווקא בהגשות של הנטוחובה, גלושקו הצליחה לעלות ליתרון 15:40 ושתי נקודות משחק, אך איבדה את שתיהן. גלושקו איבדה שתי נקודות נוספות כדי להכריע את המשחק והנטוחובה השוותה ל-5:5. במשחקון הבא גלושקו התאוששה מהאכזבה וניצחה 30:40 כדי לעלות ליתרון 5:6. הנטוחובה לא נרתעת ומצליחה לשמור על ההגשות שלה כדי לשלוח את המשחק לשובר שוויון.

גלושקו הצליחה לעלות ליתרון קטן של 1:2, אך משם הסלובקית ברחה קדימה, זכתה בחמש נקודות רצופות כדי לעלות ליתרון 2:6 ולקבל ארבע נקודות משחק. הישראלית הראתה אופי וניצחה בשתי נקודות רצופות, אך לא הצליחה להציל את השתיים האחרונות והנטוחובה ניצחה 4:7 בשובר שוויון.

אסף אינגבר-מאמן ראשי בסיום המשחק:" אנחנו גאים יש לנו אלופה אמיתית שחקנית טופ 100 בדירוג והיום הוכח שטופ 20 ברמה. זה עניין של להמשיך להתרכז בדרך ולעבוד קשה במטרה להתברג במקום בו היא ראוייה. אין ספק שהתחרות מעבר לכל דבר אחר עזרה ליוליה לצבור בטחון ולהאמין בדרך שלה.אנחנו גאים ביוליה גלושקו, בצוות ובמשפחה כולה ומודים לאיגוד הטניס ע התמיכה ולכל האנשים שעוזרים לנו להגשים חלום זה".

אנדיוני הפסידו בסיבוב השני
הפסד כואב מאוד לצמד הזוגות אנדי רם ויוני ארליך בסיבוב השני. השניים נכנעו די במפתיע לצמד הבלתי מדורג,יון סון לו מטיוואן ודיוי שארן מהודו 6:4, 5:7 ו-7:6 (7:2). הישראלים, שהדיחו את המדורגים 11 בסיבוב הראשון , כבר פיגרו 6:4 ו-5:4 כשהיריבים שלהם מגישים למשחק, אך ההודי והטיוואני לא עמדו בלחץ, נשברו ואנדיוני עם המומנטום שמרו ושברו ל-5:7. במערכה השלישית נשמרו ההגשות וביתרון 5:6 עלו הישראלים לנקודת משחק עם 30:40, אבל החמיצו והמערכה הגיעה לשובר שוויון מכריע, בו ברחו לו ושארן ל-1:6 ו-2:7 ועלו לשמינית הגמר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן