חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חקוק בסלע: מלצר שוב ניצח את הישראלי 3:6 ו-4:6

מאת: שי אלון

יורגן מלצר מאוסטריה הוכיח הבוקר (רביעי), שוב כמו ב'נוקיה' לפני כשבוע וחצי, כי כיום הוא גדול במידותיו על דודי סלע, כשניצח אותו בסיבוב השני של טורניר בנגקוק, 3:6 ו-4:6.

בשתי המערכות מלצר (13 בעולם) שבר ראשון ודודי (85) חזר עם שבירה נגדית, אך פעמיים הצליח מלצר לשבור שוב וברח כדי לנצח בכל מערכה. סלע סבל מיום הגשות חלש יחסית, עם המון סרב שני, ורק במשחקונים בהם הכניס סרבים ראשונים הצליח להתמודד עם החדות של מלצר.

משחקון צמוד בפתיחה העניק לסלע שבירה לקול מצהלות הקהל האוהד, אך מלצר עלה ל-0:40 מול ההגשות של סלע ובהזדמנות השניה שבר חזרה ל-1:1. האוסטרי המשיך, הגיש בקלות ל-1:2 ושבר שוב את סלע במשחקון הבא ל-1:3.

משחקון לחימה של סלע ו-וולי לרשת של מלצר עצרו את המונטום האוסטרי וסלע שבר חזרה ל-2:3 ולמרות פיגור 30:0 במשחקון הבא, חזר עם ארבע נקודות רצופות והישווה ל-3:3. מלצר התאושש, שמר ל-3:4, ובעזרת משחקון הגשה חלש של סלע שבר ל-3:5. האוסטרי הגיש למערכה בהצלחה וסגר 3:6 תוך 34 דקות.

סלע (יניב גונן)

סלע מאוכזב (יניב גונן)
 

האוסטרי השיג שבירה מיידית בפתיחת המערכה השניה ושמר על האפס בקלות ל-0:2. מלצר עלה ל-15:40 כדי לשבור שוב, אך סלע שידע שמשם כבר אי אפשר יהיה לחזור, נלחם, הכניס סרבים ראשונים ושמר ל-1:2. במשחקון הבא, סלע העלה את הרמה, הראה מה שהוא יודע ובעזרת כמה חבטות בק הנד אלכסוניות מרהיבות שבר ל-2:2. הישראלי, עם המומנטום, שמר על האפס כולל אייס ל-2:3.

מלצר שמר על ההגשה ל-3:3 ואחרי משחקון צמוד וארוך, בו הציל הישראלי שלוש נקודות שבירה, הצליח מלצר אחרי כדור ברשת של סלע ולשבור ל-3:4, כשסלע זורק את המחבט על המשטח. מכאן מלצר כבר לא שמט את היתרון, שמר פעמיים על ההגשה וניצח 4:6 במערכה השנייה אחרי שעה ורבע.

מלצר (יניב גונן)

מלצר. שוב ניצח את דודי סלי (יניב גונן)
 

אחרי שניצח את סלע, התפנה מלצר לשיתוף פעולה עם יוני ארליך בטורניר הזוגות. השנים ניצחו אחרי קרב ארוך וצמוד את ירקו  ירקו נימיינן מפינלנד ומיכאל קולמן הגרמני 7:6 (7:5), 6:7 (5:7) ו-5:10 ועלו לחצי הגמר. היריבם אותם יפגשו יקבעו רק מחר. 

שחר פאר ושוואי פנג עלו לרבע הגמר בטוקיו
שחר פאר, שהודחה אתמול (שלישי) בסיבוב היחידים השני בטוקיו על ידי קאיה קאנפי, התנחמה הבוקר בניצחון בסיבוב הראשון בזוגות. פאר ושותפתה הסינית, שוואי פנג, ניצחו את שרה אראני מאיטליה ואנאבל מדינה גאריגס מספרד, 2:6 ו-4:6, ועלו לרבע הגמר.

הישראלית והסינית שלטו במשחק כבר מתחילתו. כשהוליכו 1:4 במערכה השניה, הצליחו אראני וגאריגס לחזור ל-4:4, אך הסיום היה של פאר ופנג שיחכו בסיבוב הבא למדורגות 1 בטורניר, ג'יסלה דולקו ופלאביה פנטה שגברו 2:6 ו-5:7 על היפניות איומי מוריטה וקימיקו דאטה קרום.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן