הראל לוי הפסיד למלצר, אוסטריה השוותה ל-1:1

מאת: מערכת ONE

הראל לוי עלה עם הרבה אמונה אך מעט ציפיות למפגש השני בין נבחרות ישראל ואוסטריה בגביע דייויס. הישראלי המדורג 223 בעולם הפסיד ליורגן מלצר (13 בעולם) בשלוש מערכות – 6:4, 6:3 ו-6:3.

לוי פתח טוב את המשחק ובעזרת הרבה נחישות הצליח לשמור את האוסטרי קרוב קרוב. נקודת המפנה במערכה הראשונה הגיעה במשחקון השלישי כאשר מלצר שבר את לוי ועלה ל-1:2. האוסטרי המשיך לניצחון 4:6 ועלה ל-0:1.

האוסטרי התחיל טוב את המערכה השניה ושבר כבר במשחקון הראשון, הראל לוי התעשת ושבר בחזרה במשחקון השני. האוסטרי המשיך לניצחון 3:6 ועלה ל-0:2 מבטיח.

לוי עלה למערכה השלישית עם פחות ביטחון ובכל המשחק ביצע 50 טעויות לא מחויבות. האוסטרי עלה ל-2:5 לאחר זמן קצר, לוי עוד צימק ל-5:3 אך מלצר הוכיח שפערי המיקום לא משקרים ולקח את כל המשחק עם 3:6 קל.

 

אוסטריה השוותה ל-1:1 מול ישראל וכל העיניים יופנו למשחק הזוגות בו ייפגשו אנדי רם ויוני ארליך את יורגן מלצר ואלכסנדר פייה, שעות ספורות לפני כניסתו של יום הכיפורים.

מערכה ראשונה – 4:6 ליורגן מלצר
הראל לוי ויורגן מלצר פתחו את משחקם בהיכל נוקיה. הראל לוי פתח טוב ולאחר משחקון ראשון צמוד העלה את ישראל ל-0:1. מלצר שמר על ההגשות במשחקון השני והשווה ל-1:1. לוי פתח את המשחקון השלישי באייס מצויין אך מלצר התעשת והצליח לשבור את הישראלי – 1:2 לאוסטרי.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

שופטת המשחק בהיכל נוקיה (יניב גונן)
 

מלצר לא התקשה במשחקון הרביעי, שמר על ההגשות ועלה ל-1:3 מבטיח בשלב מוקדם של המשחק. לוי עמד בלחץ וצימק ל-2:3 אך מלצר לא התרגש ועם טניס קר רוח על ל-2:4. לוי שמר על ההגשות וניצח על האפס כדי לצמק ל-4:3.

מלצר העלה את מספר הווינרים שלו ל-14 ועלה ל-3:5 בניסיון לשבור ולנצח במשחקון הבא. לוי לא נתן לאוסטרי לנצח את המערכה, ניצח וצימק ל-5:4. לוי עם 12 טעויות לא מחויבות לעומת 11 של האוסטרי. במשחקון העשירי מלצר סגר סיפור וניצח את המערכה הראשונה בתוצאה 4:6.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

יורגן מלצר היום בהיכל נוקיה (יניב גונן)
 

מערכה שניה – 3:6 ליורגן מלצר
מלצר פתח חזק ושבר את הראל לוי כבר במשחקון הראשון – 0:1 לאוסטרי. הראל לוי ביצע את השבירה הראשונה שלו במשחק ושבר בחזרה כדי להשוות ל-1:1. מלצר כבר הוביל 0:40 ועמד לשבור את לוי אך הישראלי ביצע מהפך נהדר ועלה ל-1:2. ללוי כבר היו שלוש נקודות שבירה אך מלצר חזר ולאחר מספר פעמים שכל צד היה ביתרון האוסטרי השווה ל-2:2.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

הקהל מעודד את הראל לוי בהיכל נוקיה (יניב גונן)
 

לוי לא התייאש וניצח את המשחקון החמישי במערכה השניה – 2:3. לוי קיבל שתי הזדמנויות שבירה אך לא ניצל אותן ומלצר השווה ל-3:3 במשחקון השישי המתסכל מבחינת הישראלי.

לאחר נדנדה במשחקון השביעי מלצר שבר פעם שניה במערכה השניה ועלה ל-3:4. מלצר סגר 39 ווינרים ועלה ל-3:5 מול לוי אובד העצות. מלצר שבר בשלישית וניצח גם את המערכה השניה בתוצאה 3:6.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

הראל לוי זוכה לעידוד משחקני הנבחרת (יניב גונן)
 

מערכה שלישית – 3:6  ליורגן מלצר
מלצר ניצח את המשחקון הראשון ועלה ל-0:1.לאוסטרי יש 43 ווינרים לעומת 28 בלבד של לוי. מלצר המשיך במומנטום, שבר את לוי וניצח גם במשחקון השלישי של המערכה השלישית – 0:3. לוי הצליח לצמק ל-1:3 במשחקון הרביעי. מלצר הגיב בניצחון וב-1:4.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

יורגן מלצר לאחר הניצחון (יניב גונן)
 

הראל לוי שמר על ההגשות במשחקון השישי וצימק ל-4:2. מלצר עלה ל-2:5, לישראלי יש 44 טעויות בלתי מחויבות. לוי צימק ל-5:3 והוכיח שהוא לא מוותר למרות שהמשחק נראה אבוד. מלצר הגיש וניצח את המשחק עם 3:6 במערכה השלישית.


הראל לוי - יורגן מלצר (יניב גונן)

הראל לוי ויורגן מלצר בתום המשחק בהיכל נוקיה (יניב גונן)

כתבות נוספות