חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

היסטוריה: ישי עוליאל מרמלה הוא אלוף העולם בטניס. "זאת רק ההתחלה"

הישג היסטורי למדינת ישראל, לאיגוד הטניס, לרמלה ומעל לכל- לישי עוליאל בן ה-12- שזכה היום (ראשון) באליפות העולם בטניס עד גיל 12 (אורנג' בול), הנערכת בפלורידה. מדובר בהישג שאף שחקן ישראלי עוד לא השיג בעבר בקטגורית גיל זאת. שחר פאר אמנם זכתה באורנג' בול לגילאי 14 בשנת 2001, אך עוליאל הוא הראשון שעשה זאת בבנים.
כעת, מתווסף הישראלי לרשימה מפוארת של זוכים שלקחו את התחרות בגילאי 12: אנדי מארי, ג'ימי קונורס, ג'ניפר קפריאטי ומוניקה סלש. העבודה הקשה של השחקן הצעיר השתלמה לו היום ולאחר תחרות ארוכה, בה הוא ניצח שבעה שחקנים ממדינות שונות ומצמרת הטניס העולמי בגילאים אלה- הוא זכה להיות השחקן הטוב ביותר בעולם עד גיל 12.

אל עוליאל מתלווה באופן צמוד המאמן ג'אן פוצ'טאר שחלק גדול מההישג הזה שייך גם לו. פוצ'טאר נמצא שם כל העת, והתלווה לעוליאל גם בתחרות האחרונה.

בסיבוב הראשון עוליאל ניצח 0:6,0:6 את חואן הגאס מהונדורס, והמשיך עם 1:6,0:6 על דני וו מקנדה. לאחר מכן ניצח הישראלי 0:6,1:6 את אנתוני פופירין האוסטרלי ובשמינית הגמר הוא גבר על בריאן שִי מארה"ב עם 4:6,2:6. ברבע הגמר התמודד עוליאל מול ג'נסון ברוקסבי האמריקני וניצח אותו 1:6,2:6.
בחצי הגמר השיג הישראלי ניצחון נוסף על ניקולאס מג'ה מקולומביה. הוא זכה במערכה הראשונה 4:6, הפסיד את השנייה עם 7:4 בשובר השוויון, אך חזר כדי לנצח בשלישית עם 1:6.
""
עוליאל עם הגביע. "עדיין לא מעכל את גודל ההישג"
במשחק הגמר פגש הישראלי את פטריק סיידוו מהאי ארובה, ניצח אותו 1:6,3:6, רשם היסטוריה עם הישג חסר תקדים, ועוד ידו נטויה.

ישי עוליאל: "אני מאוד שמח, ומאוד מתרגש. אני עדיין לא מעכל את גודל ההישג. מבחינתי זאת רק ההתחלה".
ג'אן פוצ'טאר מאמנו של עוליאל: "אני מאוד שמח על ההישג, ישי השיג הישג נהדר אני גאה בו. זה תהליך ארוך שהתחלנו לפני 8 שנים ואני שמח שהכל בא לידי ביטוי. אנחנו מאוד מתרגשים ומקווים שיהיו עוד הישגים רבים".

אסי טוכמאיר, יו"ר איגוד הטניס, אמר: "כל הכבוד להוריו של ישי על החינוך הפנטסטי, התמיכה והרוגע הנפשי שהם נותנים לילד. כמו כן, ברכות חמות לג'אן המאמן שמלווה אות ישי מגיל 5 לכל מקום בעולם וממש חי עם הילד".
"ברכות גם למועדון רמלה בראשות טירן בוקובזה שדאג וטיפח את ישי, ובכך הוכיחו שגם מהפריפריה אפשר להצמיח אלוף עולם. תודה רבה לדייויד קופר על התמיכה והעזרה בכל צרכיו של ישי. וכמובן כבוד גדול לישי על הדרך הקשה וההתמדה. ישי הוא שגריר למדינת ישראל בכל העולם מזה מספר שנים. בכל תחרות שהוא משתתף הוא מייצג את מדינת ישראל בכבוד רב- בכישרון שלו ובהתנהלות שלו על המגרש ומחוצה לו. אנחנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך עם עוד הרבה תארים".

 

כתבות נוספות

דילוג לתוכן