חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדורגת 1,033 מול פאר בפתיחה, ונוס בשמינית

מאת: שי אלון

המחבט מס' 1 של ישראל, שחר פאר זכתה להגרלה נוחה למדי בשני הסיבובים הראשונים של אליפות ארצות הברית הפתוחה, אך לאחר מכן צפויים לה חיים קשים למדי.

פאר המדורגת 18 בעולם ו-16 בטורניר לא יכולה לפגוש יריבה המדורגת מעליה עד שמינית הגמר ותפתח את הטורניר מול ילנה קוסטניץ' טוסיץ' הקרואטית שבשיאה היתה מדורגת במקום ה-32 בעולם אך כיום נמצאת במקום הלא מחמיא בדירוג, 1,033.

גם בסיבוב השני פאר לא צפויה לחיים קשים במיוחד כשתפגוש את המנצחת בין אלברטה בריאטני האיטלקיה (89 בעולם) לפאולין פרמנטייר הצרפתיה (105 בעולם). הטניסאית הישראלית הבכירה תתחיל להזיע בסיבוב השלישי שם תפגוש אם לא יהיו תקלות מיוחדות בדרך את פלאביה פנטה האיטלקיה המדורגת 21 בעולם שהעפילה בשנה שעברה עד לרבע גמר הטורניר.

אם פאר תצלח את המשוכה האיטלקית הלא פשוטה תחכה לה ככל הנראה ונוס וויליאמס האמריקנית, אותה לא הצליחה פאר לנצח מעולם.

נציגנו בטורניר הגברים, דודי סלע יפתח את הטורניר מול חוויאר מאליס הבלגי המדורג 49 בעולם. אם יצליח לחלוף על פני הטניסאי המדורג 44 מקומות מעליו בדירוג, הוא צפוי טניסאי אף בכיר יותר, מיכאל יוז'ני הרוסי המדורג 14 בעולם. אם יחולל סלע סנסציה וידיח את שניהם, הוא צפוי למפגש מול ג'ון איסנר, המדורג 20 בעולם וזכור בעיקר מהמשחק הארוך בהיסטוריה.

 


דודי סלע. כל סיבוב שיעבור יהיה בגדר הישג (רויטרס)

דודי סלע. כל סיבוב שיעבור יהיה בגדר הישג (רויטרס)
 

רפאל נדאל , המדורג מס' 1 בעולם, יפתח מול טמירז גבשווילי מרוסיה. יריבו בחצי הגמר צפוי להיות אנדי מארי הבריטי, המדורג ארבע, או אולי תומאס ברדיץ' המדורג שביעי. מהצד השני של ההגרלה יחכה רוג'ר פדרר שיפתח מול בראיין דאבול מארגנטינה וצריך לנצח בדרך לגמר את רובין סודרלינג (5) ונובאק ג'וקוביץ' (3).

קרוליין ווזניאקי, המדורגת 1 בין הנשים, זכתה להגרלה קשה כשבשמינית הגמר תפגוש את המדורגת 14 מריה שראפובה שנמצאת בכושר מצוין. המדורגת 2, האלופה קים קלייסטרס תפתח מול גרטה ארן מגרמניה. ונוס ווליאמס צפויה לנקום בצבטנה פירונקובה הבולגריה בסיבוב השלישי על שהדיחה אותה ברבע גמר ווימבלדון.

יצטרפו להגרלה? הראל לוי ונועם אוקון בסיבוב המוקדמות השני
הצלחה ישראלית כפולה הערב בסיבוב מוקדמות הראשון של ה-US OPEN, נועם אוקון והראל לוי ניצחו ועלו לסיבוב המוקדמות השני. אוקון, ניצח בקלות יחסית את המדורג 804 בעולם, סטיב ג'ונסון מארה'ב 4:6 ו-2:6.


נועם אוקון. עבר סיבוב מוקדמות

נועם אוקון. עבר סיבוב מוקדמות
 

לוי עבד הרבה יותר קשה מול לסטר קוק האמריקני (221), קוק ניצח 3:6 במערכה
הראשונה. לוי כבר הוליך 2:5 במערכה השניה, אך קוק שבר בחזרה ל-4:5 והשניים
הגיעו לשובר שוויון בו ניצח לוי בתוצאה הדרמטית 6:8. המומנטום של לוי המשיך למערכה השלישית בה שבר ל-2:3 בדרך ל-2:6. אוקון יפגוש בסיבוב השני את ברנרד טומיק האוסטרלי בן ה-18 שהדהים את המדורג 1 במוקדמות,מרסל אילהן מטורקיה. לוי ישחק מול דייויד גואז מצרפת (123).

כתבות נוספות

דילוג לתוכן