חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השופט הראשי הצעיר בעולם: דימה לייפמן עבר את מבחני ה-ITF וקיבל תג כסף

ההישגים של הטניס הישראלי נמשכים לא רק על המגרש, אלא גם מחוצה לו. אם בימים כתיקונם אנו שומעים על זכיות של שחקנים ישראלים בטורנירים שונים או על דירוגי שיא למחבטים הישראלים, מגיע כעת תורו של השופט דימה לייפמן שזכה להיות השופט הראשי הצעיר בעולם, והוא רק בן 25.
 
לייפמן סיים לא מזמן קורס שופטים בינלאומי מדרגה שלוש של ה-ITF בתחום של שופטים ראשיים. לייפמן עבר את המבחנים העיוניים והפרונטאליים בהצלחה וקיבל תג כסף בינלאומי לשופטים ראשיים, זאת בנוסף לתג הארד לשופטי כיסא שבו הוא מחזיק משנת 2008. הקורס התקיים במתחם ווימבלדון בלונדון והועבר במשך ארבעה ימים ע'י בכירי השופטים בעולם.
 
משמעות ההישג היא שלייפמן יכול לשמש כיום כשופט ראשי בתחרויות המקצועניות בסבב ה-ITF וכן בבתים האזוריים בגביע הדייויס ובפדרציה. בכך, יצטרף לייפמן לפבל ליסובצב, שמחזיק גם הוא בתג כסף.
 
את הידיעה על מעבר המבחן קיבל לייפמן בביתו, באמצעות הדואר האלקטרוני: 'קיבלתי את התוצאות כמה ימים לאחר סיום המבחן. לא היו לי ציפיות גבוהות כי למרות שעשיתי את המקסימום- הייתי הכי צעיר והכי פחות מנוסה. עם קבלת המייל הייתי מאושר. התקשרתי להורים שלי ולפבל חברי הטוב. השמועה התפשטה ובהמשך קיבלתי ברכות מקולגות ברחבי העולם וגם בארץ'.
 
בקורס נבחן לייפמן עם שופטים נוספים עתירי ניסיון, שגילם הממוצע עמד על 40. לייפמן הוזמן לקורס לאור רקורד טוב שצבר בתחרויות נוער בינלאומיות, פיוצ'רים למיניהם וחוות דעת חיוביות מקולגות. הקורס נחשב ליוקרתי ביותר, ועל כך יעידו מספר המשתתפים הנמוך שהתקבלו אליו- 12 במספר, כאשר שלושה כבר החזיקו בתג זהב כשופטי כיסא (יש לציין שקיימים שלוש קטגוריות ובתוכן תגים שונים: אחראי שופטים- תגי כסף וזהב; שופטי כיסא- תג לבן, ארד, כסף וזהב; שופטים ראשיים- תגי כסף וזהב).
 
בזמן הקרוב ישפוט לייפמן כשופט כיסא בגביע הפדרציה שיתקיים באילת (2-5 בפברואר) ובהמשך יטוס לטורניר ה-ATP באקפולקו שם ישמש כשופט כיסא. בחודש מאי ישמש לראשונה כשופט ראשי בשלוש תחרויות פיוצ'ר חדשות שיתקיימו בארץ.
 
לייפמן, שסיים לפני מספר חודשים תואר ראשון, ימשיך לתרום לתחום השיפוט בארץ: 'אני שואף לתרום כמה שיותר מהניסיון שלי לטניס בפרט ולספורט בכלל, וכן לעזור לפתח דור חדש של שופטים'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן