חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זוכים ישראלים בטורניר הנוער בתל אביב:סימון ושוורצמן זכו ביחידים, סימון וסרוק סיימו במקום השני בזוגות

 

 

סער סימון ניצח היום את ברני פיצפטריק הבריטי 3:6 4:6 בגמר אליפות הנוער בתל אביב בתוך שעה ו-2 דקות. במקביל, דריה שוורצמן ניצחה את אריאנה זוקיני האיטלקייה 6:7 6:2 4:6 בגמר הבנות. בגמר זוגות הבנים הפסידו בגמר יאיר סרוק וסער סימון לאחר שנכנסעו לצמד בנזל מספרד וניב מבולגריה.

הגרלות ולו״ז של טורניר הנוער :

Girls Singles

Girls Doubles

Boys Singles

Boys Doubles

GQ

BQ

OOP

בסוף השבוע הקרוב יגיע לסיומו  שבוע מיוחד שמוקדש  לכבודו של אחד מעמודי התווך של הטניס הישראלי מאז היווסדו, איציק פרמט. טורניר נוער בינלאומי לנוער״ מגדל תל אביב אופן״ יתקיים במגרשי האקדמיה לטניס תל אביב בין התאריכים 13-20.1 ובמקביל יתקיים טורניר ראווה בזוגות של כל שחקני פרמט לדורותיהם. טורנירי הנוער והזוגות יגיעו לסיומם ביום שבת 20.1 עם משחקי הגמר שיתקיימו החל מהשעה 10:00 בבוקר. 

שימו לב!

שחקני טורניר הזוגות לכבודו של איציק פרמט, בשל מזג האויר הגשום לא יתקיימו משחקים ביום שישי, טורניר מקוצר יתקיים ביום שבת החל מהשעה 9:30 בבוקר ויגיע לסיומו בסביבות השעה 13:00. 

""

תפסנו את איציק לשיחה קצרה לקראת השבוע המיוחד שמצפה לו:

"אמרו לי שלעולם לא אוכל לשחק טניס, אבל זה דווקא מה שדרבן אותי". במילים אלו מתאר איציק פרמט את הדרך המדהימה שעשה מהיום שבו החל לשחק טניס לפני כמעט 70 שנה בתל אביב. למרות שנפצע בגיל 8 וגילה במקרה את הטניס כשהגיע לצפות בחבר מתאמן, החליט ששום דבר לא יעצור אותו. כך הוא המשיך גם לשחק כדורגל וגם לאמן ילדים על מגרש הטניס, והיום הוא נחשב למאמן הוותיק בישראל כשהוא עדיין מאמן במועדון גלי הדר בראשל"צ.

לאורך השנים הפך הילד שהגיע במקרה לטניס – לאחד המאמנים המוערכים ביותר. הוא היה אחראי תחום טניס בווינגייט וגם מי שהכשיר כמה מהמאמנים הגדולים בענף כמו עודד יעקב ורונן מורלי. בנוסף הוא ניהל תחרויות גדולות כמו גביע הדייויס ומשחקי הפדרציה שהתקיימו בישראל.

"פיתחתי את הענף. העברתי קורסים, קיימתי מחנות אימונים של איגוד הטניס, אימנתי ילדים, הדרכתי מאמנים. נהניתי מכל דבר שעשיתי והרגשתי המון סיפוק," הוא מספר.

כששואלים אותו איך הפך את התשוקה לטניס לתחום העיסוק המרכזי שלו הוא מתרגש:

"זה קרה במקרה. מנהל הגימנסיה פנה אליי כדי לשחק עם החבר'ה, כדי שיתגבשו קצת. במהלך המשחק לחצו עליי לאמן, למרות שלא הייתי מוכן לזה, אבל הסכמתי לאמן כמה ילדים ונשים. לא היה לי אמנם רקע באימון אבל הדרכתי ילדים בעבר, והלכתי לצפות במאמנים ותיקים כדי ללמוד איך לעשות את זה נכון. זה הצליח. אימנתי ילדים שהגיעו לתחרויות גדולות וזכו בתארים, ומשם הגיעו הצעות לאמן קבוצות בזמן שכולם העבירו רק אימונים פרטיים."

הנקודה הזו, שאליה הגיע במקרה, הובילה לשנים ארוכות במהלכן אימן פרמט אלפי שחקנים צעירים, רבים מהם ייצגו את ישראל בתחרויות שונות בעולם כמו יאיר ורטהיימר, אורלי ביאלוסטוצקי, אילנה ברגר, רונה מאייר ואחרים.

במבט לאחור, יש משהו מסוים שאתה זוכר בתור רגע משמעותי בין כל ההישגים?

"אני מאוד גאה ברובי פורגס. הוא הגיע אליי בגיל 11 כילד שאהב לשחק בעיקר כדורגל. אחרי אימון אחד הוא נשאר על המגרש עד סוף היום, ולמחרת חזר עם אימא שלו. היא הודתה לי על זה שהוא בחר בטניס במקום בכדורגל. מאז הוא חזר כל יום במשך שנים, ולא פספס אימונים. בסופו של דבר הוא גם ייצג את ישראל בגביע הדייויס."

עכשיו, כשעורכים לכבודך אירוע מיוחד כל כך, מה זה עושה לך?

"זה מרגיש לי משונה ומאוד מרגש. זה לא האירוע הראשון שלי אבל אני מתרגש ומחכה לזה. אני כבר מכין אנשים לקראת ה-20 לחודש. זה באמת טורניר מיוחד מאוד."

כתבות נוספות

דילוג לתוכן