חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכר את השחקן: מיהי הציירת שמתחרה בואן גוך וחולמת לרקוד בהופעה של אדל?

                  מאת: עידן שירין ""


נתונים אישיים:   
                                                                       

תאריך לידה: 6.5.97
יד דומיננטית: ימין
מתנשאת לגובה: 1.68
פתחה את עיניה לראשונה: בית החולים פוריה בטבריה
דירוג עולמי: 460 (ITF)
מודל לחיקוי: מריה שראפובה
מאמן טניס: אייל אומיד
מאמן כושר: רונן בגה
 
 
שנת 2007, יום שישי בצהריים. אני פוגש באקראי את שכניי שגרים בקומה מתחתיי, מברך אותם בברכת צהריים טובים ועל אף שאנו ביחסים קרובים, זוכה להתעלמות קרירה. שאלתי אותם לפשר הדבר, ובתגובתם סיפרו שכניי שהם עדיין כועסים על הרעשים, הצעקות ומחיאות הכפיים שנגרמו על ידי בשעות הבוקר המוקדמות.

"סליחה, מתנצל", אמרתי. "שחר פאר – אינני שולט בכך", עניתי להם עם חיוך מפה לאוזן. "שחר פאר שיחקה מול סרינה וויליאמס, לא עמדתי במתח ולכן נאלצתי להוציא את האנרגיות בצעקות ובמחיאות כפיים", הוספתי להגנתי.

התקופה ההיא הזכירה לי נשכחות, במיוחד לאחרונה – כאשר חשבתי לעצמי מתי התרגשות ומתח כאלה יחזרו בשנית בזכות שחקנית טניס ישראלית. כשש שנים לאחר אותו משחק שבו, לצערי, שחר פאר הפסידה לאחר קרב צמוד ואיכותי, התקשרתי לאחד מחבריי הטובים המאמן באחד ממרכזי הטניס וסיפרתי לו את תחושותיי. "עידן, מחר בבוקר מתקיימת תחרות ארצית, תגיע ותמצא את העתיד", הכריז חברי ממרכז הטניס.
""
אי אפשר היה לעמוד במתח, פאר

למחרת היום, בהיותי במתחם הטניס, התחלתי לברר מי עשויה לעורר בי את אותן אנרגיות מהעבר. "תעלה על הגשר, מגרש 18, שם תמצא את מה שאתה מחפש", אמר לי אותו מכר, וכך עשיתי.
 
מספר דקות צפיתי בהשתאות בשחקנית הישראלית תוך התפעלות עצומה מהתנועות החלקות והאגרסיביות היוצאות ממחבטה. לא היססתי להפריע, שכן היה מדובר באימון, ובהתרגשות שאלתי את הנערה לשמה והחמאתי לה על משחקה.
 
השחקנית שהייתה כה מרוכזת באימון לא הנידה עפעף – והמשיכה בשלה באימון הנוקשה. נותרתי עד סוף האימון, עד שגיליתי לפי רחשי  קהל הצופים ששמה של השחקנית הוא טליה זנדברג.  לאחר היכרות קצרה ולחיצת יד חמימה, קבענו שאגיע לאחד האימונים בעיר רעננה השקטה והשלווה.

""
את מי היא מזכירה לכם? זנדברג על המגרש
 
מעבר להבט הספורטיבי, ראיתי לנכון להדגיש את הייחודיות של הנערה. טליה זנדברג איננה מתמחה רק על מגרשי הטניס, אלא מתבטאת בצורה יוצאת דופן גם באומנות הציור, ואף חולמת בעתיד הרחוק לשווק את ציוריה, תוך שהיא שואבת השראה מואן גוך ו-Escher.
 
"בזמני הפנוי אני אוהבת להקדיש זמן לתחושותיי ולהביא אותם לידי ביטוי במכחול ודף חלק", אומרת זנדברג. כישרונה החריג מחודד גם על ידי מורתה לאומנות, נטע סמדר, אשר מדגישה כי "טליה בחרה במגמת אומנויות העיצוב ומגלה תפיסה חזותית ברמה גבוהה מאוד, שבאה לידי ביטוי בציוריה המושקעים והאיכותיים".

""
זנדברג עם דיוקן עצמי שהכינה

""
טליה משחזרת את יצירותיו של Escher


"בבית הספר כדורי הולכים לקראתה ומנסים למצוא את האיזון הטוב ביותר בין הלימודים לבין ההתפתחות בספורט הלבן. כולנו תקווה שתינתן תמורה בעד ההשקעה הרבה, וטליה תממש את הפוטנציאל הגלום בה בכל דרך אשר תבחר", סיפרה סמדר.
     
יתר על כן, טליה מדגישה בפניי את אהבתה לריקוד, במיוחד לצלילי מוסיקה שחורה: "אני אוהבת לשמוע מוסיקה ולרקוד היפ הופ. כולי תקווה שבזמן הקרוב אטוס לצפות בהופעה של אדל הזמרת עם הקול המדהים".


צפו בריקוד של טליה זנדברג ומאי קמחי 
 
לאחר ההתפעלות מהיצירתיות של זנדברג, התפנינו לשוחח על עיסוקה הראשי – טניס כמובן. סדר יומה של טליה אינו פשוט ונורמטיבי עבור בחורה אשר נמצאת בשלהי גיל ההתבגרות. זנדברג נוסעת, בסיוע הוריה, מאות קילומטרים בשבוע כדי להגיע ממקום מושבה בטבריה למתחם האימונים ברעננה. הנסיעה הארוכה מתבצעת 3 פעמים בשבוע, ובאותם ימים לנה הספורטאית אצל יעל ודודו זרח, ואצל חברתה לקבוצה קרן רוזן, הכל בשביל להשכים בבוקר לאימון שמעביר המאמן אייל אומיד.
 
"מערכת היחסים שלי עם הטניס התחילה בגיל חמש וחצי אצל המאמן יאשה אקסנוב, איתו אני בקשר עד עצם היום הזה. בימים שאני לא מגיעה לרעננה, אני מתעוררת בחמש וחצי בבוקר ועושה את דרכי לעוד אימון מפרך אצל שחר פרקיס, ולעיתים עם יאשה, ולאחר מכן מגיעה לבית הספר", מספרת זנדברג ומוסיפה כי "ללא עזרת המשפחה, התומכת בי יום יום, לא הייתי מגיעה למקום בו אני נמצאת היום. הוריי עושים ככל יכולתם כדי שיהיה לי ראש שקט לעסוק בטניס".

""
על המגרש מגיל חמש וחצי, זנדברג
 
בין האימונים מספיקה זנדברג להיות נוכחת באימון כושר שמועבר על ידי מאמן העל רונן בגה, שמספר עליה: "טליה ילדה מאוד אתלטית, עם יכולות גופניות מצוינות, ממושמעת וחזקה. צריכה לגדול כמו כולן, ולשפר בעיקר את היכולות הטכניות שלה. עליה לעבור כברת דרך כדי להפוך לשחקנית מקצועית", מדגיש בביטחון בגה, שהיה אמון שנים רבות על כושרו של הטניסאי הסרבי נובאק ג'וקוביץ'.

""
סדר יום מורכב וגדוש פעילויות, זנדברג
 
כבר שנים רבות קוטפת זנדברג תארים רבים בישראל, וגם בתקופות קשות יותר מעדיפה השחקנית הצעירה להתמקד בצד החיובי. "בחודש מרץ האחרון הגעתי לגמר טורניר ה-ITF שהתקיים בבאר שבע. בדרך גברתי על שלוש שחקניות רוסיות ושחקנית אנגליה, ואילו בגמר הפסדתי לנערה מהונגריה. גם כאשר אני נמצאת בתקופה פחות טובה, אני הולכת עם ראש מורם ועושה הכל כדי להגשים את החלום – ולהצליח לא פחות מאשר הצלחתה העצומה של שחר פאר", מציינת זנדברג.
 
בזמן המנוחה בין האימונים, התפניתי לשאול את מאמנה אייל אומיד, אשר מלווה אותה קרוב לשלוש שנים ואחראי במידה רבה להתפתחותה והשתפרותה, מה דעתו על הכישרון שנמצא בידיו. "טליה עם אופי מאוד מיוחד, ווינרית ברמות שלא ראיתי. מתעלה ברגעים מאוד חשובים. השנה נתמקד בהתקפיות ואגרסיביות, כדי שתסתמך פחות על הפייטריות העצומה שבה", מציין בגאווה אומיד.
 
אומיד גם הסביר את משמעות הכיתוב (David Squad) המופיע על חולצתה של זנדברג. "'נבחרת דויד' הינה עמותה עצמאית, ללא מטרות רווח, המחויבת לקידום שחקני טניס ישראליים בסטנדרטיים הבינלאומיים הגבוהים ביותר כאשר מטרתם להביא שחקנים יהודיים לטופ העולמי. בשמה של טליה ושל שאר השחקנים הנתמכים על ידי 'נבחרת דויד' אנו מוקירים תודה על התמיכה הבלתי פוסקת בספורטאים", אומר אומיד.

""
טליה והחברות לקבוצה ברעננה
 
לאחר הריקודים והאימונים  המייגעים אך המהנים, נהנית טליה מאוכל טוב ומזין, כדוגמת דג סלמון מבית היוצר של משפחת זנדברג. "בימים שאני קמה בבית, אני מתענגת על סלט ירקות ובערב נהנית לאכול  יחד עם הוריי וארבעת אחיי הגדולים, כשהם באים לביקור מהצבא והלימודים".
 
"כן, לחיות עם חמישה גברים בבית זה לא פשוט ולעיתים קצת מציק אך במידה שמישהו מרגיז אותי, תמיד אמצא דמות משפחתית שתגן עליי", מוסיפה טליה בצחקוק קל.

""
"חמישה גברים בבית זה לא פשוט", משפחת זנדברג
 
"לאחר ארוחת הערב המשביעה, אני פונה אל מסך הטלוויזיה, כשברקע התוכנית 90210 האהובה עליי. ברגע שהשעון מראה 21:00 כבר נמצאת בדרך למיטה, כדי להספיק לטעון מצברים לעוד יום עמוס בפעילויות", מכריזה הצעירה תוך כדי פיהוק קל.
 
עכשיו, לאחר ההיכרות הקצרצרה עם טליה, נותר לכם רק להמשיך לעקוב אחרי אותה נערה, ואילו לי נותר להמתין בסבלנות ליום שבו שכניי שוב יתרגזו על ביטוי רגשותיי, והפעם כמענה אשיב להם "סליחה, מתנצל. טליה זנדברג – אינני שולט בכך".

""
זנדברג עם מאמנה אייל אומיד

עשו לנו לייק בפייסבוק

 עוד בפרויקט הכר את השחקן:
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן