חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הישג נהדר: גלושקו בסיבוב ה-3 ברולאן גארוס

הישג מרשים לטניסאית הישראלית יוליה גלושקו, שהעפילה היום (חמישי) לסיבוב השלישי ברולאן גארוס עם ניצחון 4:6, 6:3 ו-4:6 על קריסטן פליפקנס הבלגית, שמדורגת 76 שלבים מעליה, במקום ה-22 בעולם.

גלושקו הייתה טובה יותר מפליפקנס, שהעפילה בשנה שעברה לחצי גמר ווימבלדון, והעפילה בזכות לשלב 32 האחרונות. אך כעת מחכה לה משוכה קשה מאוד בדמות שרה אראני מאיטליה, המדורגת 11 בעולם (ו-10 בטורניר).

אראני, שגברה על דינה פיצמאייר מגרמניה 2:6 ו-4:6, הגיעה לגמר הרולאן גארוס ב-2012 ולחצי הגמר ב-2013, כך שלגלושקו מצפה עבודה לא קלה בכלל בסיבוב השלישי.

עם זאת, גלושקו כבר השוותה את שיאה האישי בגראנד סלאמים. כזכור, בשנה שעברה הצליחה הישראלית להעפיל לסיבוב השלישי באליפות ארה"ב הפתוחה ובכך למעשה רשמה את הישג השיא שלה בקריירה. כעת, לאחר הניצחון הגדול על פליפקנס והשוואת שיאה האישי, היא מקווה לעשות הישג נוסף ולהעפיל לשמינית הגמר.

"גלושקו
גלושקו בפעולה בפאריס (רויטרס)
 

יוליה גלושקו אמרה בסיום: "היה משחק קשה מאוד מול יריבה מנוסה וחזקה מהטופ העולמי. אני שמחה על הניצחון ועל הדרך בה שיחקתי. שאבתי ביטחון רב והמון מוטיבציה מהקהל הישראלי שהיה במגרש ונתן לי כוח ותמיכה כזאת שגם עזרה לי לצאת מפיגור. עברתי תקופה ארוכה של עבודה אינטנסיבית ואני כמובן רוצה להודות על כך לצוות האימון שלי שתומך בי כל הזמן, אסף אינגבר, עודד טייג ויורם מנחם, לסיוע של איגוד הטניס וכמובן למאמן שנמצא לצידי בחודשיים האחרונים ברונו אצ'גרה. אני מצפה כבר למשחק הבא ומקווה להמשיך ולהתקדם ממשחק למשחק".

 
 

הבלגית פתחה את המערכה הראשונה בסערה, גברה על גלושקו 0:40 ועלתה ל-0:1 קליל. גלושקו התקשתה וכמעט ואיבדה נקודה, אך השוותה ל-1:1. גלושקו גרמה לפליפקנס להזיע במשחקון השלישי וכבר השיגה נקודת שבירה, אך הבלגית חזרה ועלתה ל-1:2. גלושקו השוותה ל-2:2 במהרה ובמשחקון החמישי הצליחה לשבור את יריבתה לאחר שזכתה בשתי נקודות שבירה. יוליה לא התבלבלה, שמרה על ההגשות עד סיום המערכה וניצחה 4:6.

פליפקנס שמרה על ההגשה שלה, ואף הצליחה לעלות ל-0:2 מהיר לאחר ששברה את גלושקו במשחקון השני. הישראלית לא נשברה ושברה בחזרה ל-2:1. פליפקנס שברה שוב וגם עלתה ל-1:4 ובהמשך גם ל-2:5. כל אחת מהחובטות שמרה על ההגשות והמערכה הסתיימה ב-3:6 לפליפקנס.

גלושקו עלתה ל-0:1 בקלות, הבלגית השוותה ל-1:1, אך גלושקו ניצחה שוב ועלתה ליתרון 1:2. במשחקון הרביעי גלושקו נלחמה על כל כדור והצליחה לבסוף לנצח ולשבור כדי לעלות ל-1:3. הבלגית שברה בחזרה ואף הצליחה לעלות ל-3:4 עם שבירה נוספת, אך גלושקו לא נתנה לה לברוח ושברה שוב כדי להשוותה ל-4:4. הישראלית עלתה ל-4:5 ובנקודת המשחק לא התבלבלה והצליחה לנצח במשחק גדול.

"פליפקנס

פליפקנס במהלך המשחק מול גלושקו. לא הצליחה להתמודד עם הישראלית (רויטרס)

                         

"גלושקו

גלושקו עם ברונו אצ´גרה אחרי הניצחון

כתבות נוספות

דילוג לתוכן