חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וינטרוב: מזל שעליתי שני, הקהל נתן את הנשמה

                                                                   מאת: שי אלון

נבחרת הדייויס של ישראל עלתה הערב (שישי) ליתרון 0:2 מבטיח מול נבחרת פולין במפגש הדייויס בין הנבחרות, לאחר שדודי סלע ניצח בשלוש מערכות את מרצ'ין גברון ואמיר וינטרוב גבר בתום מותחן בן חמש מערכות על ייז'י יאנוביץ'.

המחבט מספר 1 של ישראל, המדורג 86 בעולם, ניצח די בקלות 1:6, 3:6 ו-4:6 את הפולני המדורג 362 לעיני הקהל הביתי ברמת השרון בבית האירופי-אפריקאי. לאחריו עלה המחבט מספר 2, המדורג 257 בעולם, ובתום משחק הרבה יותר דרמטי הוא גבר על המדורג 150 בעולם 6:4, 2:6, 2:6, 7:6 ו-3:6.

לווינטרוב היתה הזדמנות לנצח כבר במערכה הרביעית, כשהוליך 3:5, אך נשבר והפסיד את המערכה רק כדי לנצח את הבאה ולהביא את הנקודה היקרה. כעת, הנבחרת צריכה עוד ניצחון אחד בשלושת המשחקים שנותרו כדי להשלים ניצחון על הפולנים.

וינטרוב התייחס תחילה להזדמנות שהחמיץ עוד במערכה הרביעית: 'נראה לכם שרציתי להישאר שם כל-כך הרבה? טוב שיצאתי מהמצב הזה, זה קרה הרבה בגלל שכל הנבחרת היתה מאחורי. הקהל זה עוד שחקן, עוד אלמנט, הם נתנו את הנשמה עבור השחקנים'.

 


וינטרוב מרוצה (משה חרמון)

וינטרוב. 'יצאתי מהמצב הזה הרבה בגלל שכל הנבחרת היתה מאחורי' (משה חרמון)
 

 

הטניסאי הצעיר תיאר את ההרגשה במשחק החשוב: 'זה משחק חמש המערכות הראשון בחיי, פיסית הרגשתי טוב, עשיתי המון הכנה והמון כושר בשבועות האחרונים, הגוף החזיק מעמד יופי, לא הרגשתי עייף והייתי יכול להמשיך עוד. הפספוס במערכה הרביעית היה בגלל לחץ, בסט החמישי היה מצב דומה ויצאתי מזה כי הלכתי יותר על ווינרים ולא על זהירות. היה לי מזל שהתחלתי שני, ספגתי את האווירה מהצד, נכנסתי לזה לאט לאט ונתנו לי את הבטחון. אני אוהב לשחק מול 'ביג-סרברים', התאמנתי עם טל ארוס שהוא ענק שמכה סרבים דומים כל השבוע והיתה לי הכנה מעולה.

קפטן הנבחרת, אייל רן, פירגן לווינטרוב עם סיום יום המשחקים הראשון: 'אמיר נתן משחק מדהים, משחק שנותן השראה לכל שחקן גביע דייויס מתחיל. מאוד קשה לסיים משחק באופן כללי ובדייויס בכלל. אמיר הפגין המון אופי, וזה מעודד את כולנו וגם את אנדיוני לקראת משחק הזוגות'. אגב משחק הזוגות, רן יודע שלאנדיוני לא יהיה קל: 'הזוג הפולני הוא זוג מצויין, אנדיוני אוהבים לשחק פה ואני סומך עליהם, ואם הקהל יהיה נהדר כמו הפעם, נקווה לסיים את הניצחון כבר במשחק הזוגות'.

 


וינטרוב חוגג עם החברים, הקפטן מפרגן (משה חרמון)

וינטרוב חוגג עם החברים, הקפטן מפרגן (משה חרמון)
 

 

ובחזרה לווינטרוב, הקפטן בהחלט גאה בשחקן הצעיר: 'אחרי שאמיר הפסיד במערכה הראשונה, הוא העלים את הפולני לשתי מערכות וחצי וזה לא היה פשוט. היו תנאים לא קלים לשחק, עם הרבה רוח, אבל מה שחשוב זה מלחמה ולא טניס מעולה. אמיר עשה הכנה טובה והביא את הנקודות כמו גדול. הוא ניצח שחקן 150 בעולם, שחקן טוב, וזה בזכות משחק חכם. צריך לפרגן גם לדודי, הוא המנהיג והדופק של הנבחרת, הוא התחיל מצויין ונתן את המומנטום'.

מהצד המפסיד, יאנוביץ' היה מאוד מתוסכל: 'אני מאוכזב שהפסדתי, זה היה אחד המשחקים הגרועים בקריירה שלי. אני מרגיש חרא. המשחק שלי לא היה טוב, ללא קשר לוינטרוב, שיחקתי גרוע. זה היה משחק צמוד עם שבירה אחת במערכה החמישית, ניסיתי הכל אבל זה לא היום שלי. מזל קטן במערכה החמישית והייתי מנצח. הקהל לא הפריע לי, לא היה אכפת לי מהקהל'.

 

 


וינטרוב ויאנוביץ´ בסיום (משה חרמון)

וינטרוב ויאנוביץ´ בסיום. הפולני: 'מהמשחקים הגרועים בחיי' (משה חרמון)
 

 

הקפטן הפולני, רדוסלב סימצ'ניק, הגיב בעצבים כשנשאל אם עדיין יש לנבחרתו סיכוי לנצח במפגש: 'אנחנו בפיגור 2:0, מה אתם רוצים שנעזוב עכשיו?'

סלע: כיף לשחק ברמת השרון
מיד לאחר שניצח במשחק הראשון אמר סלע: 'אני שמח שהבאתי לישראל את הנקודה הראשונה. היו לי שתי מערכות ראשונות טובות. המערכה השלישית היתה צמודה יותר, אבל אני הייתי חייב להביא את הנקודה ואצטרך גם להביא נקודה ביום ראשון. כיף לשחק ברמת השרון, אני רגיל לתנאים פה. יצא לנו טוב שהמפגש הראשון כאן הוא מול הפולנים'.

 


סלע (משה חרמון)

סלע חוגג ניצחון. עובד קשה על הסרב (משה חרמון)
 

 

על עבודתו הקשה סיפר המדורג 86 בעולם: 'אחד הדברים שאני עובד עליו הרבה עכשיו עם הראל לוי הוא הסרב. אני די מרוצה מאיך שהגשתי היום'. גם לפרישתו של הראל התייחס סלע: 'הראל פרש. לכל דבר טוב יש סוף ואני בטוח שאמיר יעשה טוב את העבודה'.

מי שהפסיד לסלע, מרצ'ין גברון, הסביר את ההפסד: 'לפני המשחק הייתי עצבני. על המגרש רציתי לתת את הטניס הטוב שלי, אבל דודי שיחק מצוין וסיים את המערכה הראשונה מהר. רציתי להיות במיטבי, אבל זה לא הלך. הרגשתי טוב עם האווירה, למרות שהקהל עודד את דודי'.     


מרצ´ין גברון. &qout;הייתי עצבני לפני המשחק&qout; (משה חרמון)

מרצ´ין גברון. 'הייתי עצבני לפני המשחק' (משה חרמון)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן