חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"המירוץ ללונדון"- מתוך הבלוג של אנה ליבשיץ

 
שלושה שחקנים כבר העפילו רשמית לטורניר. שניים מהם הם רפאל נדאל ונובאק דג'וקוביץ', שיילחמו בתקופה הקרובה על המקום הראשון בדירוג – נדאל זקוק לניצחון יחיד בחצי גמר בייג'ינג לשם כך, ואף אם יפסיד בשבת לברדיך, יוכל לעלות למקום הראשון אחרי טורניר שנחאי בשבוע הבא.  השלישי הוא אנדי מארי, שלא יישחק באף טורניר עד לונדון עקב ניתוח שעבר בגב. יותר מכך, ייתכן ומארי כלל לא ישחק בלונדון כתוצאה מהניתוח, מה שיאפשר למדורג 9# להעפיל לטורניר היוקרתי במקומו.
 
נוסף לשלושתם, גם דויד פרר כבר הבטיח את השתתפותו בטורניר, אף שעוד לא הייתה הכרזה רשמית על כך. אם כך, ישנם עוד ארבעה או חמישה מקומות פנויים בטורניר, כתלות בהשתתפותו של מארי. המאבק על המקומות הללו צמוד עד מאוד השנה – הנה מבט על מצב השחקנים הבאים ברשימה נכון ליום שישי בערב, הטורנירים שלהם בארבעת השבועות הקרובים, וכמות הנקודות שהם יכולים להשיג שם:

 

""

 

 
עד כה, הטורנירים שנערכים כעת בבייג'ינג ובטוקיו לא שינו את סדר המועמדים להיכנס ללונדון – הבאים ברשימה הם ברדיך, דל פוטרו, פדרר, ואוורינקה וגאסקה. ברדיך ודל פוטרו שיפרו את מעמדם השבוע, כששניהם הגיעו לחצאי גמר והגדילו את הפער בינם לבין הבאים אחריהם. בקבוצת השחקנים הבאה, לעומת זאת, כולם נמצאים קרוב מאוד אחד לשני – כ100 נק' בלבד מפרידות כרגע בין פדרר (7#) לגאסקה (9#), כשביניהם נמצא ואוורינקה. צונגה וראוניץ' נמצאים רק כ300 נק' מאחוריהם – פער ששניהם בהחלט יכולים להדביק בשבועות הקרובים (בעיקר ראוניץ', שעשוי להדביק את הפער כבר ביומיים הבאים בטוקיו). האס, איזנר ואלמגרו נמצאים כ500 נקודות אחרי ראוניץ', אבל יספיק לאחד מהם טורניר מצוין אחד כדי להיכנס לתמונת המירוץ בצורה יותר משמעותית.
 
אילו טורנירים צפויים לנו עד לונדון? שנחאי ופריז הם שני הטורנירים שמציעים את מספר הנקודות הגבוה ביותר, וכטורנירי חובה, כל השחקנים הרלוונטיים נמצאים ברשימות הכניסה שלהם. שנחאי יהיה משמעותי במיוחד לפדרר, ואוורינקה וגאסקה. טורניר ה"קרמלין קאפ" במוסקבה עשוי להפגיש את האחרונים ראש בראש, כשהם המדורגים הבכירים שיתמודדו בו על התואר, בעוד שצונגה ינסה לעקוף אותם באותו זמן כשהוא משחק בוינה. באזל, טורניר עם רשימת כניסה חזקה במיוחד השנה, יהיה ההזדמנות הכמעט אחרונה של השחקנים הרלוונטיים לחזק את מעמדם במירוץ, וייתכן שאחריו כבר נראה תמונה הרבה יותר ברורה של המצב. אם לא, פריז יהווה את המשוכה האחרונה, עם 1000 נקודות למנצח. עקב סמיכותו של פריז לטורניר היעד בלונדון, סביר שנראה שם פרישות או הפסדים מוקדמים של השחקנים שיבטיחו את מקומם בלונדון עוד קודם, והזוכה שם נוטה להיות הפתעה ביחס לטורנירי מאסטרס אחרים.
 
בשנה שעברה, רוב השחקנים שהיוו איום על המקום ה8 או ה9 הפסידו מוקדם ברוב הטורנירים שמוליכים ללונדון, כך שתמונת המירוץ לא השתנתה כמעט באף שלב. במצב המירוץ הצמוד היום, לא נראה סביר שתופעה זו תחזור על עצמה, מה שמבטיח מאבקים מעניינים במיוחד על הכרטיסים האחרונים לטורניר סוף שנת 2013.

קישור לעמוד התחרות

 
אנה מנהלת את פורום טניס בתפוז, וכותבת את בלוג הטניס (באנגלית) Let, Second Serve.
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן