חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנבחרת קיימה מסע"ת לקראת המפגש מול סלובניה

 בשבוע שעבר התקיימה מסיבת עיתונאים לקראת המפגש:


מנכ"ל איגוד הטניס, שלמה גליקשטיין
, פתח את מסיבת העיתונאים: "אנחנו עושים הכל כדי לעזור לנבחרת, ולתת לה את כל מה שאפשר מבחינה מקצועית. השחקנים מכירים היטב אחד את השני וזה לא פחות חשוב מהצד המקצועי. אנחנו מאחלים להם את כל ההצלחה, יש לנו נבחרת מאוד מיוחדת, השחקנים והצוות שעובדים קשה על מנת להכשיר אותם, אנחנו מקווים שנצחון במפגש יחזיר אותנו בדרך הנכונה שוב לבית העליון."

הקפטן אייל רן  "מצפה לנו משחק חוץ קשה וקצת שונה. נכין את השחקנים בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים. השחקנים שלנו יכולים לשחק על חימר ואני חושב שאנחנו יכולים להצליח במפגש הזה. אני מאמין בשחקנים שלנו. הצלחנו לנצח נבחרות חזקות בחוץ בעבר. אם ננצל את ההזדמנויות שיהיו לנו ונילחם על כל נקודה כמו תמיד, אז נצליח".  ביום נתון גם אנדי וגם יוני יכולים לשחק ברמות הכי גבוהות. ראינו את זה כבר בגביע דייויס. מדובר בשבוע קצת שונה מכל שבוע אחר וזה מה שמיוחד בדייויס. אני מאמין שהצמד יביא עצמו בצורה הכי טובה".

 דודי סלע: "סלובניה נבחרת מאוד טובה. מדובר במשחק קשה מאוד בחוץ, על חימר, משהו שלא קורה בכל שבוע. אנחנו מתאמנים בארץ על החימר. אני מרגיש קצת יותר טוב עם זה. אני אפילו אתן לעצמי צ'אנס על חימר בכמה תחרויות לאחר הדיוויס. אני רוצה להביא נקודה אחת לפחות ולתת 100 אחוז. שיחקתי נגד הטניסאי הבכיר שלהם. הוא מצוין. הוא פצוע ואני לא יודע אם ישחק. גם המספר שתיים שלהם שחקן טוב מאוד. זה לא הולך להיות קל. אם זה היה בארץ זה היה סיפור אחר. נקווה שננצח ושהמפגש הבא יהיה בארץ".
 

""

יו"ר האיגוד אסי טוכמאייר, הקפטן אייל רן ודודי סלע

 

 

""

הנבחרת היום במסע"ת

אמיר וינטרוב: "גם נגד בלגיה הייתי כשיר ב-100 אחוז. חיכיתי עד לסוף השנה כדי לעבור ניתוח. היום אני בכושר טוב. אני משחק טניס טוב ונמצא בתקופה טובה. האמת, לא רק אני. כולנו פה בתקופה טובה ואני מרגיש שיש לנו סיכוי טוב מאוד. אני מנסה להימנע מהחימר כמה שיותר, זה לא סוד גדול. אם אשחק כמו שחקן חימר יטאטו אותי. אין מזה מנוס. אתן הכל. אנחנו לא אוהבים את זה אבל נעשה מה שצריך כדי לנצח". "אני בונה על העוצמה שלי. הרבה שחקנים לא מצליחים להתמודד איתה, במיוחד על החימר. אני בסך הכל מרגיש טוב. אני לא יודע כמה הם טובים על חימר. אני יודע מה אני רוצה לעשות ואיך אני צריך לשחק. ,הוכחתי לעצמי בבלגיה שאני כן יכול לשחק על חימר".

 
אנדי רם: "הניצחון הכי גדול שלי ושל יוני בגביע הדיוייס היה אחרי שלא שיחקנו זמן רב יחד. עצם הישיבה שלי פה היא כבר מרגשת. אתה משחק בשביל ישראל. יוני ואני נביא את הנקודה, אתם יכולים להיות רגועים. אם לא היה סיכוי לנצח, לא היינו טסים לסלובניה".

יוני ארליך  "אני חושב שהסיכויים שלנו טובים. הוכחנו לא פעם שאנחנו מתעלים בכל מפגש, בכל ארץ. מה שקורה פה זה משהו מיוחד. כשכולנו מגיעים בכושר טוב, אנחנו יכולים לנצח כל אחת.
 

""

אנדי רם ויוני ארליך במהלך מסיבת העיתונאים

ביום ג' כאמור הודיעו הנבחרות על ההרכבים שלהם לקראת המפגש שיתקיים בסלובניה בסוף השבוע הבא על חימר. הנבחרת הישראלית בהרכב הקבוע עם דודי סלע המדורג 62 בעולם ואמיר וינטרוב המדורג 206 וכמובן אנדי רם ויוני ארליך. אצל הסלובנים השחקן הבכיר יהיה בלאז' קאבצ'יץ' המדורג 120 בעולם,  המדורג שני יהיה בלאז רולה המדורג 128 בעולם, רולה ווינטרוב נפגשו ברבע גמר הצ'לנג'ר בסין  לפני מספר שבועות והסלובני ניצח בשתי מערכות 7:6 6:4. זמילה וסמרצ'ק ישלימו את ההרכב של הסלובנים.  

נבחרת הדיוויס תשחק בעוד פחות משבועיים – 4-6/4  בפורטורוז' נגד נבחרת סלובניה. המפגש הכל כך חשוב הזה יתקיים שוב, בפעם הרביעית ברציפות בחוץ לאחר מפגש מול יפן ב 2012 שם הנבחרת חזרה עם ניצחון 2-3, לאחר מכן הפסד לצרפת 0:5 ובספטמבר 2013 הפסד 3-2 לבלגיה באנטוורפן. המשחק מול סלובניה הוא  למעשה הסיבוב השני בפליאוף לעליה בחזרה לבית העליון מהבית האירופאי /אפריקאי שהנבחרת נמצאת בו כיום. ישראל היתה מדורגת ולכן המתינה למנצחת בין סלובניה לפורטוגל. 

 

""
הנבחרת מקווה לחגוג גם בסלובניה
""
בלאז קאבציץ'

מנכ"ל האיגוד שלמה גליקשטיין אמר: "לצערנו הרב, נקבע שהמשחק הבא יהיה גם כן בחוץ ועל  חימר שוב. ברמות האלה ההגרלה קשה, כל הקבוצות הן איכותיות והעובדה שהמשחק בחוץ ועל חימר הופכת אותה לקשה עוד יותר". יוני ארליך הוסיף: "אני מאוד מאוכזב מהעובדה שהמשחק שוב בחוץ. מצפה לנו משחק קשה, יש להם שחקנים מצוינים"
 

 

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן