חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנבחרת מאושרת: תפגוש את קנדה בבית

הרבה מתח וחששות הוסרו היום מליבה של נבחרת הדייויס של ישראל, עם היוודעם של משחקי פלייאוף העלייה לבית העליון. בהגרלה שנערכה לפני זמן קצר נקבע כי הנבחרת תפגוש את קנדה, במפגש בית שייערך בין ה-16 ל-18 בספטמבר.
בסך הכל מדובר בהגרלה טובה עבור הישראלים, שעלולים היו גם לקבל נבחרות קשות יותר במפגשי חוץ רחוקים. לנבחרת הקנדית מספר שחקנים מובילים: מילוש ראוניץ', שמדורג במקום ה-27 ביחידים ונמצא בכושר מצוין בתקופה האחרונה. הוא הגיע השנה לשמינית הגמר באליפות אוסטרליה, זכה בטורניר סן-חוזה והגיע לגמר טורניר ממפיס. אחריו מדורגים פרנק דנסביץ' (161) וואסק פוספיסיל (192).
לקנדה גם שני שחקני זוגות מצטיינים: המדורג ארבע בעולם, דניאל נסטור, שכבר זכה בכל תואר גראנד סלאם אפשרי ואף במדליית הזהב באולימפיאדה. לצידו צפוי לשחק אדיל שמסדין, המדורג במקום ה-61 בעולם.
ההודעה תפסה את שחקני הנבחרת דרוכים מתמיד, בדיוק בסיומם של אימונים משותפים. למרות המתח שקדם להודעה, קשה היה להסתיר את שמחת השחקנים מכך שיזכו לשחק שוב מול הקהל הביתי- שכבר הביא אותם בעבר לשיאים חסרי תקדים במפעל.

דודי סלע: 'זאת ההגרלה הכי טובה מול האופציות שהיו לנו. הם על הנייר קצת יותר טובים מאיתנו, אבל אנחנו משחקים בבית. אני מאמין שאנחנו יכולים לעבור אותם'.

אנדי רם: 'זאת ההגרלה הכי טובה שיכולנו לקבל, זה אושר גודל שנזכה לשחק שוב בבית. הקהל הביתי כבר הוכיח לנו כמה מיוחד וכיף זה יכול להיות, ואני בטוח שנגד קנדה תהיה חוויה לא פחות טובה'.

ראוניץ´ (GettyImages)

ראוניץ´. מדורג 27 בעולם (GettyImages)
'בסך הכל מדובר בהגרלה קשה. ראוניץ' שחקן קשה ביחידים ודניאל נסטור כבר זכה בכל תואר אפשרי בזוגות, בכל הגראנד סלאמים ואפילו בזהב באולימפיאדה. הם אמנם פייבוריטים אבל היתרון שלנו הוא הביתיות. בבית אנחנו יכולים לעבור כל נבחרת ואני כבר מצפה לספטמבר'.
יוני ארליך סיכם היטב את תחושות הנבחרת, ואמר: 'יש, בבית!'.
אמיר וינטרוב, שיחגוג ביום המפגש הראשון יום הולדת: 'הכי טוב שזה בבית. זאת הגרלה קשה אבל תהיה חווית טניס מדהימה. שיחקתי נגד ראוניץ' בשנה שעברה וכמובן שזה לא יהיה פשוט גם בארץ. אנחנו אנדרדוג, אבל הקהל משפר בהרבה את המצב'.

אייל רן: 'אלו חדשות טובות. זאת הייתה אחת מהאופציות היותר טובות שיכולנו לקבל'.

נועם בר, מאמן הנבחרת, אמר: 'אנחנו שמחים מאוד שקיבלנו משחק בית. על הנייר, כל נבחרת בשלב זה היא פייבוריטית לעומתנו, אבל הפערים מצטמצמים בבית. נקווה שהשחקנים שלנו יגיעו בכושר הטוב ביותר למפגש ויוכיחו שוב מה הם שווים'.
יתר המשחקים הצפויים בספטמבר: רומניה – צ'כיה, רוסיה – ברזיל, דרום-אפריקה קרואטיה, צ'ילה – איטליה, יפן – הודו, בלגיה – אוסטריה ואוסטרליהשווייץ.

אמיר וינטרוב, דודי סלע ואייל רן (מור שאולי)
אמיר וינטרוב, דודי סלע ואייל רן. המשחק הבא בספטמבר (מור שאולי)

כתבות נוספות

דילוג לתוכן