טניסאית מכוכב אחר: פאר נכנעה לוונוס 7:6 ו-6:3

מאת: מערכת ONE

לפני המשחק הדיבור היה על המאזן הרע של פאר מול ונוס וויליאמס. קראו לו 'מנחוס' וגם 'מחסום פסיכולוגי', אבל כמעט שעתיים של משחק בזירה המרכזית של אליפות ארה'ב הפתוחה בסופן הודחה פאר מהתחרות והאמריקנית המשיכה לרבע הגמר אחרי ניצחון 6:7 ו-3:6 הראו באופן חד משמעי: לא מקריות, כי אם הבדלים משמעותיים ביכולת.

המערכה הראשונה היתה נהדרת עבור פאר, ובה שברה פעמיים את יריבתה (אך נשברה במניין זהה של משחקונים). שחר לקחה את המשחק לשובר שוויון אחרי משחקון מספר 12 הארוך מנשוא, ושם הפסידה ברגע האמת כשהטניסאית המופלאה שמולה מוציאה פגזים מתחת לחצאית הוורודה.

המערכה השניה היתה מרשימה פחות ועל אף שבאמת ניסתה בכל כוחה, פאר כבר בקושי עמדה על הרגליים ונכנעה לבסוף כשהיא מסיימת טורניר לא רע מבחינתה. להבא נקווה להגרלה טובה יותר.

'לנצח את המערכה הראשונה זה תמיד נותן הרגשה טובה', אמרה ונוס וויליאמס בסיום. 'זה בא במקום הקטע של לאסוף את עצמך מחדש ולנסות להפוך את המשחק. היום היו תנאים קשים של רוח על המגרש ולא היה קל'

מערכה ראשונה: שחר פאר – ונוס וויליאמס 7:6 (7:3)
היריבות עלו למשטח באצטדיון ארתור אש והחלו בהתמודדות. ונוס הגישה ראשונה ושחר הטיסה את הכדור ליציע במפגש הראשון ביניהם. וויליאמס המשיכה בקו הסרבים הבלתי עצירים בנקודה נוספת, אך שחר צמצמה ל-30:15 בווינר נהדר. למרות זאת המומנטום לא השתנה והסרבים העוצמתיים של וויליאמס העלו אותה ל-0:1. 


שחר פאר מול וויליאמס (GettyImages)

פאר. משחק הפכפך (GettyImages)
 

את המשחקון השני החלה פאר טוב ולאחר סרב חזק ומוצלח פינקה גם בווינר יפה לפינה הימנית. שתי טעויות בלתי מחוייבות של וויליאמס סידרו לפאר שוויון 1:1 אחרי משחקון בו השאירה את יריבתה על האפס. גם משחקון ההגשה הבא של וויליאמס לא הלך לה בקלות כשפאר הצליחה להגיע ל-40:30, אך הפסידה לבסוף ונקלעה לפיגור 2:1.

המשחקון הרביעי החל טוב עבור פאר, שחבטה שתי הגשות אותן לא הצליחה וויליאמס להחזיר. ההמשך היה טוב פחות כשוונוס עשתה 30:15 ולאחר מכן אף השוותה את התוצאה. המכה הבאה של פאר היתה נהדרת כשנדחקה לפינה הימנית ובחבטת גב יד נהדרת על הקו עלתה ליתרון. גם המכה הבאה של פאר היתה משהו להתגאות בו עם ווינר מצויין לפינה השמאלית בדרך ל-2:2.

במשחקון החמישי הדהימה פאר את הצופים בארתור אש כששברה את וויליאמס בעקשנות יוצאת דופן. וויליאמס פתחה את המשחקון הבא בסערה ועלתה ל-0:40, אך שחר סירבה להיכנע והשוותה. למרות החזרה, שחר היכתה כדור שפספס את הקו במילימטרים והמכה הבאה של וויליאמס כבר עשתה 3:3. כשנראה היה שהמשחק חוזר לידיים של וויליאמס, שחר שברה בשנית ועלתה ל-3:4, אך שוב נשברה ברגע האמת.


ונוס וויליאמס. שברה את השוברת (GettyImages)

ונוס וויליאמס. שברה את השוברת (GettyImages)
 

במשחקון התשיעי קיבלנו הפוגה מהשבירות המרובות כשוונוס השתלטה על האספלט ובעזרת כמה חבטות הססניות של פאר עלתה ל-4:5. במשחקון ההגשה הבא של פאר הסרבים הגיעו מהלב וסייעו לה לעלות ל-0:40 במהירות רבה, כשוויליאמס לא מצליחה להחזיר ולו אחד מהם, כשגם ההגשה האחרונה נכנסה ודאגה לשוויון 5:5.

חבטת החזרה מפתיעה של פאר העלתה אותה ל-0:15 במשחקון ה-11. בהגשה הבאה של וויליאמס זה כבר נראה טוב פחות והתוצאה הושוותה. גם הנקודה הבאה הלכה לוויליאמס שעשתה 15:30. ההגשה הרביעית במשחקון לא השאירה שום סיכוי לשחר, שנקלעה לפיגור 40:15.

 


סרינה וויליאמס (GettyImages)

סרינה וויליאמס במתח (GettyImages)
 

שחר השיגה את ה-40:30 בזכות כדור שקיפץ על הרשת וגרר התנצלות מסורתית שכולה שמחה, אך טעות בלתי מחוייבת של פאר גררה הפסד במשחקון ו-5:6 לאמריקנית. תחילת המשחקון ה-12 לווה בשתי טעויות של פאר שהעלו את יריבתה ל-0:40. שחר הטיסה את הנקודה הבאה בדיוק על הקו וצימקה, כשגם זו שבאה אחריה  הלכה לצד הנכון ועשתה 40:30.

 


פאר מבסוטה (GettyImages)

פאר מבסוטה. נתנה את כולה (GettyImages)
 

מי שחשב שפה שחר תיפול טעה בגדול. הישראלית התעלתה והשוותה בגבורה. כששחר כבר יכלה להוציאה את עצמה מהבוץ שוב סידרה לוויליאמס נקודה קלה ויתרון. נסיון ההחזרה של וויליאמס להגשה הבאה של פאר נבלם ברשת והשוויון שוב דיבר על הלוח. גם ההגשה הבאה של פאר היתה טובה והיא עלתה ליתרון. וויליאמס השוותה בנקודה הבאה כשדחקה את פאר לפינה עד שלשליחתנו בתפוצות לא נותר סיכוי והמשחק שוב הושווה, אך לא לזמן רב, שכן שחר שלחה כדור ענק לפינה ושוב עלתה ליתרון.

ונוס השוותה אבל שחר הראתה ולא בפעם הראשונה שכדורים על הקו הם המומחיות שלה כשעלתה שוב ליתרון במשחקון האינסופי. שגיאה כפולה של שחר שוב דירדרה אותה לשוויון, אך מיד שבה ליתרון בזכות סרב טוב. אחרי שעלתה ליתרון ואיבדה אותו אינספור פעמים נקלעה לפיגור, אך הצליחה להשיב את המשחק למצב של תיקו שמיני.

וולי מצויין של שחר החזיר אותה ליתרון בפעם האינסוף והפעם לא נכשלה ועשתה 6:6. שובר השוויון החל רע עבור פאר שכשלה לתרגם כדור קל לנקודה. הנקודה הבאה הלכה לשחר, ששיחקה בה נהדר, אך חבטת יעף של וויליאמס דאגה למיני-שבירה ול-1:2 לאמריקנית. עוד סרב גדול ואייס יפה לאחריו עשו כבר 1:4 לוונוס. האמריקנית המשיכה לדרוס ברגע האמת ולא הותירה לפאר סיכוי כשעלתה ל-1:5. שחר סירבה לוותר וצימקה ל-5:2, אך ההגשה הבאה של וויליאמס שוב נתנה לה את הדרייב בדרך ל-2:6, שחר עוד ניסתה ועשתה 3:6, אך הפסידה בנקודה הבאה ובמערכה כולה.


סרינה וויליאמס אחרי אחת מאלף ההחמצות של המשחקון ה-12 (GettyImages)

ונוס וויליאמס אחרי אחת מאלף ההחמצות של המשחקון ה-12 (GettyImages)
 

מערכה שניה: שחר פאר – ונוס וויליאמס 6:3
פאר הסתבכה והגיעה לשוויון במשחקון הראשון בו הגישה, אבל הצליחה להיחלץ ולעלות ל-0:1. וויליאמס לא הסתבכה והשוותה מיד את המשחק במשחקון קליל. נראה היה שהמערכה הראשונה הקשה והארוכה התישה את שחר, שנשברה במשחקון השלישי.


/* */