חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוליה גלושקו העפילה ל-US OPEN: זה המקום שלי

 

רגע היסטורי לטניס הישראלי. יוליה גלושקו, המחבט מספר 2 של ישראל, המדורגת במקום ה-163 בעולם, נכנסה הערב (שישי) לראשונה בקריירה שלה לטורניר גראנד סלאם, כשניצחה בסיבוב השלישי, סיבוב העלייה לאליפות ארה'ב הפתוחה, את הסינית בת ה-18 סאי סאי ז'נג (169) 3:6 ו-3:6.

גלושקו עברה עונה קשה ב-2012, בתחילתה זכתה באליפות ישראל אך במהלכה שקלה לפרוש מסיבות מנטליות וכלכליות. לפני חודשיים היא הצליחה לעשות שינוי גדול בעזרת צוות חדש, עשתה מסע מוצלח מאוד בטורנירים בצפון אמריקה, שכלל זכייה בצ'לנג'ר לקסינגטון והופעת גמר נוספת בטורניר 'ווטרלו' בקנדה.

החודש הזה הוסיף לגלושקו ביטחון עצמי שהוליך אותה לכניסה ראשונה בקריירה לטורניר WTA כלשהו ודווקא לגראנד סלאם. אגב, זו הפעם הראשונה ששתי שחקניות ישראליות ישחקו בהגרלה ראשית של גראנד סלאם מאז פרישתה של ציפי אובזילר לפני מספר שנים.

לאחר עלייתה לגראנד סלאם ראשון אמרה גלושקו ל-ONE: 'אני מרוצה מאוד מהטניס שלי, הרגשתי הפעם הרבה יותר מוכנה, אני מרגישה שהמקום שלי הוא בהגרלה הראשית ומחכה כבר לשחק. תודה לצוות שלי, למאמן לירן שאיתי פה ולאלכס, החבר הטלפוני'.

 

יוליה גלושקו עם לירן קלינג מהאקדמיה לטניס תל אביב לאחר העלייה להגרלה הראשית

גלושקו עם לירן קלינג מהאקדמיה לטניס תל אביב לאחר העלייה להגרלה הראשית
 

 מאמנה של גלושקו, לירן קלינג, אמר: 'אני חושב שההישג הוא תוצאה של תהליך שאסף אינגבר ואני התחלנו לפני שנתיים וחצי, שמתחיל למצות את הפוטנציאל הרב שיש ביוליה. לגבי המשחק הפעם, הוא היה קשה, שתי השחקניות היו מאוד לחוצות, אבל יוליה מאוד התבגרה בתקופה האחרונה ויודעת הרבה יותר טוב מבעבר להתמודד עם זה. יוליה שיחקה התקפי וחכם והגיע לה לנצח. אני רוצה לאחל ליוליה הצלחה בסיבוב הראשון וכמובן להודות לצוות בראשות אסף אינגבר, מאמני הכושר יורם מנחם ורונן בגה, המאמן המנטלי אלכס בלסקי וכמובן לאיגוד הטניס שתומך ביוליה תקופה ארוכה'.

הלילה (בין שישי לשבת) נערך שיבוץ העולות מהמוקדמות בהגרלה ונקבע כי לא יהיה דרבי ישראלי בסיבוב הראשון. גלושקו זכתה להגרלה קשה מול המדורגת 25 בטורניר, יאנינה ויקמאייר מבלגיה. שחר פאר תשחק מול לאורה ארובארנה ואסינו בת ה-20 מספרד, המדורגת 117 בעולם.

אנה איבנוביץ´. תפגוש את גלושקו בארה&qout;ב? (GettyImages)

אנה איבנוביץ´. תפגוש את גלושקו בארה'ב? (GettyImages)
 

גלושקו שברה את ההגשות של הסינית אחרי משחקון צמוד בפתיחה ושמרה ל-0:2. הסינית עלתה על הלוח עם ההגשות ושברה את גלושקו בחזרה ל-2:2. השתיים שברו שוב האחת את השנייה בשלושת המשחקונים הבאים, אבל במשחקון השמיני הצליחה גלושקו סוף-סוף לשמור על ההגשות ל-3:5, ועם המומנטום שברה שוב את הסינית ל-3:6 והתקרבה מרחק מערכה מהכניסה להגרלה הראשית.

 

יוליה גלושקו ושחר פאר. גם זה יכול לקרות בארה&qout;ב (משה חרמון)

יוליה גלושקו ושחר פאר. גם זה יכול לקרות בארה'ב (משה חרמון)
 

אחרי הפסקה ארוכה לטיפול רפואי התחדשה המערכה השניה ובה עלתה הסינית נחושה יותר, שברה את גלושקו במשחקון הפתיחה ואחרי משחקון צמוד הצילה נקודת שבירה ועלתה ל-0:2. גלושקו חזרה מהר לתמונה כששמרה על ההגשה ושברה ל-2:2. במשחקון הבא הסינית שוב איימה לשבור עם 15:40 אך גלושקו השיבה בארבע נקודות ושמרה ל-2:3.

עם המומנטום גלושקו שברה על האפס ל-2:4, אך הסינית לא ויתרה ושברה בחזרה ל-3:4. כאן הגיע רגע האמת של גלושקו ששברה ל-3:5 וכשהגישה למשחק הצילה נקודת שבירה, עמדה במשימה ומימשה את הרגע הגדול בקריירה שלה, אולי רגע שיהווה נקודת פריצה ענקית לה ולטניס הישראלי, שקצת דעך לאחרונה.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן