חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וינטרוב בסיבוב השני באוסטרליה, גם פאר ניצחה

                          מאת: שי אלון

במשך שנים רבות, חיכה הטניס הישראלי לפריצה הגדולה של אמיר וינטרוב. וינטרוב בן ה-27, כבר הראה שהוא יכול לנצח שחקנים מהטופ-100 בגביע דייויס אבל הבוקר (שלישי) עשה זאת לראשונה על במה גדולה וחשובה.

וינטרוב עלה לסיבוב השני של אליפות אוסטרליה כשניצח את הארגנטיני גידו פז'ה, 97 בעולם, 6:7 (2:7), 5:7 ו-2:6. בכך השלים וינטרוב את המשך המסע החלומי שלו באוסטרליה ורשם נצחון רביעי ברציפות. בסיבוב השני ישחק וינטרוב מול המדורג 17 בטורניר, פיליפ קולשרייבר מגרמניה ועם היכולת הזו של וינטרוב, גם המשוכה הבאה שנראית בלתי עבירה, אפשרית.

וינטרוב, 197 בעולם לפני הטורניר יזנק עם ההישג הזה לסביבות המקום ה-173 בעולם, וישלשל לכיסו כ-45,500 דולרים שיתוספו ל-13,120 דולר שצבר על העליה מהמוקדמות.

למרות שזה היה משחקו הראשון אי פעם בהגרלה ראשית של גראנד סלאם, וינטרוב פתח מצוין שמר, שבר וברח ל-1:4, הארגנטיני התאושש וזכה בארבעה משחקונים רצופים ועלה ל-4:5, אבל וינטרוב לא ויתר, שבר בחזרה ל-5:5 המערכה הגיעה בסופו של דבר לשובר שוויון, בו שלט וניצח 2:7 וזכה במערכה הראשונה שלו אי פעם בגראנד סלאם.

 

אמיר וינטרוב (חגי ניזרי)
אמיר וינטרוב. ינצח את קולשרייבר? (חגי ניזרי)
 

 

המערכה השנייה זרמה עם ההגשות עד 4:5 לפז'ה, שאחרי משחקון צמוד עלה לנקודת מערכה שווינטרוב הצליח להציל והשווה ל-5:5. האכזבה של הארגנטיני מאי ניצול ההזדמנות והביטחון של אמיר שחזר לאחר שכמעט ראה את המערכה בורחת לו, הביאו לשבירה של וינטרוב ל-5:6, והישראלי הגיש למערכה בהצלחה, השלים 5:7 ו-0:2 במערכות.
וינטרוב השיג במערכה השלישית שבירה מהירה ל-1:2. מכאן הישראלי היה כבר בלתי עציר והמשיך ל-2:6 ומקום בין 64 האחרונים בגראנד סלאם.

פאר ניצחה את פאנובה
הטורניר הישראלי המוצלח במלבורן נמשך והלילה נכנסה גם שחר פאר (90) אל מסלול הניצחונות, כשגברה בסיבוב הראשון על אלכסנדרה פאנובה מרוסיה, 93 בעולם, 4:6, 6:1 ו-3:6 בתום יותר משעתיים של משחק הפכפך, בו חזרה פאר מפיגור גדול במערכה הראשונה ותבוסה במערכה השנייה.

בכך הגנה פאר על הנקודות שצברה בסיבוב הראשן בשנה שעברה ומנעה מעצמה יציאה מרשימת 100 הטניסאיות הטובות בעולם, אחרי הגראנד סלאם באוסטרליה. זהו גם הניצחון הראשון של פאר ב-2013, והוא מושג אחרי תקופה ארוכה.

שחר פאר (רויטרס)
שחר פאר. עצרה את רצף ההפסדים(רויטרס)
 

 

יריבתה הבאה של פאר תהיה קימיקו דאטה קרום בת ה-42 מיפן, שהדהימה את המדורגת 12 בטורניר, נדיה פטרובה מרוסיה עם 2:6 ו-0:6 מוחץ, ופתחה את האפשרות עבור פאר לעלות סיבוב נוסף.

בפתיחת המשחק פאנובה שברה והוליכה 0:2, פאר שברה בחזרה ל-1:2, אך הרוסייה שברה ושמרה ל-1:4 ואף עלתה לנקודות שבירה לקראת 1:5, אבל כאן התחילה פאר להילחם על כל נקודה, היא מנעה שלוש נקודות שבירה, שמרה ל-2:4, מכאן החלו שורה של משחקונים מאוד צמודים בהן יכלה לזכות כל אחת, אבל בכל פעם פאר היתה זו שזכתה במשחקון והשלימה מהפך במערכה וניצחה בה 4:6, אחרי חמישה משחקונים רצופים.

פאנובה עלתה חדה מאוד למערכה השנייה, רצה ל-0:3 מהיר, ולמרות ששחר חזרה מ-40:0 במשחקון הבא ושמרה ל-1:3, פאנובה השלימה 1:6 מהיר כדי להשוות את מניין המערכות.

פאר נשברה בפתיחת המערכה השלישית, אבל כמו במערכה הראשונה המומנטום התהפך, פאר זכתה בארבעה משחקונים רצופים ועלתה ל-1:4. פאנובה לא ויתרה, שמרה ושברה ל-3:4, אבל הסיום היה של פאר ששברה ל-3:5 והצליחה להגיש למשחק, ולרשום נצחון חשוב מאוד מבחינתה.

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן