חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השתלמות מאמנים עם מאמן הכושר ד״ר יובל חיגר התקיימה ביום שני האחרון ברעננה.

מאת אסף טוקר- רכז השתלמות

איגוד הטניס קיים ביום שני האחרון (2/11) השתלמות מאמנים עם מאמן הכושר ד"ר יובל חיגר. נושאי ההשתלמות היה אימון אינטגרטיבי לטיפוח מהירות וזריזות על המגרש.יובל הביא איתו 3 צעירים שאיתם הדגים והסביר את תהליך האימון בהבטים פיזיולוגיים.

אחד הנושאים החשובים שהוא דיבר עליהם היה יחסי פעולה/מנוחה של מתאמנים וביחס לגיל ולתקופה. נושא תורת האימון הוא חלק חשוב שמאמני הטניס צריכים לדעת, בהחלט יובל נתן דוגמאות, הסברים, והדגמות עם הילדים.

""

בחלק השני יובל נתן הרצאה טיפוח כשרונות צעירים תוך דוגמאות על ההתפתחות האישית שלו עם שחקנים, ודיבר על ה"תשוקה" של השחקנים, ועל הרצון שלכם להצליח שהוא כלי חשוב יותר לפעמים מהיכולת שלהם. כשחקן הוא "Hard worker" הוא משיג תוצאות, ואנחנו המאמנים צריכים לדעת לזהות מאפיינים כאלו את שחקנים, ולתת להם את הכלים להצליח. נושא חשוב שעלה בהרצאה, הוא חלק חשוב ביותר למאמנים צעירים(וגם לותיקים) שמדבר על איפיוני גיל. מגיל 6 עד 13.

""

אני לפחות שמח שיובל "חיזק" את התאוריה שלי, שהיא בעיקר מניסיון, שבגיל צעיר צריך להתמקד בטכניקה, תוך כדי הנאה, ושיהיה לילד כיף לבוא לאימון. לא לדחוף לתחרות ולהישגים בגיל צעיר, late bloomer (פריחה מאוחרת) של שחקן היא לעיתים טובה ובריאה יותר להביא הישגים."פריחה מוקדמת" גורמת לעיתים לציפיות גבוהות, בעוד לשחקן יש הרבה שנים לפניו, ולשמור על רמה גבוהה ודירוג היא משימה לא פשוטה, רק בגיל 12 שחקן אמור להתמקד, וללמוד להשקיע במה שבחר.

בקרוב נקיים שוב הרצאה עם ד"ר יובל חיגר.

הודעה מסודרת תצא דרך איגוד הטניס ואסף טוקר – רכז השתלמויות.


 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן