חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טניס נכים: ישראל בגמר הגביע העולמי

הישג אדיר לנבחרת הטניס של ישראל בכיסאות גלגלים שהעפילה היום (חמישי) לגמר הגביע העולמי בכיסאות גלגלים אשר מתקיים בטורקיה על מגרשי חימר.

את הנבחרת, אשר משחקת בקטגוריית הקוואד (נכות קשה), מייצגים שרגא ויינברג, המדורג במקום התשיעי בעולם, ובועז קרמר, המדורג במקום ה-12 בעולם. קפטן הנבחרת הוא קובי ווינר.

הנבחרת התחילה את דרכה בשלב הבתים, בו ניצחה תחילה את איטליה ודרום אפריקה 0:2. בשלב המכריע בבתים פגשו השחקנים את ארצות הברית, להם שלושה מדורגים בעשירייה הראשונה בעולם: דייויד וגנר, המדורג במקום השני בעולם, ניקולס טיילור, רביעי בעולם ובראיין ברטן, שישי בעולם.

קרמר הפסיד את משחקו לטיילור 6:1,6:1, וגם ויינברג כשל מול וגנר עם הפסד 6:2,6:1, אך לאור שני ניצחונותיה הקודמים של הנבחרת- העפילה לשלב חצי הגמר בו פגשה את הולנד, לפני שעות אחדות.

במפגש התעלו על עצמם ויינברג וקרמר וסיימו את המפגש עם 0:3 חלק. במשחק הראשון גבר ויינברג על המדורג שביעי בעולם, דורי צימרמן, 4:6,3:6,6:4 וגם קרמר עשה את העבודה מול בס ואן הרפ כשניצח 4:6,5:7. במפגש הזוגות שהתקיים בין הארבעה, ניצחו ויינברג וקרמר 0:6,3:6.

ביום שבת תפגוש הנבחרת לדו קרב חוזר את ארצות הברית החזקה שניצחה היום את שבדיה. ויינברג וקרמר ינסו לנקום על ההפסד האחרון וחשוב מכך, להיות לראשונה בהיסטוריה אלופת העולם.

קובי ווינר, קפטן הנבחרת: 'זה הישג יוצא מן הכלל במיוחד כשמדובר בחימר. מזה חמש שנים שלא הגענו לגמר ואנחנו מתכוונים לתת את כל מה שיש לנו במעמד המכובד'.

בועז קרמר הוסיף: 'ההשקעה השתלמה. שרגא הראה יכולת מנטאלית יוצאת מן הכלל וגם אני הפגנתי טניס טוב. אנחנו מחכים ומצפים בכיליון עיניים למשחק מול האמריקאים'.

כתבות נוספות

כיסאות גלגלים

נבחרת הקוואד של ישראל נוצחה 2:1 בגמר אליפות העולם ע"י יפן

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג נוצחו במשחק הזוגות המכריע. ויינברג: "מאוד רצינו להביא את הזהב". גרשוני: "היה לנו שבוע מדהים". הקפטנית עופרי לנקרי: "מקווים בשנה הבאה להביא את הזהב".

קראו עוד »
כיסאות גלגלים

ניצחון גדול לנבחרת הקוואד על יפן: עלתה מהמקום הראשון בבית

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג ניצחו במשחק הזוגות המכריע את הנבחרת המדורגת ראשונה באליפות. חמישי ב-10:00 מול דרום אפריקה. הכניסה לאליפות חופשית.

קראו עוד »
דילוג לתוכן