חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הספורט הלבן: שומרים על הטניס נקי מאלימות

הספורט הלבן נתפס כטהור ונקי מכל רבב, ובאיגוד הטניס פועלים כדי לשמור עליו ככזה. באיגוד פועלים בתקופה האחרונה על מנת להוקיע תופעות של אלימות מילולית ופיזית שנראות מעת לעת על המגרשים.
מאז היכנסו לתפקיד של יו'ר איגוד הטניס, אסי טוכמאיר, חלה הקפדה יתרה על נושא המשמעת כאשר המוטו שהציב היו'ר הוא שעל השחקנים להתנהג בצורה נאותה על המגרש, וכך גם יהיו שחקנים טובים יותר, אך חשוב מכך- בני אדם טובים יותר בכל מסגרת אליה יפנו.
בכל תחרות שמקיים האיגוד מוצבים משקיפים ושופטים שהונחו לאכוף בצורה מחמירה כל התנהגות שאינה הולמת את הטניס בפרט, ואת הספורט בכלל. באחרונה אף הגיעו לבית הדין של האיגוד מספר מקרים בהם נענשו שחקנים צעירים שלא התנהגו כיאות.
במקרה הראשון שהגיע לבית הדין של האיגוד נשפטה שחקנית בשל חילוקי דעות עם השופטים- בענייני קריאת קווים וניקוד. השחקנית השתמשה בכינויים מעליבים כלפי השופטים ולבסוף הורשעה בהתנהגות בלתי הולמת ובהעלבת שופט. בגזר הדין נקבע כי השחקנית תורחק מכל תחרות למשך חודשיים, בנוסף לשישה חודשי הרחקה על תנאי מכל פעילות ותחרות באיגוד, במקרה שהשחקנית תחזור על המעשים בשנה הקרובה.
במקרה אחר הואשם שחקן בהתהגות בלתי ספורטיבית, בלתי הולמת ובהעלבת שופט. מכיוון שהייתה זו עבירת המשמעת הראשונה של השחקן נגזרו עליו החרקה על תנאי למשך שלושה חודשים ונזיפה. במהלך המשפט ציין יו'ר בית הדין, עדי דיסקין: 'בימים אלו האיגוד עובר מהפך. מילותייך הן לא פחות חמורות מלהרביץ. גם אם אתה חושב שהצד השני לא הוגן כלפייך, זה לא מאפשר לדבר ככה. כשאתה עולה על מגרש הטניס זכור שקללות הן אלימות שאיננה טובה יותר מאלימות פיזית'.
במקרה אחר נשפט שחקן על התנהגות בלתי ספורטיבית, בלתי הולמת והעלבת שופט. השחקן כתב מכתב התנצלות, אך מאחר ובחר שלא להגיע למשפט- הוא הורחק בפועל מכל פעילות באיגוד ומכל תחרות בארץ למשך חודש ימים. כמו כן, נגזרה על השחקן הרחקה על תנאי מכל תחרות למשך שלושה חודשים.
באיגוד מציינים כי ימשיכו לגנות ולהוקיע כל התנהגות שאינה ספורטיבית, וזאת מתוך הבנה כי תפקידו של האיגוד הוא לא רק לייצר שחקנים, אלא גם להוות תפקיד מרכזי בחינוך הילדים.
אסי טוכמאיר סיכם: 'צר לי להיתקל בתופעות של אלימות על המגרשים. אנחנו לא נסבול באיגוד התנהגות בלתי הולמת, ולא חשוב מה היו הנסיבות שהובילו אליה. מבחינת איגוד הטניס אלימות מילולית היא גרועה בדיוק כמו אלימות פיזית ואין לה מקום על המגרשים, ובשום מקום אחר. כל שאני יכול לקוות הוא שהעונשים שניתנו לשחקנים יביאו למיגור התופעה הפסולה הזאת'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן