חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכל, אבל באמת הכל, כלול

 הכל, אבל באמת הכל, כלול…

 
מאת: רוני גולדמן
 
מאסטרס אילת: הטניס, האוכל הטעים, המוסיקה, האירועים, המופעים, הריקודים, ה -"ביחד". הכל כלול. 4 ימים של כיף לכל החושים. האנרגיות הקסומות של אילת. באנו, שיחקנו, נהננו.
 
סופרים את הימים…
 
"אתה יורד לאילת"?-כנראה המשפט הכי מדובר בקהילת המאסטרס, ואולי בטניס הישראלי כולו, בכל אוקטובר…נראה שההמתנה הדרוכה וה"חימום" לקראת התחרות הכל כך חברתית הזאת, כבר כמעט 3 עשורים, הם חלק בלתי נפרד מהחוויה…
 
אז מה יש בה בתחרות המיוחדת הזאת, הנועלת את שנת הטניס בלוח השנה?(כמעט נועלת- נותרה תחרות "המאסטרס של המאסטרס", בדצמבר, המיועדת ל-6 המדורגים הראשונים בכל קטגוריה).
 
האם זאת השמש האילתית? האנרגיות המיוחדות- הטובות, המרגיעות, של הקסם האילתי(ראו השיר המצורף)?ים-סוף אותו חצו בני ישראל בחרבה?או  שמא זה מלון "ספורט קלאב" המעוצב והמחודש, על הארוחות המגוונות- בוקר, צהריים וערב,הערבות לחיך, כמו גם הקפה והעוגות לסוגיהן,השתיה הקלה הזורמת כיין, וה…ארטיקים בבריכה(חגיגה אדירה לילדים…).נראה שזה הכל גם יחד.
 
אין ספק, וניתן להבחין בכך עד מהרה, שמה ש"תופס" כאן והוא לב הענין, אצל 250 טניסאים\יות, בני\ות הזוג, הילדים- הוא "הביחד". בלובי, במגרש, בחדר האוכל, בחדר הכושר, וכמובן באירועים ובמופעים וגם בקניונים היפים, בהם הקניון החדש עם משטח ההחלקרח, על עיצובו המדהים.
 
 
המון "ביחד" בין טניס לטניס…
 
בלי הטניס והתחרויות אכן לא היינו באים לכאן. אך כך היה גם אילו היה כאן רק טניס.כשכולם כבר כאן, הטניס הופך למעין "הדובדבן שבקצפת" בתוך ההנאה הכללית והחוויות. במילים אחרות- הגוף על המגרש- הנשמה בתוך כל השאר….
 
הכל כאן, וממש הכל, כלול…כשאוירת הקסם של אילת דומה למעיל העוטף ומחבק את כל ההנאות והפינוקים.
 
הנה, למשל, רק כאן, ב"מאסטרס" האילתי, אתה יכול לפתע להתוודע ולהכיר טוב יותר אנשים שבתחרויות רגילות, או אפילו במועדון, אתה רואה בחטף, ("שלום שלום", "מה שלומך"? ו…יאלל'ה- למשחק.ואחריו- הביתה.או לעבודה). אם זה בקפה בלובי, בחדר האוכל, סביב השולחן באירועים, בבריכה, בחדר הכושר, ועוד.
 
ומה שמעניין ומשמח- כמי שמשתתף  בתחרות כאן כבר כמעט 3 עשורים, הוא הדורות החדשים- הבנים\ות של, ועימם, מן הסתם, הנכדים\ות של. לראות דור שני ואת דור העתיד של הטניסאים יחד, שמחים ומאושרים, כשהקטנטנים מקפצים בין ארטיק לקרטיב, בין סדנה מעניינת למשחקים אחרים, זה מחזה משובב נפש. וכמובן חוף הים הנפלא של אילת שאין שני לו.
 
 
משחקים- מזריחה ועד שקיעה…,פינוקים והנאות -עד חצות… וגם המון הגרלות.
 
באת לכאן לחופשה?-כן…אבל יש גם לא מעט "עבודה". המשחקים כאן (עשרות קטגוריות, יחידים, זוגות, זוגות מעורבים, תנחומים) מתחילים לא זמן רב יחסית לאחר ה"זריחה" ומסתיימים עם שקיעה. אמנם מקוצרים- אך כמה משחקים ביום. הלו… לא להתבלבל…באתם לחופשה אך לא לקייטנה…
כשמשחק מתחיל ב-8.00 זה אומר השכמה ב-6.00, תרגילי חימום, ארוחת בוקר קלה, "מסדר ציוד" מחבטים, מגיני ברך, ירך ושאר "ציוד גריאטרי", כינוי הומוריסטי שגור אצל הותיקים ביננו, חימום על המגרש(מומלץ, בעתיד, לפתוח את חדר הכושר כבר ב-7.00 למען  המתחרים המתחילים ב-8.00 )ומתיחות ו…למגרש.
 
שם, העניינים זורמים. גם הטכנולוגיה(הכל גם באתר, בזמן אמיתי), תורמת למידע והשקט. האוירה והאנרגיות האילתיות החיוביות, עושות את שלהן-אין כאן כמעט ויכוחים ומריבות על המגרש(כך שהשופטים, בהם ניתן להבחין בסיפוק בדור החדש והמוכשר שהצטרף לכוח, לא נדרשים ליותר מדי התערבות). לא ממהרים לשום מקום-אנחנו כאן 4 ימים , לטוב ול…טוב!
 
ולא אוכל שלא להתמיד במנהגי ולהזכיר, בהערצה, את חברי קטגורית ה+75 (ובסבב המאסטרס יש גם, מדהים!!, קטגורית 80+!!)הטניסאים הללו הם הם "הנוער האמיתי של הטניס"…- מתאמנים 5 ואף 6 פעמים בשבוע, בד"כ עם עלות השחר, נהנים, אוהבים את המשחק. תמיד מחייכים וחיוביים. גם חום קיץ לוהט אותם לא ירתיע.המון כבוד. ואיחולים לעוד שנות טניס רבות- עד מאה כעשרים!!. 
 
ולאחר כל משחק מחכה לכולם, בכל שעה, שתיה קלה לסוגיה(כולל בירה- לאוהביה), וכמובן הארוחה(טעימה ועשירה), אם היה לך משחק ולא הספקת (או בעצם לא רצית) לאכול לפניו- בד"כ תספיק לאכול אחריו. קפה מהביל, עם עוגות לסוגיהן, לילדים (וגם למבוגרים)- ארטיקים ו…עוד ארטיקים, פעילות לילדים, בריכה, ובערב- מוסיקה, אירועים- אין פלא שאתה נינוח ושמח, ועם חיוך תמידי על הפנים… כשאתה גם יודע שבהגרלות הרבות המשולבות בכל אירוע (נחמד) יש לך סיכוי לזכות בפרס – טיסה לרולאן גארוס, כרטיסים לוימבלדון או סופשבוע …!
 
בקיצור, ההנאה כאן חורגת הרבה אל מעבר לקווי המגרש…!!
 
אקורד המנצחים…
 
שבת בבוקר. יום יפה. משחקי הגמר כבר הוזנקו מרגע זה, במשך כמה שעות, ההתמקדות היא בהכנות לטקס חלוקת הגביעים.עשרות רבות של גביעים יחולקו כאן. מראה "מסדר הגביעים" הנוצצים על שולחן הטקס- מרהיב. רבים כבר מתמקמים בכורסאות הנוחות. אוירה של סיכום מענג לסופשבוע ארוך ומהנה. טרם הטקס- זמר(משובח),שהוא גם טניסאי מוכשר במאסטרס מנעים בשירה, הטקס נפתח, קולח, המנצחים והפיינליסטים עולים, שמחים, מקבלים הגביע, לחיצות ידיים, מחיאות כפיים, מצטלמים. לא מעט מאושרים גם מגרילים פרסים. זהו. תם. פרידות וחיוכים.מבטי שביעות רצון. ו…יוצאים בדרך הביתה.
 
 
WOW….!!
 
סופשבוע ארוך שכזה איננו משימה פשוטה, כלל לא מובנת מאליה. וודאי לא מונעת רק מכוח האינרציה של עשרות השנים לקיומה. תכנון והיערכות לאורך שבועות ארוכים, טיפול במרכיבים ופרטים רבים, תיאומים, ארגון, שיפוט, תיזמון, מידע, הפקת האירועים הרבים. מגיע כאן  WOW (ללא קשר למופע, מרשים לכשעצמו).
 
העושים במלאכה- אנשי איגוד הטניס, בשיתוף פעולה נאה מצד רשת מלונות "ישרוטל"- שבה מתארחים המשתתפים בתחרות כבר שנים רבות, וכל מי שעוד נטל חלק -ראויים לתודה והערכה על הפרוייקט המוצלח והמהנה.
 
 
להתראות בשנה הבאה -באילת הקסומה! 

 

 

לסיום מצורף השיר"אילת מה קסמה" מאת רוני גולדמן

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן