חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הישג ענק לדודי סלע: העיף את אנדי רודיק מקווינס

מאת: שי אלון

דודי סלע, המדורג במקום ה-63 בעולם, רשם היום (חמישי) את אחד ההישגים הגדולים שלו, אם לא הגדול שבהם, כשהעיף את אנדי רודיק, מי שהיה מדורג ראשון בעולם לשעבר, בשמינית גמר טורניר קווינס בתוצאה 4:6 ו-6:7.

הטורניר המתקיים על משטחי דשא, מהווה הכנה לטורניר הגראנד סלאם בווימבלדון, רודיק זכה בטורניר זה ארבע פעמים בעבר, ונחשב לאחד הפייבוריטים לזכיה בו השנה.

סלע פתח את המשחק ללא רגשי נחיתות והשיג את השבירה הנחוצה כבר במשחקון השלישי של המערכה הראשונה כשעלה ליתרון של 1:2, מרגע זה ועד לסוף המערכה הציג הישראלי טניס גדול מהקו האחורי וליד הרשת, כדי לשמור על חבטות ההגשה שלו בדרך לניצחון במערכה הראשונה.

במערכה השניה שמרו שני השחקנים על חבטות ההגשה שלהם וסלע הקשה מאוד על רודיק בהגשות שלו, שנחשבות לעוצמתיות ביותר בסבב ה-ATP, עד שהשניים הגיעו לשובר שוויון.

בתוך שובר השוויון נמשך המשחק הצמוד בין השניים כשבמצב של 5:6 רודיק הגיש לניצחון במערכה השניה, אולם דודי לא התבלבל והשווה, פיספס נקודת משחק ואז במצב של 8:9 לזכותו עשה נקודה גדולה ליד הרשת וניצח 8:10 בשובר השוויון, וכאמור, 4:6 ו-6:7 בסיכום.

 


דודי סלע חוגג (רויטרס)

דודי סלע חוגג על הדשא בקווינס(רויטרס)

ההגרלה של סלע כעת פתוחה לחלוטין גם בהמשך כי ברבע הגמר ישחק הישראלי מול ריינר שוטלר הגרמני, 82 בעולם, עליו גבר סלע ארבע פעמים בעבר כולל על הדשא בוימבלדון 2009. שוטלר שניצח את המדורג 6, גאל מונפיס, בסיבוב השני עלה ללא משחק לרבע הגמר עקב פרישה של רישאר גסקה מצרפת. סלע צבר בעקבות הנצחון 45 נקודות ו-15,330 יורו.

גם בשנה שעברה סלע הצטיין בעונת הדשא והגיע לרבע גמר טורניר דן בוש ולשמינית גמר ווימבלדון. זהו ניצחונו השלישי בקריירה של סלע על שחקן מהטופ 10. סלע גבר על השישי בעולם, גונזלס בגביע דיוויס ב-2007. ב-2008 בדרך לגמר בייג'ין ניצח הישראלי את דוד פרר , אז חמישי בעולם.

דודי סלע אמר בסיום ל-ONE: 'שיחקתי טניס טוב ונכון, מקווה שהשנה הזו תמשיך כך'.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן