חוזר ל-100 הראשונים: סלע בחצי גמר באוזבקיסטן

                                                        מאת: שי אלון

דודי סלע, המחבט הישראלי הבכיר, ממשיך לנצח. סלע, שהידרדר בדירוג העולמי וויתר על מוקדמות הרולאן גארוס שנערכו השבוע, עלה הבוקר (חמישי) לחצי גמר צ'לנג'ר פרגנה באוזבקיסטן (35,000 דולרים), כשניצח את המדורג 307 בעולם, ראבן קאלסן מדרום אפריקה 2:6 ו-5:7.

זהו הנצחון השמיני ברציפות של סלע, לאחר שביום ראשון זכה בצ'לנג'ר 'בוסאן' שבקוריאה, הישג שהקפיץ אותו אל המקום ה-108 בעולם (אתר ה-ATP שינה את דרוגו של הישראלי, שבתחילה היה 107). 

הנצחון ברבע הגמר של הטורניר יעניק לסלע 29 נקודות והבטיחו לו כניסה מחודשת לטופ 100 בעולם, לסביבות המקום ה-98. סלע ישחק בחצי הגמר מול מילוסלב מצי'ר הסלובקי, המדורג 347 בעולם.

סלע בחר לפני מספר שבועות, לאחר אי הצלחה מתמשכת מתחילת 2011 בסבב ה- ATP לרדת ברמת הטורנירים ולשחק שני צ'לנג'רים, בקוריאה ובאוזבקיסטן.

בתקופה הזו רוב שחקני הסבב משחקים על החימר וברולאן גארוס, מה שהפך את סגל השחקנים בטורנירים האלה לחלש וכך היה יכול הישראלי, שחיפש נקודות דירוג ובטחון עצמי מחודש לקראת המשך העונה, להשיג את המטרות שלו.

 


דודי סלע (GettyImages)

דודי סלע. עשה צעד חכם שהעלה אותו בדרוג (GettyImages)
 

 

סלע פייבוריט ברור לקחת גם את הצ'לנג'ר הנוחי וינסה בעזרת הדירוג החדש להשתלב מחדש ברשימות הכניסה לטורנירים הגדולים על המגרשים הקשים, אחרי עונת הדשא. בווימבלדון, סלע ישחק בטורניר המוקדמות.

כתבות נוספות