חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ולריה פטיוק ואמיר וינטרוב זכו בתחרויות הפיוצ'ר

היום (שבת) הגיעו לסיומן תחרויות הפיוצ'ר (פרסים בגובה 10,000 דולרים) הבינלאומיות אשר נערכו ברמת השרון וברעננה, עם שני זוכים ישראלים- אמיר וינטרוב וולריה פטיוק. עבור פטיוק בת ה-15, מדובר בתואר בינלאומי ראשון בקריירה.
בגמר הנשים ברעננה, במסגרת תחרות הפיוצ'ר ע'ש ונסה פיליפס, הצליחה פטיוק לקטוע רצף של 14 ניצחונות לשחקנית הפדרציה, קרן שלמה. פטיוק ניצחה בשלוש מערכות- 1:6,6:2,4:6 בתום משחק שארך שעתיים.
המשחק נפתח עם שבירה ראשונה של פטיוק שעלתה ל-1:3 ובהמשך ל-1:4. לאחר מכן שמרו שתי השחקניות על ההגשה וגם שבירה ושמירה נוספות של שלמה ל-5:4 לא עזרו אל מול שבירה נוספת של פטיוק במשחקון האחרון שהעלה אותה ל-4:6
פטיוק המשיכה את המערכה השנייה עם ניצחון במשחקון נוסף ועלתה ל-0:1, אלא ששלמה חזרה לעצמה ועלתה ל-1:5 ובהמשך ל-2:6. למרות החום הכבד המשיכה פטיוק להילחם ואף הצליחה לעלות ל-0:5 מבטיח במערכה השלישית. במצב זה שלמה שמרה בפעם הראשונה על ההגשה ועלתה ל-1:5, אך פטיוק החזירה בשמירה משלה ועלתה ל-1:6.

פטיוק אמרה בסיום: 'לפני המשחק הייתי מתוחה מאוד. שיחקתי מול קרן כבר שלוש פעמים בעבר ותמיד לאחר שניצחתי את המערכה הראשונה היא חזרה וניצחה את השנייה והשלישית. הפעם היא הייתה מאוד מפוקסת במערכה השנייה ולא היה לי הרבה מה לעשות מולה. במערכה השלישית התאפסתי, שמרתי על קור רוח ואני שמחה שניצחתי. לגבי הזכייה הזו, שהיא הראשונה בבוגרים, מדובר בעוד מאה מטרים בריצת המרתון שלי'.
נתון מעניין הוא ששחר פאר, שנולדה ב-1 במאי 1987, זכתה בטורניר הבוגרות הראשון שלה (גם 10,000 דולר, שהתקיים בארץ) בגיל 15 בסוף בחודש מאי. ולריה פטיוק, שנולדה ב-11 במאי 1996, זכתה כעת גם היא בגיל 15, גם כן בסוף חודש מאי, בטורניר הבוגרות הראשון שלה. נותר רק לאחל לה שגם היא תגיע לפחות להישגים של פאר בקריירה המצפה לה.
 אמיר וינטרוב (1) הצליח בפעם השנייה בתוך שבועיים לזכות בתואר בינלאומי בתחרות הפיוצ'ר ע'ש ג'ויס אייזנברג ברמת השרון. וינטרוב, שנמצא בכושר מצוין, לא השאיר זמן למשחקים מול דייויד רייס (2) הבריטי, פיינליסט השבוע שעבר, וגבר עליו 1:6,1:6 תוך כ-40 דקות.

בסיום, אמר וינטרוב: 'אני בכלל לא מסתכל על הזמן שלקח לי לנצח. אני מאוד מאושר מהשבועיים האחרונים ומקווה להמשיך כך גם בשבוע הקרוב'.

בשבוע הבא תיפתח באשקלון תחרות ITF (10,000 דולרים) לגברים ותחרות TE (עד גיל 14) ברמלה.

צפו בהגרלות הגברים באתר מרכז הטניס

הגרלות הנשים:

לוח זמנים (OOP)

מוקדמות נשים (SQ)

בית גמר נשים (SMD)

זוגות נשים (DMD)
 


ולריה פטיוק, היום ברעננה


תואר ראשון בקריירה, פטיוק


קרן שלמה מנסה להישאר במשחק במהלך המערכה השלישית


לא הצליחה להשיג ניצחון 15 ברציפות. שלמה


קרן שלמה


קרן שלמה (מימין) וולריה פטיוק עם הגביעים


אמיר וינטרוב ודייויד רייס

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן