חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השתלמות מאמנים מוצלחת במכון וינגייט

כ-90 מאמנים הגיעו אתמול (ראשון) למכון וינגייט והשתתפו בהשתלמות מאמנים מיוחדת שארגן איגוד הטניס, ובה הרצו הראל לוי, שלמה גליקשטיין- המנהל מקצועי, עודד יעקב, קפטן נבחרות הנשים והגברים בעברו, רונן בגה, מאמן הכושר הבינלאומי ורונן מורלי,בעברו מאמן נבחרת הדייויס וכיום מאמן בכיר במרכז הטניס ואחראי על התוכנית התחרותית.
 
ההשתלמות נפתחה בהרצאותיהם של עודד יעקב ורונן בגה. יעקב הרצה בנושא תהליכי אימון בגילאים השונים, בעוד בגה הרצה בנושאי כושר גופני תוך שימוש בדוגמאות מעבודתו המשותפת עם נובאק דיוקוביץ' הסרבי וארנסט גולוביס הלטבי.
 
בסיום ההרצאות נערך פאנל פתוח בהשתתפות אנשי המקצוע, שגם ענו לשאלות הקהל. הראל לוי סיפר על תקופת השינויים במעבר ממקצוענות לאימון וגם על מעורבות הורים בקריירה של השחקן, ועל מעורבות אביו בקריירה שלו בפרט. ביחד עם שלמה גליקשטיין, דיברו השניים על ההבדל שבין מעורבות הורים להתערבות הורים וכיצד לאזן באופן נכון יותר את הצלעות שבמשולש 'שחקן, מאמן, משפחה'.
 
על אביו, סיפר גליקשטיין: 'בלעדיו לא הייתי מגיע לשום דבר. הוא ידע למצוא את הגבול הדק שבין מעורבות להתערבות. הוא תמיד היה תומך ומסיע כשצריך, אך מעולם לא התערב בפן המקצועי'. לוי סיפר על תרומתו של אביו ועל התערבותו רק בדברים הכרחיים. לוי גם הדגיש את המזל הרב שהיה לו בכך שעבד עם יעקב ומורלי שהאמינו בו לכל אורך הדרך ושידרו לו חיוביות רבה: 'האמונה של מאמניי גרמה לי להאמין יותר בעצמי וזה דבר חשוב בכל אינטראקציה של מאמן שחקן', אמר לוי. בהמשך, רונן מורלי סיפר על תהליכי אימון בגילאי 12 וכן על עבודתו המתמשכת עם הראל לוי, אנדי רם ויוני ארליך.
 
במהלך הפאנל נשאלו המומחים האם מאמן טוב חייב בהכרח גם להיות שחקן טוב? על כך הם ענו כי הגיל הוא גורם חשוב בסוגיה. באימון שחקנים צעירים פחות משמעותית רמתו של המאמן, אך באימון בוגרים ניסיונו המקצועי של המאמן חשוב לשחקן כדי שיוכל להתפתח נכונה מבחינה טקטית ומקצועית.
 
על הקשר שבין מאמן לשחקן פירט גליקשטיין כשסיפר על אחד מהמקרים המשותפים לו ולעמוס מנסדורף: 'הקשר בין מאמן לשחקן לא מתבטא רק בטניס. באחת הפעמים ליוויתי את עמוס בתחרות בדרום אפריקה. הוא הגיע לגמר וכמה שעות לפני פתיחת המשחק עמוס נראה לחוץ ולא ממוקד. באותו רגע החמאתי לו כמה טוב, גבוה וחסון הוא נראה והיה נראה שזה שיחרר אצלו את כל הלחץ. את הגמר הוא ניצח בקלות, מה שמראה גם על חשיבות הטקטיקה המנטאלית והחיזוקים החיוביים- מלבד הטקטיקה הטכנית שעל המגרש'.
 
בסיום היום, אמר שלמה גליקשטיין: 'הייתה השתלמות ברמה גבוהה עם הרבה מאמנים. אני רוצה להודות באופן אישי לעודד יעקב ורונן בגה על ההשקעה העצומה שלהם בהכנת ההרצאות. תודה גם לרונן והראל על התרומה הייחודית שלהם וכן לאסף טוקר על הארגון. אני מקווה שהמרוויחים הגדולים ביותר של היום היו המאמנים, שוודאי הצליחו להחכים וללמוד דברים חשובים שיסייעו להם בהמשך הקריירה. כמובן שנמשיך בהשתלמויות מסוג זה כדי לתרום לדור המאמנים הבא של ישראל'.
 
בצוות המקצועי ובאיגוד הטניס הביעו שביעות רצון מהענות המאמנים שהשתתפו בהרצאה וכבר בחודש הבא (29 במרץ) מתוכננת השתלמות נוספת, הפעם עם שחקן העבר גלעד בלום.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן