חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ווזניאקי מחכה: פאר ניצחה את בשינסקי בבייג'ין

מאת: מערכת ONE

שחר פאר ניצחה 6:7 ו-4:6 את השוייצרית בשינסקי והעפילה לחצי גמר טורניר בייג'ין. בשלב הבא תפגוש פאר את קרולין ווזניאקי, אותה כבר ניצחה השנה בטורניר דובאי. לפאר זוהי הגעה שניה השנה לחצי גמר בטורנירי החובה (Premier Mandatory – השניים בחשיבותם אחרי הגראנד סלאם) לאחר שהגיעה לאותו המעמד בטורניר מדריד.

פאר זכתה ב-450 נקודות דירוג וגם בסכום נאה של 169,455 דולרים. ניצחונה של נה לי במשחק המקביל סידר לסינית את המקום ה-11 בעולם, אליו תגיע ביום שני, כשהיא חולפת על פני ז'וסטין הנין. הבלגית תקדים את פאר ב-10 נקודות דירוג בלבד במקום ה-12, באם תפסיד האחרונה לווזניאקי.

בעקבות הדירוג החדש שעתיד להתקבל פאר עשויה להפסיד את טורניר המאסטרס בדוחא, אלא אם פציעות של המדורגות מעליה יאפשרו לה לנסוע לבירת קטאר כרזרבה (מעמד לו זוכות המדורגות 9 ו-10 בעולם).

ווזניאקי, יריבתה של פאר בחצי הגמר, תעפיל בכל מקרה עם פרסום הדירוג ביום שני למקום הראשון בעולם על חשבונה של סרינה וויליאמס.

מערכה ראשונה 6:7 לשחר פאר
שחר פתחה בהיסוס את משחקון ההגשה הראשון שלה, אך הסתמכה על טעויות לא מחויביות של יריבתה, שהחטיאה כדורים לא קשים, ועלתה ל-0:1. את הגיים השני החלה שחר היטב עם החזרה מדויקת ו-0:15, שבעקבותיו החטאה כפולה של יריבתה, שסידרה 0:30. את שלוש הנקודות הבאות לקחה בשינסקי, למרות תמיכה של שופטי הקו בפאר, שהצליחה להשיג שוויון. אחרי נדנדת נקודות הצליחה השוייצרית להשיג גם היא משחקון ראשון והשוותה.


שחר פאר (GettyImages)

שחר פאר. מלחמה גדולה על המערכה ה-1 (GettyImages)
 

פאר לא התרגשה מאיבוד השבירה ועשתה את העבודה קצר ולעניין במשחקון השלישי. הישראלית היקשתה גם במשחקון הרביעי בו הגיעה ל-30:30, אך עודף נחישות גרם להחמצה קריטית ולהפסד במשחקון. ווינר נהדר של שחר סידר לה 30:40 במשחקון החמישי, אך היריבה בווינר משלה השוותה וטעות של פאר הביאה לנקודת שבירה, שלא נוצלה. ראלי ארוך במיוחד שהתעלה לעוצמות גבוהות השיב את השוייצרית לעמדת שבירה, שהפעם דווקא הביאה לשבירה ראשונה במשחק.

המשחקון השישי נפתח עם שלוש נקודות שבירה לזכות שחר. הישראלית לא נזקקה למאמץ, שכן שגיאה כפולה של בשינסקי סגרה את השבירה על האפס. שחר הצליחה לעצור את המגמה כשלמרות שנקלעה לפיגור, הצליחה לתקן ולזכות במשחקון ההגשה בדרך ל-3:4. פאר נלחמה במשחקון השמיני אבל הפסידה, 4:4.


שחר פאר (רויטרס)

שחר פאר. גם השוייצרית לא פראיירית (רויטרס)
 

פאר נקלעה לפיגור 40:0 עם פתיחת משחקון ההגשה התשיעי ובחבטה רשלנית נשברה בשנית. משחקון ההגשה הבא של השוייצרית הניב מתח רב. שחר השיגה 15:15 אך חבטה לרשת כדור לא קשה, יריבתה עשתה כמוה ודאגה ל-30:30. שחר בהנחתה נהדרת אחרי נקודה מייגעת השיגה נקודת שבירה והצליחה להשוות. המשחקון ה-11 הלך מתחילתו בכיוון הישראלית, השוייצרית החלה להיראות מתוסכלת, אך שינתה מומנטום עם הקפצה יפהפיה ועדינה לה פאר לא יכלה. למרות זאת, שחר שוב הוכיחה עליונות והשיגה 5:6.

השוייצרית עמדה בפני שוויון 6:6, אך שגתה פעמיים והחזירה את פאר למשחקון עם שוויון. שני אייסים של בשינסקי עשו 6:6. פאר החלה טוב את שובר השוויון: שחר השיגה את הנקודה הראשונה והשיגה מיני-ברייק ו-1:2. ההגשה הבאה הניבה 1:3, אבל דרופ-שוט עצום של השוייצרית השיג לה שבירה מיניאטורית משלה. ההגשה הבאה של בשינסקי עשתה 3:3, ופאר איבדה הזדמנות פז כשאפשרה ליריבתה לעלות ל-3:4. שחר השוותה והחלטה מעוררת מחלוקת של שופטי הקו העניקה לה גם 4:5. פאר עלתה ל-4:6 עם שבירה נוספת ודכדכה לחלוטין את בשינסקי שמסרה לידיה את הניצחון במערכה.


פאר. ירקה דם בדרך לניצחון במערכה הראשונה (GettyImages)

פאר. ירקה דם בדרך לניצחון במערכה הראשונה (GettyImages)
 

מערכה שניה: 4:6 לפאר
פאר הוסיפה להערים קשיים על בשינסקי והגיעה למצב של שוויון במשחקון הראשון בו הגישה השוייצרית, אך הפסידה לבסוף. פאר השיגה יתרון 0:40 במשחקון העוקב, בשינסקי ניסתה לחזור אך חבטה לרשת, 1:1. ערעור מוצלח של בושינסק על נקודה קריטית במשחקון השלישי דאג לה ל-40:40, לאחריו הצליחה פאר להשיג נקודת שבירה. נקודה נהדרת הביאה לדרופ שוט של פאר, אבל בשינסקי הצליחה להגיע ולשבור בשנית. השוייצרית חבטה לרשת והעניקה לפאר נקודת שבירה נוספת, שגם היא לא נוצלה. שגיאה כפולה חמישית במספר הובילה לנקודת שבירה שלישית, הפעם פאר ניצלה כדור קרוב לרשת ועשתה 1:2.


שחר פאר חוגגת (GettyImages)

שחר פאר חוגגת ניצחון של נחישות (GettyImages)
 

וולי מדוייק בגב היד עשה 15:40 לישראלית במשחקון הרביעי, אבל שחר שלחה החוצה כדור קל ונתנה ליריבתה לצמק ל-40:30, פאר, בכדורים נהדרים לפינות, התישה את יריבתה וניצחה במשחקון. המשחק החל לברוח לשוייצרית מהידיים ושחר ניצחה גם במשחקון ההגשה הבא של יריבתה בדרך ל-1:4. השוייצרית לקחה את שני המשחקונים כששברה את הישראלית והשאירה לעצמה תקווה. משחקון ההגשה הבא של פאר המשיך לסמן נפילה וגם בו נשברה בדרך לשוויון 4:4.

במשחקון התשיעי והטוב במערכה נראה היה ששחר ממשיכה ליפול, אבל הנחתות נהדרות ווינרים ענקיים הניבו שוויון 3 פעמים ונקודת שבירה. הכדורים העמוקים של יריבתה והסרבים הנהדרים (אם כי לצד שגיאה כפולה נוספת והחמצה מזעזעת סנטימטרים מהרשת) הקשו על הישראלית, שהצליחה לבסוף לשבור. המשחקון האחרון בהחלט במשחק הארוך הגיע למצב של 30:30, אבל חבטה לרשת של בשינסקי השיגה לפאר נקודת משחק אותה ניצלה וגמרה את הסיפור.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן