חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

היסטוריה: נועם גרשוני העפיל לגמר המאסטרס בבלגיה

לא בכל יום רושם שחקן ישראלי היסטוריה, כשם שעשה היום טניסאי הקוואד (קטגוריית נכות קשה) הישראלי, נועם גרשוני. גרשוני העפיל היום (חמישי) לגמר תחרות המאסטרס בבלגיה, אליה מוזמנים ארבעת השחקנים הטובים בעולם. מדובר בפעם הראשונה ששחקן ישראלי העפיל לגמר היחידים בתחרות זו.
התחרות נערכת על מגרשים קשים ומשתתפים בה דייויד וגנר (1 בעולם) האמריקאי, אנדרו לפת'הורן (4 בעולם) הבריטי, ניק טיילור (5 בעולם) האמריקאי וגרשוני (3 בעולם). המדורג 2 בעולם, פיטר נורפולק הבריטי, נעדר מהתחרות בשל פציעה והוחלף על ידי ניק טיילור.
גרשוני החל את משחקיו ביום שלישי, כאשר גבר על ניק טיילור 0:6,1:6.  אתמול הפסיד גרשוני לדייויד וגנר הבכיר 7:6,2:6,6:4. במשחק היום (חמישי) ניצח גרשוני 5:7,4:6 את אנדרו לפת'הורן ובכך סיים ראשון בבית. מכיוון שלפת'הורן סיים שני בבית (גבר על וגנר וטיילור), הרי שהם ייפגשו שוב גם מחר, במשחק הגמר.
במשחק היום שמר גרשוני על ההובלה בשתי המערכות. הוא עלה ל-2:5 במערכה הראשונה ולמרות שני משחקונים נוספים בהם זכה הבריטי, הישראלי שבר במשחקון האחרון וניצח 4:6. במערכה השנייה גרשוני שבר ושמר ל-0:2, הבריטי השווה ל-2:2, אך בהמשך עלה גרשוני ל-2:4. הבריטי עוד השווה ל-5:5, אך בשני המשחקונים האחרונים גרשוני היה חד יותר, שמר ל-5:6 ושבר במשחקון האחרון ל-5:7.
בסיום המשחק, אמר גרשוני הנרגש: 'אני מאוד שמח להיות פה ולעלות לגמר בטורניר הזה. מדובר בטורניר מאוד חשוב עם המון נקודות דירוג ולא ציפיתי לעלות לגמר'.
גרשוני סיפר על הכנותיו לקראת המשחק מחר: 'אנוח הרבה, יש לי מאמן טוב שהכין אותי כמו שצריך ויהיה בסדר, מה שלא יהיה. זה רק משחק, אחרי הכל'.
מאמנו של גרשוני, נמרוד ביכלר, השוהה עמו בבלגיה, אמר: 'זה אחד ההישגים הגדולים בהיסטוריית טניס כיסאות הגלגלים, וזה כבוד גדול להיות מוזמן לאירוע מסוג זה. מחר יהיה משחק ברמה גבוהה מאוד, נועם יצטרך להגיש ולתקוף את מכת גב היד של אנדרו'.
ההישג הנוכחי יבטיח את מקומו של גרשוני במשחקים האולימפיים ויעניק לו כ-600 נקודות וכ- 2,500 דולר. במידה ויזכה במקום הראשון ירוויח גרשוני כ-5,000 דולר וכ- 1,100 נקודות דירוג, מספר הנקודות הרב ביותר בסבב.
גרשוני נפצע בשנת 2006, עת ששימש כטייס מסוק קרב במלחמת לבנון השניה. לאחר שיקום ארוך החל להתאמן באופן מקצועי, והשאר היסטוריה.

כתבות נוספות

כיסאות גלגלים

נבחרת הקוואד של ישראל נוצחה 2:1 בגמר אליפות העולם ע"י יפן

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג נוצחו במשחק הזוגות המכריע. ויינברג: "מאוד רצינו להביא את הזהב". גרשוני: "היה לנו שבוע מדהים". הקפטנית עופרי לנקרי: "מקווים בשנה הבאה להביא את הזהב".

קראו עוד »
כיסאות גלגלים

ניצחון גדול לנבחרת הקוואד על יפן: עלתה מהמקום הראשון בבית

אליפות העולם לנבחרות בטניס בכיסאות גלגלים במרכז הטניס ברמה"ש: נועם גרשוני ושרגא ויינברג ניצחו במשחק הזוגות המכריע את הנבחרת המדורגת ראשונה באליפות. חמישי ב-10:00 מול דרום אפריקה. הכניסה לאליפות חופשית.

קראו עוד »
דילוג לתוכן