חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טניסאי צעיר מאוקראינה ואמו נחתו בסופ"ש בישראל

טניסאי בן 10 מאוקראינה נחת בסוף השבוע בישראל יחד עם אמו, לאחר מסע ארוך ומתיש, ויתאמן בתקופה הקרובה במועדון הטניס כפר המכביה.

המאמן דמיטרי פלייטמן, יליד קייב שעובד במועדון כפר המכביה, קיבל פניה לעזרה משתי משפחות בתוכן שלושה טניסאים. פלייטמן פנה ליו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ, ושאל האם ניתן להכניס אותם לישראל למרות שמדובר במשפחות לא יהודיות.

פרץ פנה לשר הספורט, חילי טרופר, שהפנה אותו לאבי בנבנישתי סגן ראש מנהל הספורט. בתוך מספר שעות הושגו כל חמשת אישורי הכניסה לשתי אמהות ושלושה טניסאים, ולאחר מספר עיכובים שנבעו בעיקר מחוסר היכולת לצאת מקייב, הגיעה בסופו של דבר משפחה אחת לארץ לאחר מסע ארוך והמשפחה השנייה החליטה להמשיך להונגריה.

פרץ ופלייטמן היו בקשר עם המשפחות במהלך כל הימים ווידאו שהאם והילד, שעברו נסיעה ארוכה ומתישה של כ-1,000 ק"מ, הגיעו לטיסת החילוץ שהמריאה מקישינב לישראל. פרץ נפגש עם האם והטניסאי במלון כפר המכביה, שם הם מתאכסנים, וגם הזמין אותם לצפות במשחקי גמר התחרות הארצית פורים שהתקיימו בסוף השבוע ברעננה ובנתניה. איגוד הטניס גם ישלב את הטניסאי הצעיר בתחרויות הנוער הקרובות שמאורגנות על ידו.
ראש עיריית ר"ג, כרמל שאמה הכהן, דאג שהם יקבלו אירוח מלא במלון כולל ארוחות צהרים וערב והאקדמיה לטניס בכפר המכביה, בראשות קוסטה מילר, דואגת למעטפת של האימונים.

פרץ: "אני בקשר רצוף עם יבגני זוקין (מנכ"ל איגוד הטניס האוקראיני וחבר הנהלת התאחדות הטניס העולמית), שהוא יהודי יקר ואוהב ישראל, וביקשתי ממנו לעדכן אותנו על כל טניסאי שנמצא במצוקה וזקוק לעזרה. קבלת האישורים היתה מאוד מהירה בזכות משרד הספורט. זה היה שבוע מרגש ועם הרבה מתח בציפייה שהמשפחה אכן תצליח לצאת מקייב. תודה רבה למנהל הספורט, רשות ההגירה, כפר המכביה ומרכז מכבי על האירוח, ובראש ובראשונה לדמיטרי פלייטמן שבלי היוזמה והדאגה שלו זה לא היה קורה. כולנו תקווה שהסיפורים והמראות המזעזעים שאנו רואים ייגמרו במהרה והשקט יחזור אבל עד אז נמשיך וננסה לעזור ככל שניתן".

אמו של הטניסאי: "המון תודה על כל מה שעשיתם בשבילנו, בעיקר לאבי ולדימה, אני לא חלמתי שיעזרו לי בצורה הזאת. אני מאוד שמחה להיות בישראל ושמחה שהבן שלי יוכל להמשיך להתאמן. הוא כבר כמעט חודש לא נגע במחבט, מאז שהתחילו להפציץ אותנו, הוא כל כך התגעגע לשחק טניס ובזכותכם הוא חוזר למגרש".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן