חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וינטרוב: "זה היה עניין של זמן עד שהשבוע הזה יגיע"

אמיר וינטרוב מסתובב בעולם כבר מספר שנים, ומנסה לזכות בעוד נקודות ATP, שאולי יקדמו עוד קצת בדרך לסף שכל שחקן ברמתו שואף להגיע אליו- כניסה לרשימת מאה השחקנים הטובים בעולם.

וינטרוב בן ה-23 משחק בסבב מאז שנת 2004, והשיג את נקודת ה-ATP הראשונה שלו אי שם בתחילת שנת 2005. מאז, הוא רשם עלייה מתמדת, עד שבשנת 2007 רשם את דירוג השיא שלו- 316.

בסוף השבוע האחרון, הוא זכה במקום השני בפיוצ'ר שהתקיים בדרום אפריקה, מה שאולי ייתן לו מומנטום לתחרויות הפיוצ'ר שישחק בארצות הברית, בעוד כשבועיים.

עבור וינטרוב, יהיה זה שיפור רציני בתנאים, לאחר שבדרום אפריקה התקיימה התחרות באזור בעייתי במיוחד: "זה היה אזור לא מפותח במיוחד. היו הרבה גניבות בסמוך לאזור התחרות וגם במתחם עצמו ניסו כמה פעמים לגנוב ציוד מכמה שחקנים. אני שמח שזה לא הפריע לי להתמקד, ואכן בסוף הגעתי עד לגמר".

למה אתה חושב שדווקא השבוע שעבר היה מוצלח מבחינתך?
"השבוע הזה היה מוצלח מבחינתי בגלל תקופה ארוכה שאני משחק טוב. היו לי תוצאות טובות בקנדה לפני כמה חודשים ואז המשכתי לצ'לנג'רים, שגם בהם שיחקתי לא רע ולא הצלחתי להתרומם שם. זה היה עניין של זמן עד שהשבוע הזה יגיע, בגלל שבתקופה האחרונה אני משחק טוב".

מה עשית שונה בתחרות האחרונה?
"עשיתי את אותם הדברים שעשיתי עד עכשיו. זה קרה עכשיו, זה היה יכול לקרות גם שבוע לפני או שבוע אחרי".

מתי תגיע הפריצה המשמעותית?
"כל השנים אמרו שיש לי כשרון, אבל כשרון זה לא מספיק. אני בנאדם שעובד מאד קשה, אבל לצערי צריך הרבה משאבים כספיים חוץ מהנושא הזה. המזל הגדול שלי זה שיש לי היום את שלמה צורף ומוטי מערבי שמאמינים ומשקיעים בי. גם בזמנים הקשים שהיו לי הם היו שם".

היום, כשהוא מדורג במקום ה-483, ומאמנים אותו שלמה צורף ומוטי מערבי, וינטרוב לא מפסיק לשאוף: "השנה אני שואף להגיע בין ה-200 ל-300 הראשונים בעולם, כדי שאוכל להתחיל את השנה הבאה בתחרויות גדולות יותר".

וינטרוב זוכה אמנם רק לליווי חלקי של מאמניו בחו"ל, אך לשמחתו, יש לו מלווה נוספת: "מאד קשה להסתובב בתחרויות לבד, זה קורה המון. התברכתי בחברה שהצליחה להסתובב איתי בכמה שבועות, אבל גם זה לא יחזיק הרבה זמן".

בעונה הקרובה וינטרוב ימשיך להתחרות, וכולו תקווה ואמונה שאכן ישיג את המטרות שלו. ובמידה ולא? "אי אפשר לדעת", הוא אומר. "אולי אני אהיה עורך דין או ברוקר".

כתבות נוספות

דילוג לתוכן