המדורג 114 בעולם הדהים את פדרר עם 6:7 ו-6:7

 
מאת שי אלון, ONE

פדריקו דלבוניס, טניסאי אלמוני מארגנטינה המדורג 114 בעולם, סימן היום (שבת) עוד קו אדום בלוח התוצאות של הטניסאי הטוב בהיסטוריה ואלוף 17 גראנד סלאמים, רוג'ר פדרר כשהדהים אותו בחצי גמר טורניר החימר בהמבורג עם 6:7 (7:9) ו-6:7 (4:7). דלבוניס בן ה-22 החל את הטורניר במוקדמות ובדרך לחצי הגמר הפתיע את המדורג, 10 טומי רוברדו והמדורג 14, פרננדו ורדסקו, אבל המרוץ שלו עמד להסתיים מול המדורג 1 בטורניר ו-5 בעולם, רוג'ר פדרר, אך הארגנטיני הצעיר חשב אחרת. פדרר אמנם שבר ראשון במערכה הראשונה, אבל דלבוניס השיב בשבירה משלו ובשובר השוויון הצמוד צמוד היה זה דווקא השחקן הבלתי מנוסה שניצח 7:9. גם המערכה השנייה הגיעה לשובר שוויון ובו הצליח הארגנטיני להשיג מיני ברייק במצב של 4:4, ועם ההגשות סגר 4:7כשהוא רועד מהתרגשות, ניגש ללחוץ את ידו של אגדת הטניס, פדרר ליד הרשת. דלבוניס יזנק 33 שלבים בדרוג הבא אל המקום ה-81 בעולם.
עבור פדרר ששיחק לא טוב כל השבוע, זו מכה נוספת אחרי ההדחה בסיבוב השני בווימבלדון. השוויצרי קיווה להתאושש בטורניר הזה ולזכות בו בפעם החמישית בקריירה.

 
""
פואניני חוגג את הניצחון
תקוות לחוד ומציאות לחוד, בגמר יפגוש דלבוניס את השחקן החם בסבב בשבועיים האחרונים, פאביו פואניני מאיטליה שזכה בשבוע שעבר בטורניר שטוטגרט והשיג ניצחון תשיעי ברציפות, 4:6 ו-6:7 על ניקולס אלמגרו הספרדי. פואניני בן ה-26 ישאף לתואר שני בסה"כ בקריירה, והבטיח לעצמו כניסה לטופ20, אל המקום ה-19 גם אם יפסיד בגמר.  

סרינה בגמר בשבדיה, הישג נהדר לבר בוצר

הראשונה בעולם, סרינה וויליאמס העפילה לגמר טורניר בשטאד בשבדיה  לאחר שגברה על המדורגת 3 בטורניר, קלרה זאקופאלובה הצ'כית 0:6 ו-4:6.
וויליאמס שהצליחה למלא יום יום את האיצטדיון השבדי תפגוש לשמחת המארגנים, את השבדית יוהנה לארסון בגמר אחרי שזו גברה על פלביה פנטה מאיטליה 6:2, 3:6 ו-4:6.
הישג נפלא לבר בוצר בן ה-19. הישראלי הנחשב לאחת התקוות הגדולות של הטניס הישראלי, ומדורג כיום 827 בעולם, עלה לגמר פיוצ'ר בטורקיה (פרסים בסך 10,000 דולרים). בוצר גבר בחצי הגמר על המדורג 591 בעולם, לורנט מאלולי מצרפת 1:6 ו-3:6.
בגמר הראשון בקריירה שלו יפגוש בוצר, בצרפתי נוסף, אנז'ו קוקואדו, 719 בעולם. בעקבות ההישג יכנס בוצר אל 800 הראשונים בעולם ויהפוך למחבט הישראלי מספר 3.

""
בר בוצר. הישג נהדר

כתבות נוספות