חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המטרה: "להציב את ישראל על מפת הטניס הבינלאומית"

ד"ר אריק מרשל, ציוני נלהב וחובב טניס מושבע, המשמש כספונסר של הטורניר הבינלאומי לנוער בקריית שמונה זוהי השנה ה-11, חולם להחזיר את הטניס הישראלי לימיו הגדולים. "מאמין שאם כולנו נעבוד יחד בכוחות משותפים, יש לנו הזדמנות להוביל את הטניס הישראלי למחוזות מדהימים". וגם, האם יצליח להביא ארצה את דייגו שוורצמן בשנה הבאה?

בשנה האחרונה מורגשת בטניס בישראל פעילות רבה. מפגש גביע הדיוויס וטורניר ה-250 ATP ששב לישראל לאחר למעלה מ-20 שנה, כולל נובאק דג'וקוביץ' אחד שהצליח להרטיט את ליבם של חובבי הענף, היו כמובן הדובדבן שבקצפת. אלו מתווספים להשקעה ניכרת של איגוד הטניס ושותפיו בגילים הצעירים, בניסיון להרחיב את תשתית השחקנים והשחקניות ולהעניק לענף אופק לקראת העתיד.

אחד מהשותפים המרכזיים של הטניס הישראלי, הוא לא אחר מאשר ד"ר אריק מרשל, רופא שיניים מניו-יורק, המגדיר את עצמו כציוני נלהב וחובב טניס מושבע. מזה 11 שנים הוא משמש כספונסר הראשי של טורניר הנוער הבינלאומי המתקיים במרכז הטניס בקריית-שמונה. הטורניר שהחל את דרכו ברמה 5, והשנה כבר הגיע לרמה 2 בהשתתפות מיטב שחקני ושחקניות הנוער מרחבי העולם, עולה בקנה אחד עם החזון של מרשל "להציב את ישראל על מפת הטניס הבינלאומית", כך לדבריו. אגב, השאיפה בשנה הבאה של מרשל היא לקיים את טורניר הנוער בדרגה הבכירה ביותר (1). "זה כמובן תלוי באישורים של ה-ITF הבינלאומי, אבל הכוונה שלנו ברורה. שישראל תהווה אבן שואבת לטורניר הטניס האיכותי ביותר לנוער במזרח התיכון", הוא מכריז.

אגב, הרומן של מרשל עם הטניס הישראלי, החל בזכות בנו, ג'פרי. "בגיל 8 הוא הגיע לישראל לשלושה חודשים בהם התאמן במרכז הטניס בקריית שמונה. שאול זוהר, מנהל המועדון, ולשעבר המאמן של דודי סלע, התייחסו אליו כל כך יפה, שבאיזשהו שלב החלטתי שהגיע הזמן שלי לתרום להם משהו בחזרה. הצלחנו לייצר כאן מסורת של למעלה מעשור, ואותי זה מרגש בכל פעם מחדש", משחזר מרשל במבט לאחור.

מחווה נוספת עליה אמון מרשל במסגרת הטורניר היא הוקרה מדי שנה של אחת מאגדות הטניס הישראליות, כאשר בין השמות שזכו עד היום להוקרה היו: שלמה גליקשטיין, יונה יאיר, שחר פרקיס, רונן מורלי, דודי סלע ואחרים. השנה זוכה לכבוד נועם גרשוני, מדליסט הזהב הפראלימפי, שמקיים במסגרת הטורניר גם הרצאה שכולה העצמה ומוטיבציה. ואם זה לא מספיק, מרשל מתעתד לקיים את הטורניר בשנה הבאה, הפעם בהוקרה לטניסאי הארגנטינאי-יהודי, דייגו שוורצמן. "הטורניר מתקיים בסיום העונה, כך שננסה אולי להביא אותו לישראל", אומר מרשל.

טורניר נוסף אותו מקיים מזה יותר מ-20 שנה הוא אליפות מרשל לנבחרות של מרכזי הטניס בישראל, המתקיימת על שמו של רס"ן איתן בלחסן, שנהרג בדרום לבנון בשנת 1999. הטורניר המועתק מדי שנה למרכז טניס אחר ברחבי הארץ, מהווה אף הוא אירוע מרגש המשלב טניסאים וטניסאיות איכותיים ברמה גבוהה.

"למדינת ישראל יש את כל התנאים על מנת להפוך למדינת טניס משגשגת", אומר מרשל. "מזג אוויר נהדר, מתקנים איכותיים ומאמנים מצוינים. אני מנסה לתרום את החלק שלי, כך ששחקני הנוער שמגיעים הנה להתחרות, יחזרו למדינות שלהם ויהפכו לשגרירים של ישראל. אני מאמין שאם כולנו נעבוד יחד בכוחות משותפים, יש לנו הזדמנות להוביל את הטניס הישראלי למחוזות מדהימים. אני מרגיש אסיר תודה על הזכות שיש לי לתרום לענף כאן. זה לא רק טניס, אלא הרבה מעבר. המדינה הזו יקרה לי מאוד, וכך גם הטניס הישראלי".

יו״ר איגוד הטניס אבי פרץ: ״אריק מרשל הוא ידיד אמיתי של ישראל ובעיקר של הטניס הישראלי.
כל שנה מרגש אותנו לראות עד כמה בוער בו להחזיר את הטניס למקומו הראוי. החזון של איגוד הטניס מתכתב במלואו עם חזונו של ד״ר מרשל ולכן שיתוף הפעולה פורה ומתעצם.
בשם הענף אני אומר שוב לאריק, תודה!״

כתבות נוספות

דילוג לתוכן